SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Fenerbahçe'den çılgın kâr! Hull City'nin transferi açıklaması an meselesi

Fenerbahçe, 2019 yazında 753 bin euroya renklerine bağladığı Allahyar Sayyadmanesh'i Hull City'e kiralıyor. Tarafların anlaşmaya vardıkları öğrenilirken İranlı golcünün 5 milyon euroluk satın alma opsiyonu olacak. İngiliz ekibi eğer bu opsiyonu kullanırsa, Allahyar'ı aldığı paranın yaklaşık 7 katına satarak müthiş bir kâr elde etmiş olacak.

Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal'ın göreve gelmesinin ardından kadro yapılanması başladı. Kalabalık bir futbolcu grubuna sahip olan sarı-lacivertlilerde ilk plan bu kadro şişkinliğine son vermek. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'de Allahyar Sayadmanesh, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City'e gönderiliyor.

HULL CITY'LE ANLAŞMA TAMAM!

Acun Ilıcalı'nın Hull City'i almasından sonra transferde Türkiye pazarına yönelen İngiliz ekibi, Fenerbahçe'den Allahyar Sayadmanesh'i renklerine bağlamaya çok yakın. İngiliz ekibine, 5 milyon euroya futbolcuyu satma talebi kabul görmeyen sarı-lacivertliler kiralık formülünü devreye soktu.

thumbs_b_c_83e338c782df37433e7e926e1de7a638

SATIN ALMA OPSİYONU 5 MİLYON EURO

İstiklal takımından Fenerbahçe'ye 753 bin euroya transfer olan Allahyar'ın Hull City'e kiralanması yönünde anlaşmalar tamam. İranlı golcü, 5 milyon euro satın alma opsiyonuyla İngiliz ekibinin yolunu tutacak. Sarı-lacivertliler, Hull City'nin opsiyonu kullanması durumunda bu transferden yaklaşık 7 kat kar elde edecek.


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler