SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Galatasaray'dan Beşiktaş'a sert cevap! ''Hadsizlik, özür dilesinler''

Beşiktaş, geçtiğimiz sezon Galatasaray'da kiralık olarak oynayan Milot Rashica'yı kadrosuna katarak ezeli rakibine transfer çalımı atmıştı. Kosovalı futbolcunun transferinin açıklanmasının ardından Galatasaray Kulübü'nden sert bir açıklama daha geldi. Rashica'nın transfer videosundaki detay nedeniyle gerilen ortam, Dursun Özbek'in açıklamalarıyla devam etti.

Galatasaray'dan Beşiktaş'a sert cevap! ''Hadsizlik, özür dilesinler''

Galatasaray'ın eski futbolcusu Rashica'nın transfer edilmesinin ardından yapılan video sosyal medyada gündem olmuştu. Bu konuyla ilgili sarı-kırmızılı cepheden peş peşe açıklamalar geldi. Galatasaray'ın açıklamasının ardından Beşiktaş kulübü de karşı cevap verdi.

GALATASARAY'DAN İLK AÇIKLAMA

İşte Galatasaray'ın açıklaması;

"Bugün Beşiktaş JK tarafından paylaşılan videoda kullanılan görüntüye istinaden devam eden spekülasyonlar üzerine kulübümüz bu açıklamayı ilk ve son defa yapacaktır. Galatasaray Spor Kulübü, bu vatan için canını vermiş kahramanların beşiği olmuş, onlar tarafından kurulmuş bir spor kulübüdür.

Cumhuriyet'in aydınlık yüzü Galatasaray'ı direkt ya da dolaylı şekilde bu ülkeye büyük zararlar vermek için uğraşan, kanlı bir terör örgütü ile yan yana göstermeye çalışan her kimse öncelikle müfteridir.

Bir spor kulübünü bu konuların içine sokmaya çalışanların, toplumu bölmek ve birbirine düşman etmek için çaba gösteren vatan hainlerinden hiçbir farkı yoktur. Türk sporunun içine rekabeti değil hainliği sokmaya çalışan her kim olursa onun karşısında biz duracağız.

Paylaşılan bu videonun altında imzası olan kim varsa onlardan oynadıkları bu kirli oyunun hesabını soracağız."

DURSUN ÖZBEK: ÖZÜR DİLESİNLER

Screenshot_2

Dursun Özbek, "Dün geceden beri çok üzgünüm. Galatasaray'ı bilmek lazım, öğrenmek lazım. Eğer bize böyle bir yakıştırma yapıyorsanız, bizi iyi tanımanız lazım. Galatasaray, 500 yılı aşkın mazisi olan, gelenekleri ve etik değerleri olan bir kurum. Bu ülkenin ihtiyacı bu mu? Ülkeyi bölmeye, kutuplaştırmaya çalışmaktan herkes uzak dursun. Galatasaray olarak, Beşiktaş kulübünden özür bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

"BÖYLE BİR CAMİAYI ELİ KANLI BİR TERÖR ÖRGÜTÜYLE İLİŞKİLENDİRMEK..."

Screenshot_3

Dursun Özbek, "Galatasaray, Cumhuriyet'in yüzüdür. Böyle bir camiayı eli kanlı bir terör örgütüyle ilişkilendirmek, yakıştırmak, yan yana getirmek dünyanın en saçma işi. Bu büyük bir hadsizlik ve gaf, Galatasaray'ı tanımadıkları için böyle yaptıklarını düşünüyorum. Niye biz Beşiktaş'la sahada rekabet edemiyoruz? Onlar da çok eski bir kulüp. Yıllardır mücadele ediyoruz, kardeşliğimiz var, onlara her zaman saygılıyız. Niye buna ihtiyaç duydunuz? Bundan ne elde ettiniz diye Beşiktaşlı yöneticilere sormak istiyorum." açıklamasını yaptı.

"TETE TRANSFERİNDE RİSK GÖRMEDİK"

Screenshot_1

Dursun Özbek, "Konuyu hukukçularla konuştuk ve bu transferi yaptık. Çalışmalarımız devam ediyor. Tete transferinde risk görmedik. Tete, bizim oyuncumuz ve kısa sürede takıma katılacak." dedi.

İŞTE BEŞİKTAŞ'IN CEVABI

"Galatasaray Spor Kulübü'nün mesnetsiz iddialarla Kulübümüzü hedef alan açıklamasına ilişkin cevabımızdır:

Bırakın bu ucuz gündem değiştirme oyunlarını ve yakışıksız kabadayı söylemlerini! Dün Galatasaray camiasının, Kulübümüzle ilgili yapmış olduğu açıklama yersiz, gereksiz ve hadsizdir. Futbol A Takımımıza dahil ettiğimiz bir futbolcumuz için hazırlanan transfer videosunda; hiçbir kasıt, art niyet ve ima amacı taşımayan bir sahneye takılarak olayı gündem değiştirmek adına kullanmak için yapılan bu açıklamadaki kabadayı ve tehdit dolu söylemlere pabuç bırakmayız.

Vatan ve millet sevgimizin herkesten, her camiadan daha yukarıda olduğunu düşünüyoruz. Birlik ve beraberliğimiz ile ülkemizin menfaatlerinin her zaman futbol şovlarından çok uzakta olmasına gayret etmeyi yüce bir görev olarak biliriz. Bu konuda bizimle yarışamayacak olanların söylemlerine çok dikkat etmeleri konusunda son kez uyarıyoruz. Bahsi geçen konu hakkında ilgililer arasında gerçekleşen görüşmelerde konu açıklığa kavuşmasına rağmen camiasına şirin görünmek adına böyle hadsiz bir açıklama yapılmasının amacının; sadece gündem değiştirmek olduğunu biliyoruz. Son zamanlardaki transfer şovlarından şımardıkları görülen Galatasaray Yönetimi'ne son sözümüz; tehdit ve kabadayılık gibi söylemlerden uzak durmalarıdır.

Camianızın bile kabul edemeyeceği bu yakışıksız tavrınızı ve şımarıklıklarınızı bir kenara bırakın. Aksi halde bu tavırlarınıza gereken cevabın, bir dahaki sefere misli ile olacağı konusunda ihtar ediyoruz.

Bahsi geçen hain terör örgütünün adının bu olayda ne sebeple gündeme getirildiğini ve aklınıza neden geldiğini bilmemekle beraber, münferit bazı hain kişiler dışında yüzyıllık kulüplerimizin bu konular içinde olmayacağını söylemenize gerek olmadan biliyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü'nün "Yavuz hırsız ev sahibini bastırır" minvalinden açıklamasında kin ve nefret tohumları eken ithamlarını bir kez daha kendilerine misliyle iade ettiğimizi ve Kulübümüzün bir örneğini gördüğümüz böylesi ucuz tehditlere karşı sessiz kalmayacağını kamuoyunun huzurunda ifade ederiz."

Euro 2024
Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler