SPOR

CANLI

Fenerbahçeli taraftarlardan Ömer Beyaz'a tepki yağıyor!

Fenerbahçeli taraftarlardan Ömer Beyaz'a tepki yağıyor!

Fenerbahçe'de sportif direktör Emre Belözoğlu'nun Ömer Faruk Beyaz hakkındaki "Hayal kırıklığı yaşıyorum" açıklaması ve genç oyuncunun takımdan ayrılmak istemesi Sarı Lacivertli taraftarlarda adeta infial yarattı. Geçen sene taraftarın büyük destek verdiği, 16 yaşında takım kaptanlığı pazu bandını takan Ömer Faruk Beyaz'a sosyal medyada büyük tepki başladı. Bazı taraftar grupları da genç oyuncunun sosyal medya hesaplarını eleştiri yağmuruna tutarken takipten de çıkma kampanyası başlatıldı.

Sezon başında resmi imza atmasa da Fenerbahçe'nin gerçekleştirdiği 18 yeni transferin altına imzasını atan Fenerbahçe sportif direktörü Emre Belözoğlu, basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenledi.Ara transfer döneminde de hareketli günler geçiren Fenerbahçe'nin gündemini değerlendiren Emre Belözoğlu, Ozan Tufan, Ömer Faruk Beyaz, Mesut Özil, Dorukhan Toköz gibi isimler hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

"ÖMER FARUK SÜRECİ OLUMSUZ GİDİYOR"

Emre Belözoğlu, genç oyuncuları Ömer Faruk Beyaz ile yaptıkları görüşmelerin şu anda olumsuz devam ettiğini belirtti.Ömer Faruk'a çok iyi şartlar içeren bir proje sunduklarını vurgulayan Belözoğlu, "Ömer 17 yaşında, Ersun Yanal ayrıldıktan sonra Tahir hocanın gelmesiyle başlayan süreçte 10 maçımız vardı, hepsinde kadroda oldu. 10 maçın 5'inde görev aldı. Ömer Faruk konusunda büyük bir üzüntü içinde olduğumu söylemek istiyorum. Ben ilk günden beri Ömer'in değerli bir futbolcu olduğunu herkesle paylaştım.Aslında ona hiç yapılmamış şekilde bir projeyle gittik, 5 senelik bir proje. Son dönem de başkan da dahil oldu. Kendisinin evine kadar gidildi ve projemiz anlatıldı. İçimden keşke 17 yaşında bana karşı böyle bir proje ve davranışla gelinseydi bile dedim.Ömer benim için çok değerli bir oyuncu. Üzüldüğüm nokta şu; Fenerbahçe takımı yarın bir gün tarihi anlatıldığında “en genç kaptan” olarak Ömer Faruk yazacak. Ancak ne yazık ki verdiğimiz değerin karşılığını bulduğumuzu düşünmüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"BURADA ÇOK BÜYÜK BİR CAMİA VAR"

Belözoğlu, "Evet, bu çatı altında büyük sporcularla büyük başarılar kazanılmıştır ama hiçbirimiz Fenerbahçe'den büyük değiliz. Buradan ayrılsa dahi onu koruma derdinde olurum. Ömer süreci olumlu gitmiyor, olumlu bitecek gibi de gözükmüyor. Fenerbahçe'nin kendisine verdiği mukavelenin bence bir örneği yok.Projenin içi kendisi için olumlu şartlarda dolu ama büyük fotoğrafa bakınca süreç olumlu gitmiyor. Fenerbahçe'nin haklarını göz önüne aldığımızda gözümüz kimseyi görmez. Ömer Faruk'un bir kulübe imza attığını düşünmüyorum. Bu sürecin olumlu yönde seyretmesi için ne kadar uğraştığımızın da bire bir şahidi kendisi ve ailesidir.Ben kolumdaki bandı Ömer'e samimice taktım. Bizim hedefimiz, hayalimiz Fenerbahçe'nin kendi değerlerini çıkarması ve onlarla yürümesidir. Bu süreçte onun bayrak oyunculardan biri olacağını düşünüyordum ama olumlu gitmiyor, gideceğini de düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

5fff1f0cae298b453b714444

5fff1f0cae298b431087b097

5fff1f0d66a97c32f210abe9

5fff1f0d66a97c372ec8d2c8

5fff1f0dae298b47a3e8aa70

5fff1f03ae298b47a3e8aa6e

5fff1f0366a97c32f210abe7

5fff1f0366a97c102f9cf66c

5fff1f0366a97c102f9cf66e

5fff1f0366a97c372ec8d2c6


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 72 yorum
Akıllı cocuk şikebahçenin kariyerini bitirecegini biliyor aferim git merih gibi efsane ol kardeşim zekisin akıllısın sen
o akildan 1 gramda sende olsaymış keşke, bos teneke gibi ses yapmissin
sana guzel cevap yazardimda onaylamiyolar sonra
Yoruma bak tın tın
helal olsun kardeşim doğru söyledin ne var sanki Türkiye'de Avrupa her zaman taktik üzere çalışıyor bizde gaz
adam oynamak istiyor bunun için kimsenin keyfini beklemek zorunda değil gitsin kurtarsın kendisini
Bir insan ahde vefanın ne olacağını bilecek, FENERBAHÇE sana, senin futbol hayatını düşünerek mükemmel bir kariyer projesi sunuyor, fakat birilerinin kafasına girmesiyle gözü dönüyor.. Aklını yitiren bir insan annesinin ve babasını bile düşman olarak görür.. Zamanı gelir keşke dersin, ama vakit geçmiş olur, bu kapıyı kapatmak senin için hiç de hayra alamet olmaz çocuk.
@degas34 Sen ne diyorsun. Adam hayatını kurtarıyor. Ne başarısı elde edip ne kariyeri yapacak orda. Fenerbahçe'nin ne başarısı veya ne kariyeri var ki Ömer Faruk'a da sunsun. Bu adam Allah'a şükredecek Fenerbahçe'den koşar adımlarla kaçtığı için.
Sizde emre oldugu sürece ahde vefa beklemeyin kardeşim.Zamaninda küçük yaşlarda sen GS de yetiş kupa kaldır git sonra ahde vefa dan bahset.Serefsiz kulüp yöneticileri ne olacak
Takım
O
Av
P
Geri Dön