SPOR

Galatasaray 5-3 yenildi!

Kaptanlığını Alp Yalman'ın yaptığı maçta Galatasaray, Tarsun İdman Yurdu'na 5-3 yenildi.

Galatasaray 5-3 yenildi!

Tarsus İdman Yurdu'nun 89. yıldönümü etkinlikleri kapsamında kente gelen Galatasaray şöhretlerinden oluşan karma takım ile Tarsus İdman Yurdu şöhretler takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan Tarsus İdman Yurdu 5-3 galip ayrıldı.

Burhanettin Kocamaz Stadı'nda oynanan müsabakayı Süper Lig eski hakemlerinden Kadir Tozlu yönetti. Maçta Tarsus İdman Yurdu kaptanlığını Tarsus Belediye Başkanı ve Tarsus İdman Yurdu Onursal Başkanı Burhanettin Kocamaz, Galatasaray şöhretlerinin kaptanlığını ise Galatasaray eski başkanlarından Alp Yalman yaptı.

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Kaymakam Orhan Şefik Güldibi'nin başlama vuruşunu yaptığı maçın ilk golünü Tarsus İdman Yurdu oyuncusu İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Vural attı. 30'ar dakika oynanan müsabakanın ilk yarısı 2-2 bitti. Oldukça zevkli ve çekişmeli geçen müsabakada Tarsus İdman Yurdu şöhretleri sahadan 5-3 galip ayrıldı.

Galatasaray Şöhretler takımı teknik direktörlüğünü yapan Cüneyt Tanman, yıllar geçmesine rağmen Galatasaray değerini daha da artırdığını söyledi. Tanman, Tarsus'ta böyle bir organizasyonun içinde olduklarından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "Çok mutluyuz. Tarsus'a geldik, çok iyi ağırlandık. Her şey çok güzel. Yenilmeseydik çok daha güzel olacaktı ama sporun içinde bunlarda var tabi. Oynarken farklı duygular var. Bıraktıktan sonra yıllar boyunca yine Galatasaraylı kalmak tabi çok önemli. Belki şarap gibi yıllandıkça değeri artıyor misali, Galatasaraylı olarak da yılların geçmesi Galatasaray değerini daha da pekiştiriyor" dedi.

Galatasaray şöhretler takımı oyuncusu Hasan Vezir ise, Tarsus'ta olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Çünkü Tarsus İdman Yurdu'nun 98. yıldönümü kutlamak amacıyla geldik. Teşekkür ederiz buradan herkese, Belediye Başkanına, kulüp başkanına, yöneticilere ve taraftarlara. Çok güzel ağırladılar bizi. Çok güzel de dostluklar kurduk. Çok güzel yerler gördük. Teşekkür ediyoruz. Dostluk çerçevesinde içerisinde güzel bir maç oldu. Futboldan kopmadık. 50 yaş gurubuyuz. Hem bulunduğumuz şehir İstanbul'da da bu aktivitelere devam ediyoruz. Onun dışında antrenörlük yapıyoruz. Antrenörlük yaptığımız dönem içerisinde devamlı aktif oluyoruz. Buna borçluyuz, çünkü kopmadık. Kopmak zorunda olmadığımız için bu işi severek yaptığımızdan bu tür aktivitelerde bulunduk. Çok da mutlu oluyoruz. Eski arkadaşları görüyoruz" şeklinde konuştu.

Galatasaray eski kulüp başkanlarından Alp Yaman, Tarsus'ta bulunmaktan mutlu olduklarını söyleyerek , "1923'te kurulmuş Tarsus İdman Yurdu'nun yıldönümüne davet edilmek hakkakten gurur vericiydi. Geldik, dostlarımızı gördük, kaynaştık, geri dönüyoruz. Yenildik, olur, futbol bu" diye konuştu.

Tarsus İdman Yurdu kalesini koruyan eski kaleci Tolunay Duman, ünlü futbolcuları burada görmekten mutlu olduğunu söyledi. Duman, "Yıllarca televizyonlarda izlediğimiz popüler futbolcuları sahada görüyorsunuz, size rakipler, onlara karşı mücadele ediyorsunuz. Simoviçe 3 gol atan bir Hasan Vezir'den bir gol yemek benim için şeref oldu. O havayı da teneffüs etmiş oldum" ifadesini kullandı.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler