SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ertelenen olaylı Süper Kupa maçı için ilk kez tarih verildi! Toplantıdan karar çıktı

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Riyad'da oynanması planlanan mücadele yaşanan olaylar sonrası ertelenirken, finalin ne zaman oynanacağı merak konusuydu. TFF'nin gerçekleştirdiği toplantı sonrası maçın ne zaman oynanacağına dair ilk adımlar atıldı. İşte detaylar...

Ertelenen olaylı Süper Kupa maçı için ilk kez tarih verildi! Toplantıdan karar çıktı

Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanması planlanan Süper Kupa Finali, yaşanan olaylar sonrası iki takımın da maça çıkmaması nedeniyle ertelenmişti.

Mücadelenin ne zaman oynanacağı merak konusu olurken, Türkiye Futbol Federasyonu Pazartesi günü Riva'da gerçekleştirilen toplantıyla bu konu hakkında net olmasa da bir tarih belirledi.

BU AY İÇİNDE OYNANACAK

093da5cfa1554139b6ad3a19eeddad24

Gerçekleşen toplantı sonrası maçın ocak ayı içinde oynanması için adımlar atıldı. Bu kararın arkasında, maçın siyasi bir platforma çekilmesini engellemek ve yayın haklarıyla ilgili sorunlar yaşanmamasını sağlamak amacı yattığı öğrenildi.

LİG BİR HAFTA KAYDIRILACAK

stsltakimlogonewsletter800x440

EURO 2024 nedeniyle 19 Mayıs'ta bitecek ve zaten fazlasıyla sıkışık olan takvim bir hafta kaydırılacak. İlerleyen aylarda bu ertelenen maçlar hafta içine konulacak.

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler