SPOR

CANLI

Euroleague'den Fikret Orman'a hırsızlık yanıtı

Euroleague Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın "hırsızlık" iddialarına cevap verdi. Alex Ferrer, Fikret Orman'ın bilmediği bir konu hakkında yorum yaptığını söylerken, Euroleague'in kulüplere ait olduğunu ve sadece kulüpler için çalışacağını ifade etti.

Euroleague'den Fikret Orman'a hırsızlık yanıtı

Euroleague Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın "hırsızlık" iddialarına cevap verdi.

Alex Ferrer Kristjansson, Orman'ın açıklamalarıyla ilgili şunları söyledi:

"Euroleague Basketbol, Fikret Orman'a cevap vermeyecektir çünkü bilmediği bir şey hakkında konuştuğu açıktır. Böyle bir konuyla ilgili kamuya açıklama yapmadan önce ilk önce herkesin bilgi sahibi olması gerekir. Yine de, bahsettiği noktaların bazılarını işaretlemek için, EuroLeague'in ekonomik dağıtım kriterlerinin her katılımcı kulüp için daima çok açık olduğunu belirtmek önemlidir. Temel olarak, sayın Orman'ın sözlerinin aksine, kulüpler şirketin çoğunluk hissedarlarıdır ve bu nedenle hukukun sağladığı tüm bilgileri ayrıntılı olarak alırlar ve gelir dağılımı da dahil olmak üzere her konuda kararlar alırlar. Euroleague Basketbol, kulüplere aittir ve yalnızca kulüpler için çalışır, kararlarını alır ve onlar için gelirleri arttırır"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön