Atatürk'ün doğum tarihi yanlış yazıldı! İnceleme başlatıldı

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyük Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yılında düzenlenen anma töreninde dağıtılan yaka kartında Atatürk'ün doğum tarihinin 1881 yerine 1981 olarak yazılmasıyla ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi.

Atatürk'ün doğum tarihi yanlış yazıldı! İnceleme başlatıldı

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Gaziantep'te, Cumhuriyet'in kurucusu, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde düzenlenen anma töreninde görevli okul müdürlüğünce hazırlatılan ve dağıtılan yaka kartında Mustafa Kemal Atatürk'ün doğum tarihinin 1881 yerine 1981 olarak yazıldığının belirlendiği aktarıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Söz konusu hata ile ilgili matbaa yetkililerinin yapılan hatanın kendilerinden kaynaklandığı yönündeki açıklamalarına rağmen müdürlüğümüzce, konunun tüm yönleri ile araştırılması adına inceleme başlatılmıştır."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
gözden kaçmış nolmus yani
yuri git lan Ataturk dusmani
bunun neresi kötü ve neresi inceleme başlatılacak birşey
YAPILANIN KÖTÜ NİYET OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM BECERİKSİZ VE YETENEKSİZ YÖNETİCİ İŞİDİR. SON YILLARDA ÜST KADEME YÖNETİCİLERİ SEÇİLİRKEN DENEYİM VE LİYAKATA DİKKAT EDİLMEDEN YANDAŞ OLMASI YETERLİ SAYILDIĞINDAN BÜROKRASİ ÇÖKMÜŞ DUDUMDA. YANLIŞLIĞI MATBAA ÜZERİNE ATACAK KADAR YETENEKSİZ VE KURNAZLAR . MATBAADAN ÇIKTI ALIP KONTROL ETSEYDİNİZ YA.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler