SPOR

Elazığ-Fener maçı tehlikede..!

Sanica Boru Elazığspor'da haciz ve icralar nedeniyle Fenerbahçe maçı öncesi transfer tahtası açılamazken, lisans krizi yaşanmaya başladı.

Elazığ-Fener maçı tehlikede..!

Kulüp yönetim kurulundan yapılan açıklama şöyle:
"Sanica Boru Elazığspor yönetimi olarak olağanüstü günler yaşamaya devam ediyoruz. Her gün yeni gelen bir icra, her gün yeni gelen bir alacak evrakı gerçekten hakları olup olmadığı da bilinmeyen bir durum...

[

* MYNET SPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

[

* MYNET SPOR'U TWITTER'DAN TAKİP EDİN](https://twitter.com/mynetspor)

Elazığımız'ın güzide bir kulübü olan Elazığspor'u Süper Lig'e çıkarmış bir yönetim olarak maddi ve manevi destek beklerken tam aksine her geçen gün daha fazla problemlerle karşılaşmaktayız. Bu durumu gerçekten anlamak ve izah etmekte zorlanıyoruz. Biz yine de dilimiz döndüğünce bu sorunları sizlerle paylaşalım dedik.

TFF'ye eski futbolcular tarafından alacakları nedeniyle icra başvurusu yapılmış olup, transfer tahtamız kapalı hale gelmiştir ve futbolcularımızın lisanslarını çıkaramadığımızdan dolayı Fenerbahçe maçına çıkamamak gibi bir riskle karşı karşıya gelmişizdir.

Federasyona başvuran; - Burak AKDİŞ
- Yavuz ERAYDIN
- Ömer ÇUĞ
- Ulaş MEYAN
- Muzaffer AKDOĞAN
- Murat GÜNDOĞAN
- Mehmet ŞAŞMAZ
- Osman ÖZKÖYLÜ
'nün alacaklarından dolayı verilmiş olan evraklar ödenmemiş olup bu kişiler de doğal olarak federasyona başvurarak icra yoluyla alacaklarının tahsili yoluna gitmişlerdir. Yine gerçek alacakları, hatta alacaklarının olup olmadığı belli olmayan bazı firmalar da aynı yolu seçmişlerdir. Futbolcu ve teknik adam alacakları toplamı 850.000 (850 milyar) olan bu miktarın ödenmemesinden dolayı da transfer tahtamız kapalı durumdadır. Diğer bir ifadeyle futbolcu lisanslarını çıkaramadığımızdan Fenerbahçe maçına çıkamama riski oluşmuştur.

Sanica Boru Elazığspor başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK'ün eskiden gelen geçmiş yönetimlerin oluşturmuş olduğu borç tablolarına ve icralara ödediği rakam yaklaşık 8.000.000 (8 trilyon)'dur. Diğer ödemelerle beraber bugüne kadar yaklaşık 14.000.000 (14 trilyon)'u bulmaktadır. Kulüp başkanımız Sayın Selçuk ÖZTÜRK de bu büyük borç tabloları karşısında artık çok zorlanmaktadır.

Bizi en çok üzen ve yaralayan konu ise Elazığspor'a isim sponsoru olan Sanica Boru ile göğüs ve sırt reklam sponsoru olan hemşerimiz Kolin İnşaat'ın giden bu haciz yazılarından dolayı rahatsız olmalarıdır.

Bazı şahıs ve firmaların gerçekten Sanica Boru Elazığspor'dan alacakları bile belli olmayan gayri yasal düzenlenmiş belge ve senetlerle icra takibine geçmiş olmaları yukarıda adı geçen firmalarla yapmış olduğumuz anlaşmaları da sıkıntıya sokmuştur. Oysa Sanica Boru Elazığspor kulüp başkanının aktardığı nakitler dışında bu sponsor firmaların destekleriyle Elazığsporumuz ayakta kalamaya çalışmaktadır. Bazı art niyetli kişi ve firmalar Elazığsporumuz'a bu davranışıyla leke getirmek istemeleri çok düşündürücü ve manidardır.

Ama şunu hiç kimse unutmasın yeri ve zamanı geldiğinde bu kişi ve firmalar yönetimimiz tarafından yapmış oldukları haksız icralar kamuoyuna tek tek ifşa edilerek tanıtılacaktır. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.

Ayrıca bugüne kadar bizden önceki yönetimlerin yanında olan ve ciddi anlamda destek verenler, Sanica Boru Elazığspor'u Süper Lig'e çıkarmış ve maddi desteğini sonuna kadar kullanmış Selçuk ÖZTÜRK yönetimini neden yalnız bıraktılar?

Yoksa güçlü şeffaf ve duruşu net olan bir Sanica Boru Elazığspor yönetimi bu şehirde birileri tarafından istenmiyor mu? Ya da zayıf ve aciz bırakılmış bir Sanica Boru Elazığspor daha mı çok işlerine geliyor? Bir başka ifadeyle ellerinden oyuncakları alındı da yönetimimize bu tavırları ve duyarsızlıkları bundan dolayı mı oluştu.

Biz bunları çok yakından tanıyor ve kimler olduğunu da çok iyi biliyoruz şimdilik kamuoyu vicdanına havale ederek beklemekteyiz. Ancak günü gelince de yanımızda yer almayan hatta karşımızda olanları da kamuoyuna isimleriyle deklare edeceğiz. Bazen başkanımız Selçuk ÖZTÜRK'ün yapmış olduğu açıklamaların sert ve kırıcı olduğundan dem vuranlar şunu bilmelidirler ki, bu gerçekleri gizlemeden kamuoyuna duyurma üslubumuz aynı şeffaflıkla devam edecektir. Eğer bugün itibariyle federasyona olan bu borcu ödeyemezsek, transfer yasağına düşmüş olacağız ve Fenerbahçe maçına çıkamayacağız. O zaman bunun vebali de çok büyük olacaktır. Bizi yalnız bırakanlar, bu umursamaz ve bencil tavırlarıyla ortaya çıkacak bu vahim tablonun sonucuna da katlanmak zorunda olacaklarını bilmelilerdir.

Bizler Sanica Boru Elazığspor yönetimi olarak bugüne kadar olduğu gibi doğru bildiklerimizi dürüst bir şekilde yapma gayreti içinde olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Bizi tanıdık oyunlarla yıpratıp yıldırmaya çalışanlar şunu bilsinler ki;
İNANANLAR, İNANDIKLARINI BAŞARMIŞLARDIR.

Sanica Boru Elazığspor yönetimi ve sevgili taraftarımızla birlikte bu sıkıntıları aşarak inançla, istekle ve hırsla süper lig yolumuza devam edeceğiz. Bu şehrin aziz insanları samimi ve yürekli gakgolarımızla birlikte en güzel başarılara imza atacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
SANİCA BORU ELAZIĞSPOR YÖNETİM KURULU"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 113 yorum
al sana iste! dakka 1 gol 1!!! fb icin sike yapmak adina bulunmaz firsat elazig ile fb para konusunda anlasaadiklari icin mac tehlikeye girmistir :)))))))))
mağduriyetler üzerine espriler yapmak senin gibi bir ahmağın işidir ancak...
biz 6s ye ts ye çakmışız elazığ ne :))
sana kğfğr edicektim ama inan buna bile değmeyen bir yaratıksın sen
8 gol atarmıyız acaba 6s nin ankara gücüne attığı gibi.hani şikesiz maçta.
zavallı :)
ben sana değilde sana cvp veren ilkere söylüyorum sanırım uyutmuşlar onu gs fb maçında :D
kesin şike var :) elazığ fenere yatıyor 2nci haftada oynarlar :)
işimiz bu zaten şikeee şikeee yeneriz sıranızı bekleyin kesin cinconlusundur kızlığı kaça sattınız:)
elazığ fenere yatıyor sende yatacanmı yoksa ayaktamı görelim işini cana geleceğine senin gibi mala gelsin...
siz böyle konuşunca 6s maçlarını neden 13 yıldır kaybetmediğimizi düşünüyorum:)
Boşnak Yunan kırması sen kızliktan bahsedecek kadar büyüdün mü koçum Kadıköy'de bozduk biz sizin yedi ceddinizin kizligini sonra Erzurum'da bir posta daha attık
gördük b0şnak daha yeni dürttük dur azcık bekle ezik :))) küçük mel0da sabırsız ama isterseniz umutu gönderelim azıcık yerleştirip gelsin size :))))))
BUNE DOGUNUN İNCİSİ ELAZIG DAHA LİG BAŞLAMADAN SORUNLAR BAŞLADI ELAZIGLILAR LÜTFEN TAKIMA SAHİP ÇIKIN BİRAZ GİTTİM GÖRDÜM ELAZIGI ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR İNSANLARI ON NUMARA İNSANLAR BAŞARILAR ELAZIG
ben elazığda üniversite öğretimi gören bir öğrenciyim henüz 1 yıl tamamladım orada ama insanı ve şehri çok güzel. doğu denilince aklımıza hemen olumsuz şeyler geliyor ama yaşadığım şehir mersinden daha güvenilir ve saygınlık dolu diyebilirim. takıma gelince 3.ligin kapısından dönüp üst üste şampiyonluklar kazanarak süper lige çıkan bu takıma destek verilmeli.. bence borçlar yüzünden o maça çıkamıyor diye birşey olmamalı.. bu arada bende Fenerbahçe taraftarıyım. hükmen galip gelmesini istemem.. oynayıp puan veya puanlar kazansın isterim. her iki takımada başarılar dilerim.
elazıg halkı önce takımı şikecilerin elinden kurtarsın sonra adam gibi bi yönetim ve hoca getirsin. bülent uygun menejerlık işi yaptıgından gittigi takıma 20 oyuncu sattırıp 20 oyuncu aldırıyor elazıgın parası yok sezona başlamadan batırdı bile elazıgı. SORUYORUM: geçen sezonki oyuncuların paralarını ödeyip oynatsaydı 2-3 tane tecrubelı oyuncu alıp lige tutunabılırdi. şuanda lige çıkma paralarını hortumlayacagım diye 1 sıkımlık mazotu bitirdi.
Futboldan bu kadar iyi anlıyorsunda ne sürtüyorsun sağda solda :)
bülent uygun sonunda tam kıvama geldi fener maçlarına çıkmama kararı almış belliki hükmen yenilecek aha aha
PARANIZ YOKTU DA NEDEN SÜPER LİGE ÇIKTINIZ KALSAYDINIZ YERİNİZDE BJK ANKARA GÜCÜ GİBİ KÜME DÜŞMEYE OYNARSINIZ YÜRÜ 2 LİGE
Ulan ezik Beşiktaş formasını sokaktan geçen 11 kişiye giydirsek kafaya oynar sen hangi ezigin taraftarısın cok merak ettim seni daha 2 sene once düşmekten kıl payı kurtulan cinconlumusun yoksa kadınımız yaptıgımız fenevlimi
lan cevvher senin dilin cok uzamış herhalde nebiçim konuşuyonlaa bizim takımımızla ilgi o dilin keserim senin haa ibn
sana cahil demek bile az kalır insanoğlu para yoksa başarıya koşamıyacakmısın yani boş boş boş konuşma
cevherdalgıç Elazığspor klübünün yaptığı basın açıklamasının son paragrafını iyi oku....Senmi iyisin kafanmı iyi?::))
bundan kolayi ne var sikecilerle oynuyacaklarmis zaten biraz fazla alirlar ezikbahceden parayi olur biter
kulübümüze hakaret etmeye hakkın yok. 24 saatini fenerbahçe düşmanlığına ayıracağına git de kendi takımının sayfasına yorum yap.
onlar yine para ediyor,sen para da etmezsin..
NİGHT RANGERIN ZORUNA GİTMİŞ HERHALDE ŞİKECİLİK YAPMASAYDINIZ
böyle yorum yapan insanlar(!) olduğunu gördükçe aynı havayı teneffüs etmek istemiyorum
bülent uygun verir zati oynamasalarda sorun yok.Sahaya yansımamış olur hem gerçekten... =)
yendiğimiz her maç için "şike", kaybettiğimiz yada berabere kaldığımız tüm maçlar için de "fb takım değil" tipi zihniyetler o çalışmayan beyninize öylesine kazınmış ki, size acıyıp gülmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok :)
Bir Malatyalı olarak Elazığ halkının bu zorluğu atlatacağını umuyorum.Başarılar diliyorum.İnşallah FENER i yenersiniz.
fark etmez zaten hükmen olmasada bülent uygun sağolsun ....
Şikebahçe başkanı paranızı verir korkmayın nasıl olsa saha avantajı sağladınız.
ÇIKSA SAHAYA OYNASA NE YAZAR BÜLENT UYGUN ZATEN YATAR ŞİKEBAHÇEYE
Varsayımlara dayalı konuşmak, çamur atmak sizlere çok güzel yakışıyor. Bu kadar büyük yaralarınızın olduğunu son 1 yılda daha iyi anladık.
iş bilmez yöneticiler, paranız yoksa transfer yapmazsınız. Eski takıma üç takviye yapıp devam edersin.yeni takım kurmak hem başarını azaltacak hem de maddi açıdan seni yıkacaktır.
Fenere maç verecekler ya kılıf uyduruyorlar. Şimdi bunları pek yiyen yok efendiler....
Fenerin de çok ihtiyacı vardı bu duruma Elazığ'ı yenemeyecekti yoksa Allah razı olsun Elazığ'dan..
Helal olsun sana be Nasıl kurdun bu mantığı anlayamadım gitti
o zaman sen de fenerbahçenin %100 kazanacağı bir maç için "bakın şike yaptılar ben demiştim" şeklinde bir kılıf uyduruyorsun
ELAZIĞ SENİN NE İŞİN VAR BU LİKTE ZATEN SEN BU LİGE LAYIK DEĞİLSİN BAŞLAMADAN FOSSSS
en azından türkçe konuşmasını biliyoruz ;) biz bu ligdeyiz sen rahat ol
mıdıdekkıro
Kofik Elazığ eskiden de rezildi yine rezil..
bülent fenere artık hukmen vercek nasıl olsa şike serbest :D
raider para verip verip kazanmaya alistiniz heralde
bedava maç kazanmak istemiyoruz...
Aziz Yıldırım'ı affeden TFF Elazığspor'a da el uzatsın.GAKKOŞLAR herşeyin en iyisini hak ediyorlar.
bulent uygun yokmu zaten elazıgda :) o maçın sonucu zaten belli oynamaya bıle gerek yok :D
lagaluga_85 aynı trabzonun başına geçen teknik direktörler gibi demek istedin herhalde hani her maç yatma vardı ya cincona karşı
yine pis oyunlar başlıyor..hep fener maçlarına denk getiriyorlar..yensek bi türlü yenmesek başka dert..
aynen
bülent uygunun olduğu yerde böyle şyler olması normal..hele hele fb maçı öncesi.. teşekkürler hakimler savcılar tff pfdk.. şikeyi serbest hale getirdiniz
bülent uygun her zamanki gibi iş başında feneve yat sen anca ahlaksız.
sizde yatıyorsunuz fenerin altına adamlar birşey diyor mu?
sende bir mallik varmi yoksa aklinmi yok
ALLAH HİÇ BİR KULUBÜN BAŞINA VERMİYE GÜLMEYİN KİŞİLİKSİZ LER.. HA EVİNİZE İCRA GELMİŞ HA İŞYERİNİZE HA KLUBE AYNIŞEY ALLAH YARDIMCILARI OLSUN
GENE ŞANTAJLAR BAŞLADI GENE BASKILAR BAŞLADI BU ZAMANA KADAR İCRALAR YOKMUYDUDA FENER MAÇINA İKİ GÜN KALA BU İCRALAR BAŞLADI YA BU FENERİN OLDUĞU HER YERDE BU ŞANTAJLAR BU BASKILAR OLUR ZATEN MAHKEME KARARI VERMESİNE RAĞMEN HALA KULÜP YÖNETİCİLERİ ANLAMIYOM BİR GARİBAN YAPSAYDI ONLARIN YAPTIKLARINI YAŞAMI BİTERDİ YAŞAMIIIIIIIIIIII
Bu kadar fazla transfer yaparsan sonun böyle olur.Gakgoşlar ellerini biraz cebe atıversin gari...
valla siz başlamadan jübile yapacağa benziyorsunuz..hemen notlarımız arasına alıyorum bu sene düşmesi muhtemek takımlardan en kuvvetli adan borusan elazığspor..
Madem borcunuz vardı neden bu takımı iki sene üst üste şampiyon yapan futbolcuları kovup şikeci Bülonun 20'ye yakın işe yaramaz adamlarını transfer ettiniz. Bu olay tamamen cahil yönetimin tezgahı, başkan şov yapıyor.
BÜLO RAHAT ŞİKE YAPSIN DİYE ANLAMADINMI BAK İLK MAÇ ŞİKE
bülent bucaya 20 adam aldıtıp 5. hafta eskişehire geçti buca şuan nerde bilen var mı? şimdi elazıga yaptı aynısını bülo zengin olsun şike yapsın diye bucaya yaptıgının aynısını elazıga yapıyor.
yorum yazanlara bakıyorum da %90'ı "şikeeaaa fenevvv böaaağğ" diyen embesil antifenerlilerden oluşuyor. azalarak bitmenizi dilyorum.
ahhh ankaragücüüüm ahhh snde böyle böyle eridin bittin
arakteri belli olmayan arkadan wuranlara elazıülı olarak hakkımız haram olsun batının seçilmiş satılmışları
bülent uygun şikeden aldığı paraları kulübe bağışlasın :):)
geçen sezon ankaragücü ne haldeydi adamlar alt yapıyla çıktı gene maçları oynadı ne şimdi ne olursa olsun maç oynanır bedavadan 3 puan nedemek
zaten bu ligin oynanması hata hala aramızda emek hırsızları var onlar banka asyaya gitmeden bu leke çıkmaz
savaş çıksın 6s FENER GOzumu kırmadan 6s lılerı oldururum
takım a.gücünün durumuna düşmüş yönetim hala b.uygunun aklına uyup 15 transfer daha yapıyo seneye elazığ batar bülent uygunda her klüpte olduğu gibi kaçar gider.
elazıg 0 fb 3 :)) hükmen galip fb:))
lutfen takımımız ile ilgi olumsuz yorum yapmayın biz nelerin üstesin den geldik bununmu gelemiyecezz [ELAZIĞAŞKI]
Diğer Haberler