MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Entübe edilmişti! Kadir İnanır'ın sağlık durumuna dair yeni detaylar... Jülide Kural'dan açıklama

Usta oyuncu Kadir İnanır 24 Mart sabah saatlerinde apar topar hastaneye kaldırılmıştı. Usta oyuncunun inme geçirdiği ve ameliyata alındığı bildirilmişti. Entübe edilen Kadir İnanır'dan güzel haber geldi. Jülide Kural ve başhekim de açıklama yaptı.

Entübe edilmişti! Kadir İnanır'ın sağlık durumuna dair yeni detaylar... Jülide Kural'dan açıklama

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Sanatçı Kadir İnanır, Beykoz'daki ikametinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Tıkalı olan serebral arter damarının başarılı bir operasyonla açılmasının ardından yoğun bakıma alınmış; entübe edilmiş ve uyutulmuş olarak takibine karar verilmiştir" ifadelerini kullandı.

KADİR İNANIR'A NE OLDU?

Kadir İnanır'ın son durumuna dair yeni bilgiler geldi. İnanır'a dair HaberTürk'te yer alan haberde "Anjiyo yöntemiyle damar açılmıştı. Önlem amaçlı entübe edilmişti. 2 gün boyunca uyutulacaktı ancak genel durumundaki seyir olumlu devam ettiği için uyandırılma işlemi bugün de yapılabilir" denildi.

Bu haber Kadir İnanır hayranlarını sevindirdi. Jülide Kural ise hayat arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Ekran Alıntısı

JÜLİDE KURAL'DAN GÜZEL HABER GELDİ

Jülide Kural da açıklama yaparak "Uyandırma kararı alınmıştır. Tahmin edeceğiniz gibi Kadir İnanır'ı görme şansım oldu. Tüm beden fonksiyonlarında olumlu hareketlenme olduğunu ben de gözlemledim" dedi.

BAŞHEKİMDEN DE AÇIKLAMA VAR

İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili son durumu Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam açıkladı. DHA'nın aktardığına göre; Prof. Dr. Sağlam, "Kollarını ve bacaklarını oynatmaya başladı. Sesli uyarana cevap veriyor, yutkunma refleksi var. Bu akşam saatlerinde de uyandırılmasını planlıyoruz ,yani makineden ayrılmasını planlıyoruz" diye konuştu.

107452_BEYKOZDAKI-EVINDE-RAHATSIZLANARAK-UMRAN

"KOLLARINI VE BACAKLARINI OYNATMAYA BAŞLADI"

Sanatçı Kadir İnanır, dün sabah saatlerinde Beykoz'daki evinde rahatsızlandı. İnanır, Jülide Kural'ın çağırdığı ambulansla Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin damarına pıhtı attığı öğrenilen İnanır'ın yoğum bakımdaki tedavisi sürüyor. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam sanatçının son durumuna ilişkin açıklama yaptı. Prof. Dr. Sağlam, "Kadir Bey ile iyi gelişmeler var .Yoğun bakımızda takip ve tedavisine devam ediyoruz .Dün akşam çekilen MR ve bu sabah çekilen tomografide pıhtı sahasında güzel beslenme var. Bu radyolojik görüntüyü klinik de destekliyor. Kollarını ve bacaklarını oynatmaya başladı. Sesli uyarana cevap veriyor, yutkunma refleksi var. Bu akşam saatlerinde de uyandırılmasını planlıyoruz, yani makineden ayrılmasını planlıyoruz. Şu anda kendi kendine soluyabiliyor" diye konuştu.

"DÜNDEN İTİBAREN HEM KLİNİK HEM DE RADYOJİK OLARAK İYİYE GİDİYOR"

Sağ tarafında hem kolunda hem bacağında hareket olduğunu söyleyen Sağlam, "Bunun seviyesine karar verebilmek için tam uyanması gerekiyor. İlk gelişine göre kıyaslamayı o zaman yapabileceğiz. Uyandıktan sonra hatta şu andan itibaren fizik tedavi rehabilitasyonuna da başladık .Bundan sonraki süreçte hala risklerimiz var onu da parantez içinde belirtmemiz lazım. Kanama riskimiz var, tekrar pıhtı atma riski var bunlar olmasın diye gerekli tıbbi tedavileri yapıyoruz; ama dünden itibaren görülen tablo hem klinik olarak hem radyolojik olarak iyiye gidiyor. Girişimsel radyolojinin yaptığı işlem başarılı çok kısa sürede yapıldı.Geldiği andan itibaren girişimsel radyolojik işlem yapıldı ilk 2 saat içerisinde. Bu sonucun başarılı olması için çok önemli bir faktör. Hasar riskini erken müdahale azaltıyor.Kalpte oluşabilecek pıhtılar bu rski her zaman canlı tutuyor. Riskin süresine ve şiddetine dair bir şey söyleyemiyoruz; ama kardiyoloji ekibimizde kalp ile ilgili tetkiklerini yaptı onlar da ciddi bir sorun görmediler. İnşallah olmayacak" diye konuştu.

sdf

LEVENT İNANIR: "O GÜÇLÜDÜR, ÜSTESİNDEN GELECEKTİR, İNANIYORUZ"

Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır ise, "Biz aslında yarın uyanacak diye bekliyorduk ama doktor bey az önce söyledi tepki vermeye başlamış. Belki bu akşam uyandıracaklar. o güçlüdür ,o üstesinden gelecektir bunun öyle inanıyoruz. Ailesi, yeğenleri ,ablaları onları bekletiyoruz gelmenize gerek yok burada yapacak bir şey yok diye. Türkiye’nin her yerinden hem sevenler hem akrabaları arıyorlar. İyi olacak,inanıyoruz. Çok iyi müdahale edildi, zamanında müdahale edildi, erken müdahale edildi. Başhekimle görüştüğümde umduğumuzdan daha erken tepki vermeye başladı el ve ayaklarıyla.Yoğun bakım sürecek ama akşama doğru uyandırmayı düşünüyoruz dedi her şey sevindirici" diye konuştu.

Vitrin


En Çok Aranan Haberler