SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Fenerbahçe başkan adaylığından çekilen Eyüp Yeşilyurt kimdir? Eyüp Yeşilyurt kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor?

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantı’nı 25 – 26 Haziran tarihlerinde yapacaklarını açıklamıştı. Kongreden önce başkanlık seçimine aday olan Eyüp Yeşilyurt, dün FB TV’de yayınlanan programda Ali Koç ile karşı karşıya geldi. Başkanlık seçimi için gerekli olan 233 imzayı topladıklarını ancak imza verenlerden 78’inin aidatı ödememesi sebebiyle imzalarının geçersiz sayıldığını ifade etti. Peki Fenerbahçe başkanlığından çekilen Eyüp Yeşilyurt kimdir?

25 – 26 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Fenerbahçe Futbol Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısından sonra Fenerbahçe Futbol Kulübü’nün yeni başkanı belli oluyor. Eyüp Yeşilyurt, gerekli olan 233 imzanın alındığını ancak 78 kişinin aidatını ödememesi sonucunda imzaların geçersiz kalmasıyla beraber, kulübü zor bir sürece sokmak istemediği için adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Fenerbahçe'de geçen haftalarda başkan adaylığını açıklayan Eyüp Yeşilyurt, gerekli imza şartını yerine getiremediği için seçime giremeyeceğini bildirdi.

Yeşilyurt'un kararının ardından mevcut Başkan Ali Koç, seçimlere tek aday olarak girecek.

2

Topladıkları imzalar içerisinde 78 kişinin aidatını ödememesi sebebiyle geçersiz sayıldığını belirten Yeşilyurt, "Acemiliğimize denk geldi, bunu bilmiyorduk. Seçimin içine girince öğrenmiş" olduk

EYÜP YEŞİLYURT KİMDİR?

Fenerbahçe'de başkanlığa adaylığını açıklayan Eyüp Yeşilyurt, 1970 yılında İstanbul Kartal'da doğmuştur. Eyüp Yeşilyurt, ticaretle uğraşmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yeşilyurt, "Biz kimliğimizi, karakterimizi bir gün bile gizlemedik. Başından beri mütevazi taraftar kimliğimizi ön plana çıkardık. Biz salon erkeği değiliz. Bizi köylü olmakla, muhtarlık gibi onurlu bir mesleği hor görerek eleştiren, sahibi sürekli değişen kiralık kalemlere inat, adayız" diyerek gündeme gelmişti.

1

10 yaşında okul çıkışı Fenerbahçe maçlarına giderek stadın altındaki fırından pizza yiyip maçı izlemeye gittiğini aktaran Yeşilyurt, 40 yıldır aşkla Fenerbahçe armasının peşinden gittiğini ifade etti.

2

Yeşilyurt sözlerine; “'Fenerbahçe Sahipsiz Değildir’ sloganıyla çıktığımız bu yolda; Fenerbahçe ve zayıflık kelimelerini hiçbir şekilde görmeyeceksiniz. Fenerbahçe camiasında bölünme, ayrışma, kutuplaşma gibi yıpratıcı unsurların önüne geçeceğiz. Camiaya barış getireceğiz. Fenerbahçe'nin özellikle hayati kararlarda belirsizlik, kararsızlık ve yavaşlık yaşamasına sabrımız olmadığından ani ve etkili kararlar alacağız.” Açıklamasında bulundu.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler