SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Galatasaray'dan Ramos, Hakim Ziyech, Rashica ve Guendouzi açıklaması!

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Hakim Ziyech, Sergio Ramos, Rashica ve diğer isimler için açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'dan Ramos, Hakim Ziyech, Rashica ve Guendouzi açıklaması!
Milot Rashica

Milot Rashica

KOS Kosova
Yaş: 28 / Pozisyon Orta Saha
Oynadığı Takım: Beşiktaş

Galatasaray Sportif A. Ş. Başkanvekili Erden Timur, Galatasaray Adası'nda düzenlenen yemek öncesi açıklamalarda bulundu. Transfer gündemine dair net ifadeler kullanan Erden Timur, Beşiktaş'ın Rashica transferine de değindi. İşte Erden Timur'un açıklamaları...

HAKİM ZİYECH TRANSFERİNDE SON DURUM

1159

“Sağlık testleri bitmek üzere. Çok detaylı yaptık. Bizim transfer stratejimizi tam anlatamayız. Kendi yaptığımız sistemi açık etmiş oluruz. Ama şunu diyebilirim, sürekli opsiyonları tutarak, ligde şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finali hedefliyoruz. Tekrar Avrupa şampiyonu olmak istiyoruz. Bu ikisini de sağlayacak kadro oluşturmak. Bizim bütçelerimiz üçüncü seviyelerin en diplerinde. Ama bu bütçelerle ikinci seviye takım oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu da geçen sene de herkese gördü, bir planlama dahilinde yapıyoruz.

En iyi oyunculara gitmenin yegane yolu, opsiyonları çok tutarak, bir noktada en doğru opsiyonun çıktığı noktada karar vermek. Geçen senenin sezon başında söylemiştim, kimse sıralama beklemesin. Şu anda geldiğimiz noktada geçen seneki kadroyu Rashica hariç koruduk. Ziyech kısmında belli bir noktaya gelindi. Neticelenirse herkese bildireceğiz. Şu aşamaya kadar herhangi bir sağlık sorunu çıkmadı.”

BEŞİKTAŞ’IN GÖNDERMESİNE TEPKİ

Screenshot_1

“Son derece yakışıksız, şu memlekette insanları bölmeye çalışıyorsan bu tip şeyler yaparsın. Biz sporu birleştirmek için yapıyoruz. Eksik yapsak, dönüp özür diliyoruz. Bana şampiyonluktan sonra soru soruluyor. Tek çağrım gençlere, doğru şekilde hareket eden, ahlakı temel alan insanlar kazanır. Azmimiz de, gece gündüz çalışmamız da idealistliğimizden geliyor. Bu idealler için bunu yapıyoruz. Biz de çıkıp diğer takımlara başka şeyler mi diyelim. Oraya, o gece bir sürü katılan insan olmuş. Bunları mı söyleyelim?”

"BU TİP ŞEYLERİ ÇOK YANLIŞ BULUYORUM"

Screenshot_2

“Bunlar insanları bölmekten başka bir işe yaramıyor. Ucuz politikalar, son derece kınanacak işler bunlar. Toplumu ayrıştırmak esas bölücülüktür. Anadolu bunun tersi bir coğrafyadır. Sporun amacı buyken, kendi ucuz politikalarına alet etmesi bir vatandaş olarak herkesin yanlış karşıladığını düşünüyorum. Böyle bir sorumsuz davranışı yanlış buluyorum. Hata yapıldıysa kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil dersiniz. Yanlış olduğunu iletirsiniz. Herkes bu memleketin sahibi. Herkes bu toplumun bireyi. Bu tip şeyleri çok yanlış buluyorum.”

"RASHICA BİZİ UZUN ZAMAN BEKLEDİ"

Screenshot_3

“Kanat oyuncusuna mı, 10 numaraya mı ihtiyacımız var bu ayrı bir şey. Bizim hangi tip oyuncu aradığımızı insanlar bilmiyor. Rashica ile süreç içerisinde görüştük. Sağ olsun bizi uzunca bir zaman da bekledi. Ama neticede planlama stratejisi farklı opsiyonlara göre değişiyor. Bu dinamik bir süreç. Bütçen geniş olsa daha dinamik olur. Ama bütçen olmayınca beklemen lazım. O yüzden de daha iyi, seviye iki oyuncularına gidebilmen için o opsiyonu bekliyorsunuz.”

"ELİMDE BELGELER VAR"

erden-timur-1

“Çalım işlerine herkes takılmış durumda. Sizin ihtiyacınız olan yerde birisini alıyorsanız, siz de çalım atmış olmuyorsunuz. Ben çalım yediğimi düşünmüyorum ama gelen oyunculara bağlı. Herkes mantıklı, futbol izleyicisi, bunu alacaklarmış der. İzleyici karar verir. Bizim çalım attığımız düşünülen oyuncularla bir kelime de etmedik. Rakibimiz naralar atıyor, farklı söylemler içerisine giriyor. Bizim çalım attığımız düşünülen oyuncularla ilgili her şey belgelerimle var yani. Belgeden kastım da mesajlardan bahsediyorum. Herkesin kendi ideal kadrosuna odaklanması lazım.”

“İSİMLERİN YÜZDE 80’İ YOK”

Matteo_Guendouzi_Marseille_2021-22

“Sayılan isimlerin yüzde 80’i olmayan isimler. Guendouzi de o isimlerden birisi. Şu an var olmayan bir opsiyon sonradan çıkabiliyor. Bunu ısrarla tekrar edeceğim. Bizim doyumsuz hissimizi, ben de bir taraftarım ve ben de her gün gazete alıp sürekli okumaktan zevk alırdım. Bizim o doyumsuz hissimizi beslemeye çalışan sistem sürekli herkese sorun üretiyor.”

“RAMOS HERKESİN LİSTESİNDE VARDIR AMA…”

dfe1cedb0aab481a83ff9ddc7c56109b

“Ramos herkesin listesinde vardır ama rakamlar… Gelmek istediğimiz seviyenin yaklaşık 5’te 1’i bütçeye sahibiz. Seneye nasıl başladık. Icardi’yi aldık, Angelino, Tete, Kerem Demirbay, Zaha, Halil’i aldık. Bunların hepsi bir plan doğrultusundaydı. Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalayım, ligde şampiyon olayım korunaklı bir alan. Ama hem Galatasaray’ın hem de Türk futbolunun gelişmesi için herkesin riskler alması gerekiyor. Hayata bir defa geliyorsun, doğru yapman lazım. Öyle olunca da hayalimizin en ucundaki isme gideriz. Alma sekansın yüzde 1 olur. İstenilen bedeli ödeyerek alırsın, doğru mu yaparsın? Kendini alkışlatmak mı istiyorsun, doğruyu mu yapmak mı istiyorsun?”

“AYRILIKLAR OLACAK”

erden_timur

“Stoperdeki takviye de çok değerli bir takviye olacak. Takımı çok kuvvetlendirecek bir takviye olacak. Ayrılıklar söz konusu olacaktır. Muhakkak birileri gidecek, birileri gelecek. Süreç içerinde göreceğiz.”

“ZANIOLO İÇİN 35 MİLYON EURO’DAN FAZLASINI…”

5eeb87826c8743cab02cfffd3302e73c

“Zaniolo için Aston Villa ile bir noktaya gelindi. Son aşamada diyebilirim. Zaniolo’nun 35 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli var. Ondan daha fazlasını nasıl getiririz diye düşünüyoruz. Bugün Tete için de aynısını düşünüyoruz. Orada da amacımız hem Galatasaray’da oynasın hem de ticari tarafı var.”

Euro 2024
Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler