SPOR

Galatasaray, Emre Kılınç transferini resmen açıkladı!

Galatasaray Kulübü, bonservisini elinde bulunduran kanat oyuncusu Emre Kılınç ile 4 yıllık sözleşme imzalandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Galatasaray, Emre Kılınç transferini resmen açıkladı!

Son olarak Oğulcan Çağlayan'ı transfer eden Galatasaray bir transferini daha açıkladı. Sarı kırmızılılar, Emre Kılınç'ı kadrosuna kattı.Galatasaray Twitter hesabından yaptığı paylaşımla taraftarlarını heyecanlandırdı. Resmi KAP açıklaması dün Oğulcan Çağlayan transferinde olduğu gibi 19.05'te açıkladı.

Galatasaray’ın futbolcusu olmanın kendisi için büyük bir onur ve gurur olduğunu belirten Emre Kılınç, "Başta başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize, Fatih hocamıza, beni bu kulübe layık gören tüm yetkililerimize çok teşekkür ediyorum. Galatasaray’da olmak, Galatasaray’ın futbolcusu olmak, bu armayı taşımak benim için büyük bir onur ve gurur. Burada olabilmeyi çok istiyordum. Şu an burada Galatasaray formasını taşıdığım için inanılmaz gururluyum. Benim için çok gurur verici bir olay. Buralara gelmemde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu bir başlangıç. Başlangıç ne kadar güzel oldu. İnşallah benim de Galatasaray’dan ayrılışım kaptanımızın ayrılışı gibi mutlu, güzel bir şekilde olur tek temennim bu. Ben sadece bir söz vermiştim, Galatasaray’da oynama hayalimden bahsetmiştim. Tek söylediğim buydu. Bunun haricinde pek bir şey yapmam gerekmedi. Süreç beni buralara getirdi. Sadece dik duruşumu korudum ve şu an buradayız. Yönetim, taraftar tarafından da bu kadar seviliyorum. Hepsinden Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

EfO_pF9WAAcP7te

MUSTAFA CENGİZ: EMRE KILINÇ BİR KİŞİLİK ABİDESİ

Emre Kılınç için kulüpte düzenlenen imza törenine katılan başkan Mustafa Cengiz, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ve başkan yardımcıları Yusuf Günay ile Kaan Kançal da kulüp televizyonuna konuştu.
İlk olarak söz alan Cengiz, Emre Kılınç'a övgü dolu sözler söylerken şöyle konuştu: “Emre Kılınç bence sadece bir transfer değil, gelecek kuşaklar için bir söz tutma, bir kişilik abidesi. Bu bir karakter meselesi. İzafidir bu kavram. Dürüstlük ve doğruluk öncelikle söz tutmaktır. Taahhütlerine sadık kalmaktır. Emre bize bunu gösterdi. Kendisine bu bağlamda da Galatasaray için değil Türk sporu adına teşekkür ediyorum. Hoş geldin Emre kardeşim.”

EfPArJxXkAAlT6_

"FENERBAHÇELİ MERT HAKAN YANDAŞ'A GÖNDERME..."

Abdurrahim Albayrak, Emre Kılınç'a sözünde durduğu için teşekkürlerini iletirken, "Emre’ye çok teşekkür ediyorum. Emre sağlam durmasaydı, sözünde durmasaydı başkaları gibi… ‘Abdurrahim ağabey ben sana öyle bir şey yapar mıyım, Galatasaray’a yapar mıyım?’ dedi. Hem camiam hem şahsım adıma Emre’ye çok teşekkür ediyorum. Böyle bir evlat yetiştirdikleri için de Emre’nin ailesine çok teşekkür ediyorum. Evlat böyle yetiştirilir" dedi.

YUSUF GÜNAY VE KAAN KANÇAL'DAN EMRE KILINÇ YORUMU

Başkan yardımcılarından Yusuf Günay, "Emre Kılınç’ın transferini bir cümleyle şöyle özetleyebiliriz: Sevgi parayla ölçülmez” diye konuşurken, Kaan Kançal ise sözlerini şöyle noktaladı: "Önce karakter olarak çok çok iyi bir insanı Galatasaray camiasına kazandırdığımızı daha sonra da iyi bir futbolcu kazandırdığımızı düşünüyorum. Hepimiz için hayırlı olsun."

EfPArJyWAAIail9

SÖZLEŞME DETAYLARI BELLİ OLDU

Emre Kılınç, Galatasaray'da. (KAP)

Sözleşme: 4 yıllık

2020/21: 11.350.000 TL
2021/22: 8.000.000 TL
2022/23: 8.500.000 TL
2023/24: 9.000.000 TL

İŞTE O PAYLAŞIM


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Süper olmuş Hoş geldin Aslannn
yazik giden paralara bak
36M iyi para kaldıracaksın 4 yılda Kılınç. İmza paran da 7M vardır.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler