SPOR

CANLI

Galatasaray’ın başkan adayı Tuncer Hunca kimdir? Tuncer Hunca kaç yaşında ve nereli?

Tuncer Hunca, Galatasaray’da yapılacak Genel Kurul öncesi Mustafa Cengiz ve Burak Elmas’tan sonra adaylığını açıkladı. Galatasaray Genel Kurul üyesi olan Tuncer Hunca, Louisiana State Üniversitesi Kimya ve Pazarlama bölümü mezunudur. Tuncer Hunca, yüksek lisansını ise İstanbul Üniversitesi İşletme üzerine yapmıştır.

Galatasaray’ın başkan adayı Tuncer Hunca kimdir? Tuncer Hunca kaç yaşında ve nereli?

Tuncer Hunca, Mayıs ayında yapılması planlanan başkanlık seçimlerine resmen aday oldu. Kulübün 6656 numaralı üyesi olan Tuncer Hunca, Mayıs ayında yapılacak seçimde adaylığını "Bizim bir andımız var" sloganıyla açıkladı. Tuncer Hunca’nın babası Adnan Hunca, Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu ve uzun yıllar Galatasaray’da görev aldı.

GALATASARAY’DA YENİ ADAY!
Tuncer Hunca konuşmasında; “Kupalar ve madalyalar kazanmanın yanı sıra, öz kaynaklarından Galatasaray'ın elçisi olabilecek nitelikli sporcular yetiştirmek ve dünya vitrinine çıkarmak, kulübümüzün misyonu gereğidir. Katılımcı, şeffaf, hesap verme sorumluluğu taşıyan akılcı ve ilkeli bir yönetim biçimi; Galatasaray'da güven ve inancın tesis edilmesini sağlayacak ve sürdürülebilir başarıya giden yolu açacaktır" ifadelerinde bulundu.

Başkanlık seçimine aday olduğunu açıklayan Tuncer Hunca, “52 yıldır üyesi olduğum; gelenekleriyle yetiştiğim Galatasaray Spor Kulübü'nün geleceğini hep birlikte şekillendirmek için sorumluluk almaya talibim ve hazırım. Hepimiz sarı kırmızı renklere gönülden bağlıyız, bu renklerin ifade ettiği değerlere gönül borcu hepimizin. Galatasaray'ımızın bu en zor zamanında, 2021 yılını yol ayırımında; kulübümüzü, camiamızı, hepimizin özlem duyduğu şekilde birleştirmek, hak ettiği ve olması gereken yere taşımamız için benim gibi Galatasaraylı olmaktan şeref ve gurur duyan diğer kardeşlerim ve büyüklerimle birlikte taşın altına elimizi koymaya hazırız. Geçmişte bunu yaptık, geleceğimiz için bugün de seve seve yapmaya varız ve hazırız. Çünkü Bizim bir andımız var: Galatasaray'ı yaşamak, yaşatmak ve yarınlara taşımak" dedi.

TUNCER HUNCA KİMDİR?

Tuncer Hunca, Louisiana State Üniversitesi Kimya ve Pazarlama bölümü mezunudur. Tuncer Hunca, yüksek lisansını ise İstanbul Üniversitesi İşletme üzerine yapmıştır.

Aynı zamanda Hunca Kozmetik’in de sahibi olan Tuncer Hunca, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu şirketinin ikinci kuşak temsilcisi olarak pazarlama sektöründe 32 yıllık bir deneyime sahiptir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Takım
O
Av
P
Geri Dön