Dyson'dan Yeni El Kurutma Makinesi: Airblade 9kJ

Dyson, hızlı ve verimli HEPA filtreye sahip el kurutma makinesi Airblade 9kJ’yi sunuyor. Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi, kullanıcıların hızlı ve hijyenik şekilde ellerini kurutmasına olanak sağlarken, düşük enerji tüketimiyle tek kullanımlık kağıt havlulara alternatif oluyor.

Dyson'dan Yeni El Kurutma Makinesi: Airblade 9kJ

Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi, 700’ün üzerinde prototip yapılarak üç seneden uzun süren çalışmalar sonunda ortaya çıktı. Sonuç olarak 10 saniyelik hızlı kurutma performansıyla bugüne kadarki en hızlı ve sessiz Dyson Airblade el kurutma makinesi tasarlandı.

Dyson’ın kullandığı motor ve Air Flow teknolojisi Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesinin diğer sıcak hava kurutuculara göre Eco Mod’da yüzde 87 oranında daha az enerji kullanmasını sağlıyor. Aynı zamanda kağıt havlulara göre adet başına yüzde 85 daha az karbondioksit emisyonu üretiyor.

Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesinin paslanmaz çelik gövdesi gerçek yaşam koşullarına dayanacak şekilde test edilerek üretildi.

Ürün aynı zamanda aşağıdaki Dyson teknolojilerini kullanıyor.

Kavisli Blade tasarımı

Dakikada 75 bin devir sayısıyla dönen Dyson dijital motor V4’le güçlendirilmiştir. 2 adet 0.45mm kavisli açıklığıyla hava akımı deliklerden 624 km/saat hızla çıkarak ellerinizin yüzeyini takip eder ve suyu daha kısa sürede kurutur. Güçlü Dyson dijital motor V4, saniyede 23 litre havanın yer değiştirmesini sağlayarak Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesinin ellerinizi 10 saniye içinde hızlı bir şekilde kurutmasına imkan sunar.

3-1

Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi kurutma başına 9.1 kilojul enerji kullanır, bu da Eco modunda çalıştırıldığında yılda sadece 140 TL maliyet yaratır.

Dokunmadan kullanım

Makine, havayı harekete geçirmek için ellerinizi algılayan “Uçuş Süresi” sensörlerini kullanır.

HEPA filtrasyonu

Polar astarlı cam lifi bir HEPA filtreyle tuvalet havasından çıkan bakteri ve virüs içeren parçacıkların yüzde 99,95'ini yakalayan makine, ellerinizi kurutmak için temiz hava kullanır.

Akustik mühendisliği

Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi, hava akışı motordan geçerken gürültüyü azaltan açık hücreli köpük ve delikli disklerden yapılmış susturuculara sahip.

Dyson dijital motor V4'ün motor gövdesi, gürültülü türbülansı azaltarak motordaki hava akış yollarını düzenler. Motor gürültüyü daha da azaltmak için silikon kauçuk üzerine monte edilmiş ve özel olarak tasarlanmış açık hücreli köpük susturucular, motora giren ve çıkan havadaki titreşimleri emer.

Dyson, Sağlıklı Yaşam Odaklı Üç Yeni Ürününü Tanıttı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler