Grunge Müziğin Bir Efsanesi Daha Gitti: Scott Weiland 4 Aralık 2015 Sabahı Tur Otobüsünde Ölü Bulundu.

Grunge müzisyenlerinin kaderi olarak, ''erken yaşta ölmek...''

Grunge Müziğin Bir Efsanesi Daha Gitti: Scott Weiland 4 Aralık 2015 Sabahı Tur Otobüsünde Ölü Bulundu.

90'ların başına damgasını vuran müzikti Grunge. Önce Kurt Cobain gitti...

Seattle (ABD) merkezli olarak başlayan, Punk Rock'ın agresifliğini dönemin depresyonuyla birleştiren; fazla içten bir müzik Grunge. Müzik dünyasına, iyi müzik arzulayan gençlerin kulaklarına harika gruplar sıraladı bu müzik tarzı: Nirvana, Pearl Jam, Alice In Chains, Stone Temple Pilots, Soundgarden, ...

Önce Kurt Cobain gitti. Nirvana'nın şarkıcısı, gitaristi ve şarkı yazarı; o dönem MTV tarafından 'gençliğin sözcüsü' diye yaftalanan müzisyen, 5 Nisan 1994'te aşırı dozda eroin aldı ve ağzına tüfeği dayayarak intihar etti. Henüz 27 yaşındaydı.Ardından Layne Staley'e veda ettik.

Grunge'ın bir başka öncüsü de Alice In Chains'ti, rock müziğin gördüğü en güzel seslerden biri de bu grubun vokalistindeydi.

Alice In Chains'in şarkıcılığını ve şarkı sözü yazarlığını yapan Layne Staley, rock dinleyicilerine Man in the Box, Down in a Hole, No Excuses, Them Bones ve Rooster gibi muhteşem şarkıları hediye ettikten sonra; bir başka şarkısı We Die Young'da (Biz genç ölürüz) dediğini yaptı; 2002'de aşırı dozda eroinden hayatını kaybetti. Henüz 35 yaşındaydı...
Ölümü Kurt Cobain ile aynı günde, 5 Nisan'da gerçekleşti.Son kaybımız; Scott Weiland. Başımız sağolsun :(

Birkaç saat evvel websitelerine düşen haberde, Scott Weiland'ı kaybettiğimizi öğrendik. Çok üzüldük... Tur otobüsünde ölü bulunan rock yıldızının ölüm sebebi henüz açıklanmadı.

90'ların başında Stone Temple Pilots'ın şarkıcısı ve şarkı yazarı olarak müzik dünyasına merhaba demişti Scott Weiland. Stone Temple Pilots ile yayınladığı 5 albümle uluslararası listelerle defalarca birinci sıraya oturdu. Plush, Creep, Trippin on a Hole in a Paper Heart, Down, Sour Girl, Days of the Week, ve naçizane favorimiz Interstate Love Song'u bize hediye etti...

Ardından Velvet Revolver dönemi başladı Scott Weiland için.

Guns N' Roses'ın eski üyeleri Matt Sorum, Duff McKagan ve Slash'in yanına vokalist olarak gelen Scott Weiland, Velvet Revolver ile iki mükemmel albüm yayınladı. Fall To Pieces, Set Me Free, Slither gibi muhteşem rock şarkıları vardı Velvet Revolver'da... The Last Fight, Scott Weiland'ın uyuşturucu kullanımından defalarca hapse girmesiyle ilgiliydi, For A Brother ise yeni aynı illetten kaybettiği bir arkadaşı hakkındaydı.

Defalarca hapse, defalarca rehabilitasyona alındı. Bu problemleri yüzünden Velvet Revolver'dan ayrıldı, solo albümlerine ağırlık verdi.

Ve bugün Minnesota'da (ABD) grubu ile turdayken, tur otobüsünde ölü bulundu müzisyen.

Ölüm haberi ilk olarak Jane's Addiction'ın gitaristi Dave Navarro tarafından dünyaya duyuruldu, ardından Scott Weiland'ın resmi Facebook hesabı tarafından doğrulandı.

Scott Weiland henüz 48 yaşındaydı......kalan grunge efsanelerine uzun ömür diliyoruz...

Eddie Vedder (Pearl Jam) ve Chris Cornell (Soundgarden).
Bir döneme damgasını vuran o muhteşem şarkıcılardan artık sadece ikisi kaldı...

Kaynak: Pitchfork.com & Consequenceofsound.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler