SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Galatasaray'ın başarısı önümüzü açabilir! UEFA'nın yeni formatı devreye girerse Şampiyonlar Ligi için bambaşka senaryolar ortaya çıkacak

Ülke Puanı Sıralamasındaki pozisyonumuz her geçen gün güçleniyor. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmasının ardından ülke puanındaki artış önümüzdeki sezonlar için yeni bir ihtimali gündeme getirdi.

Galatasaray'ın başarısı önümüzü açabilir! UEFA'nın yeni formatı devreye girerse Şampiyonlar Ligi için bambaşka senaryolar ortaya çıkacak

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Adana Demirspor'un yer aldığı Avrupa Kupaları'nda gösterilen başarı ülke puanını adeta şahlandırdı. Bu sezonun başından beri ülke puanına en çok katkı yapan ülke olarak zirvede yer alan Türkiye'ye öncelik tanınabilir.

9. SIRAYA YÜKSELDİK

thumbs_b_c_7cc41f294f1d4b5ad3c657f1fe17b189

Galatasaray’ın, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Molde’yi eleyerek gruplara kalması sonrası Türkiye, punını puanını 32 bin 100’e yükselterek İskoçya’yı geride bıraktı. Türkiye, ülke puanı sıralamasında 9. sıraya yerleşti. Bu sıçramanın ardından yeni bir ihtimal oluştu.

İLK 10'DA BİTİRENLER ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE GİDİYOR

sampiyonlar-ligi-nde-gruplar-belli-olacak-kura-cekimi-ne-zaman

Ülke puanı sıralamasında ilk 10'da yer alan ülkeler, Şampiyonlar Ligi'ne direkt olarak takım gönderebiliyor. Şu an 9. sırada bulunan Türkiye, yerini korumayı başarırsa, 2024/25 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne direkt olarak katılım sağlayacak.

YENİ KURAL BİZE YARAYABİLİR

sampiyonlar-ligi-Wd9H_cover

Türkiye, Polonya ile en çok puan toplayan ülke olarak zirvede yer aldı. Bu istatistikte Türkiye sezonu ilk ikide tamamlarsa bir sonraki sezon 1 numaralı kupaya bir fazla takım daha gönderebilecek.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler