Güney Amerika kıtasındaki birçok ülkede elektrik kesintisi

Güney Amerika merkezli elektrik tedarikçisi Edesur, Arjantin ve Uruguay'ın tümünde elektrik kesintisi yaşandığını duyurdu. Kesintilerden Brezilya ve Paraguay'ın da etkilendiği ifade ediliyor.

Güney Amerika kıtasındaki birçok ülkede elektrik kesintisi

Latin Amerika'da yayın yapan bazı medya kuruluşlarının aktardığı bilgiye göre, yerel saatle 07.00 sularında Arjantin, Uruguay, Paraguay ve Brezilya'nın bazı bölgelerinde geniş çaplı elektrik kesintileri meydana geldi.

Kesin olmamakla birlikte, elektrik arızasının tedarikçi şirket Edesur'un ara bağlantı sistemindeki hatası nedeniyle meydana geldiği ileri sürülüyor. Şirketten yapılan açıklamada bu sabah 07:00 itibariyle Arjantin ve Uruguay'ın tümünde elektriklerin kesildiği duyuruldu.

Elektrik kesintisi nedeniyle Arjantin’de tren seferlerinin durduğu, trafik ışıklarının çalışmadığı bildirildi. Arjantin ve Uruguay’da 48 milyondan fazla kişi elektriksiz kaldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Kediler dünyayı ele geçirmek için harekete geçti. Küresel kedi saldırısı başladı.
Bugünkü yayında elektrik kesilmez inşallah reklamlardan elde edilen paranında denizlerimizin temizliğine ve istanbul etrafındaki plajların halka açılmasına giriş üjretide neymiş kimin malını kime veriyorlar bütün plajlar mafyanın eline düşmüş izmirde ne güzel
Hükümetleri istifa etsin, olmadı bağlı bakanlıkları, lütsen birinden biri istifa etsin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler