Güzellik yarışmasında adaylar makyajsız yarışacak!

Artık doğallık kazanacak! Miss England güzellik yarışmasına ilk defa makyajsız katılma seçeneği getirildi.

Güzellik yarışmasında adaylar makyajsız yarışacak!

Miss England yarışma organizatörü Angie Beasley tarafından ortaya çıkan fikirle birlikte, yarışmaya "Çıplak Yüz Top Modeli" seçeneği eklendi.

Beasley bu kararına yönelik şunları söyledi: "Bunun yarışmacılara öz güven vermesini umuyorum. Birçok yarışmacımızın çok ağır makyajlarla doğal güzelliklerini gizlediklerini görüyorum. Sahte kirpikler ve kaşlar, yarışmamızda böyle bir şeyin olmasına gerçekten gerek yok."

alisha1

Yarışmanın bu kısmında yer alabilmek için yarışmacıların, makyajsız bir şekilde, siyah bir giysi ile çekilmiş fotoğraflarını iletmeleri gerekiyor.

Fotoğraflar, yarışmaya iletilmeden, sosyal medyada paylaşılamıyor. Yarışmanın kazananı, Facia Models'a gönderilen fotoğraflar arasından değerlendirilecek. "Çıplak Yüz Top Modeli" kazananı 31 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında, Miss England finalinde açıklanacak.

beasley2

2018'de Miss England seçilen Alisha Cowie makyajsız fotoğrafını paylaştı.

Yarışmacılardan Bhasha Mukherjee de makyajsız fotoğrafını Instagram'da paylaştı.

hint3

"#MissEngland2019 yolculuğumun bir parçası olarak, bu meydan okumaya katıldım ve makyajsız yüzümü kameralara yansıttım... Makyaj bir iyileştirme aracıdır ancak, sıklıkla, iyileştirme ve gizleme arasındaki çizgi bulanıklaşabiliyor."

Mukherjee, insanların sıklıkla dolgu ve botoks gibi uygulamaların arkasına saklandığını belirtti.

"Çıplak Yüz Top Modeli" seçeneği, endüstriye yönelik pozitif bir hareket olarak görülse de, güzellik yarışmalarına yönelik birçok farklı tartışma mevcut.

Bunlardan birisi de, yarışmacılar arasındaki çeşitliliğin az olması. Bu tartışmalardan en öne çıkanı ise, Miss India'daki yarışmacıların birbirine benzemesi olmuştu. Bir eleştirmen, yarışmaya yönelik "Aynı saça ve aynı ten rengine sahipler. Tahminimce, boy ölçüleri ve hayati istatistikleri de aynı... Anlaşılan Hindistan artık çeşitliliğe sahip bir ülke değil." demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
hani rahmetli kemal sunal derdi ya”şimdi yaktım çıranızı diye”evet kızlar şimdi çıranız yandı işte:D
zaten en güzeli değil en güzel makyaj yapanı seçiyordunuz bide en çok parayı basanı
makyaj la dünyanın en çirkinini bırakın en tipsiz erkeği bile böyle yarışmalarda birinci olmaya kalkışır zaten kadınları anlamam doğal güzellikleri varken neden makyajla güzelleşmeye çabalarlar beğenen öyle beğenmeli seversem doğal haliyle sevmek isterim kadınımı ha makyaj belli yaştan sonra olabilecek görülen firelerini yok etmek için yapar anlarım ama makyaj güzelini anlamam has güzel her zaman erkekler tarafından en makbul olanıdır makyajsız bir bayanın güzelliğini beğenmeyen erkek çıkmaz neredeyse
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler