Ekmek Haberleri

Bu yiyecekleri her gün yiyoruz ama büyük tehlike taşıyorlar! Kan şekerini bir anda yükselterek hastalıklara yol açıyor

Yediğimiz yiyecekler sağlığımız için büyük önem taşıyor. Bazı yiyecekler sağlık için oldukça fayda sağlasa da bazıları çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin oluşturabiliyor. Özellikle kan şekerini yükselten gıdalar en sık yediklerimiz yiyecekler olarak görülüyor. Bu yiyecekler kan şekerinin bir anda yükselmesine neden olarak ciddi hastalıklara yol açabiliyor.

Haber 05-10-22 07:49

Samandağlı kadınlar tandır yaparak aile bütçelerine katkı sağlıyor

Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Yeşilköy Mahallesi'nde yaşayan 20 kadın, evlerinin önünde çamurdan yaptıkları tandırla ekonomik kazanç elde ediyor - Tandır ustası 4 çocuk annesi Sibel Çatak: - "Evde oturmaktansa yevmiyeye gitmemek için tandır yapıyoruz ve eşlerimize katkıda bulunuyoruz"

Yurthaber 03-10-22 12:59

Fark etmiyorsunuz ama içten içe zehirliyor! Direkt diyabete yol açıyor

Toplumda en sık görülen hastalıklardan olan diyabet başka hastalıkları tetikleyerek ölümcül sonuçlara yol açabiliyor. Diyabet hastalarının hayatları boyunca beslenmelerine dikkat etmeleri gerekiyor. Yediğimiz bazı yiyecekler diyabete yol açıyor.

Haber 16-09-22 12:04

Sakın yemeyin! Kan şekerini yükselten 5 tehlikeli gıda

Diyabet en sık görülen hastalıklardandır. Böbrekleri, kalbi ve çeşitli organları oldukça tehlikeye atan diyabetten korunmak için beslenmeye dikkat etmek gerekir. Kan şekerinin yükselmesi çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Kan şekerinin yükselmemesi için kesinlikle uzak durulması gereken bazı gıdalar vardır.

Haber 08-09-22 17:00

Ekmek

Ekmek Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Ekmek Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Yanlış biliniyormuş: Kilo vermek istiyorsanız bunlardan uzak durun!

Etkili bir şekilde kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak için beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek gerekiyor. Özellikle kahvaltılarda yenilen yiyecekler kilo alımını artırabiliyor. Daha hızlı kilo vermek ve sağlıklı beslenmek için aşağıda yer alan besinlerden uzak durmanız gerekiyor.

Haber 02-09-22 10:22

Döner ekmeği arasına gizlediği uyuşturucuyu satarken yakalanan sanık hakkında hapis istemi

Döner ekmeği arasına gizlediği uyuşturucuyu satarken yakalanan sanık hakkında hapis istemi

Yurthaber 01-09-22 13:26

Fırının yolunu unutacaksınız! Sıcacık, kıtır kıtır, sağlıklı ve leziz...

Sıcacık, dumanı üstünde tüten, kıtır kıtır bir ekmeğe kim hayır diyebilir ki? Peki ya mis gibi ekmek kokusuyla kurulan sofralara? Şimdiden ağzınızın sulandığını tahmin edebiliyoruz. Öyleyse bu yazımız tam size göre! Fırına gitme derdine son verecek, tek dokunuşla harikalar yaratmanızı sağlayacak, evinizi mis gibi ekmek kokularıyla dolduracak ekmek yapma makineleriyle tanışmanızın vakti geldi. İşte detaylar!

Yemek 26-08-22 11:23

Hafif yemek isteyip ekmek aldılar! İş arkadaşları yemek yerken şok geçirdi

Bilecik'te bir grup iş arkadaşı sıcak havanın etkisini hesaba katarak hafif bir yemek istedi. Yiyeceklerini alan arkadaşlar işyerine döndükten sonra yemeğe oturdular ve bir kısmını tükettiler. Ancak yemeğin yarısında karşılaştıkları olayla hep birlikte büyük şok yaşadılar.

Haber 24-08-22 15:05

Mis gibi kokuyor: Yumurtalı ekmek tarifi! Yumurtalı ekmek nasıl yapılır?

Yumurtalı ekmek çocukluğumuzu hatırlatan kokular arasında bulunuyor. Tüm evi kaplayan kokusu ve eşsiz lezzetiyle eskiden sık sık yapılan yumurtalı ekmeği uzun zamandır yapmamışsanız bu tarifi uygulamanız gerekiyor. Yumurtalı ekmek nasıl yapılır? Hangi malzemeler kullanılır? Diye merak ediyorsanız aşağıda yer alan tarife göz atabilirsiniz.

Yemek 21-08-22 09:48

Çöpe atmayın! Bayat ekmek nasıl yumuşatılır? Bayat ekmekler nasıl değerlendirilir?

Dünyada en fazla çöpe atılan yiyecekler arasında ekmek bulunuyor. Her yemeğin yanında tüketilen ekmek bayatlayınca eski tazeliğinin ve tadının kaybetmesi nedeniyle çöpe atılıyor. Ancak ekmeklerinizi çöpe atmadan evde yapacağınız yöntemlerle düzeltmeniz mümkün. Bayat ekmekleri yumuşatmak ve değerlendirmek için bu haberi okuyabilirsiniz.

Yemek 14-08-22 09:16

Ekmek eş anlamlısı nedir? Ekmeğin eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Türkçe çok zengin bir dildir. Öz Türkçe olan ve farklı dillerden gelen birçok kelimeyi hazinesinden barındırır. Her kelimenin birden fazla anlamı olabilir. Eş anlamlıları da buna bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Dilimizde eş sesli kelimeler de oldukça fazladır. Ekmek de bu özelliklere sahip bir kelimedir. Birden çok eş anlamlısı vardır. Ekmek kelimesinin eş anlamlısı nedir? Ekmek eş anlamlısı ve cümle içinde kullanım örnekleri...

Egitim 07-08-22 03:15

Ankara Halk Ekmek duyurdu! Ekmeğe zam

Ankara Halk Ekmek, sosyal medyadan yaptığı açıklamada ekmeğe zam geldiğini açıkladı. 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatı, 8 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla 3 TL olacak. Böylece Ankara'da ekmeğe 1 TL zam gelmiş oldu.

Finans 05-08-22 14:24

Dondurucuya koymayın! Bayatlayan ve küflenen ekmeklere son: İhtiyacınız olan tek şey...

Sabah uyandığınızda taze ekmekle kahvaltı yapmayı kim istemez ki? Ekmeği uzun süre taze tutmak zor olabilir. Çoğu kişi ekmeğin bayatlamasını veya küflenmesini önlemek için dilimleyerek dondurucuya koymayı tercih eder. Ancak bu yöntem; ekmek çözüldüğünde ekmeğin tadının bozulmasına neden olur, aynı tadı vermez. Bu yöntem sayesinde ekmeğin uzun süre bayatlamasını ve küflenmesini engelleyebilirsiniz.

Yemek 28-07-22 16:01

Bunaltıcı sıcakta zorlu mesai! Dışarısı 40, içerisi 100 derece

Bunaltıcı sıcaklar günlük yaşamı giderek zorlaştırırken, Elazığ’da hava sıcaklığı gün içerisinde 40 dereceyi buluyor. İnsanlar gölgede durmakta bile zorlanırken, vatandaşlar ekmeksiz kalmasın diye üretim yapan fırıncılar ise sıcakta zorlu mesailerini sürdürüyor. Ocak başının yaklaşık 100 dereceyi bulduğunu dile getiren fırıncılar, yazın bol bol su içtiklerini ve zayıfladıklarını ifade ettiler.

Haber 24-07-22 14:33

Ekmek de dahil! 2-3 gün içinde tükenecek... Tarihinin en ağır krizini yaşayan o ülkeden tedirgin eden bir haber daha

Tarihinin en ağır ekonomik krizini yaşayan Sri Lanka'dan peş peşe tedirgin eden haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak yapılan açıklamalara göre gıda kıtlığı yaşanan ülkede 2-3 gün içinde ekmek de dahil olmak üzere unlu mamullerin tükenmesi bekleniyor. Yetkililer şu ana kadar sektörü kurtarmak için hiçbir şey yapılmadığını belirtti. Ülkede dün göstericilerin Başbakanlık konutuna girip binayı ateşe vermesi tüm dünyada gündem olmuştu.

Haber 10-07-22 18:34

Mektepli Fırında üretilen ekmekler, sofralarla buluşuyor

Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan fırında, okulun uygulama oteli ve yatılı okullar için ekmek üretiliyor - Günlük 15 bin ila 20 bin küçük ekmek üretme kapasitesine sahip fırında, öğrencilerin katılımıyla yaz döneminde de üretim sürüyor

Yurthaber 10-07-22 11:13

İzmir'de ekmeğe zam kararı

İzmir'de, ekmek fiyatlarında artış talebi için ilgili kurumlardan oluşturulan komisyon, 210 gram ekmeğin 1 TL zamla 4 TL olması kararını aldı. Karar, Ticaret Bakanlığı'na da görüş alınmak üzere gönderildi.

Finans 27-06-22 16:20

Bakan Özer Buradan ilk defa açıklıyorum diyerek duyurdu: Düşük fiyatlı ekmek...

Ekmek fiyatları ile ilgili son dönemde yaşanan gelişmelerin ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den dikkat çeken bir açıklama geldi. “Buradan ilk defa açıklıyorum” diyerek önemli gelişmeyi duyuran Bakan Özer, Türkiye’de 81 ilde 100 noktadaki meslek liselerine ekmek fabrikası kurulacağını belirtti. Bakan Özer, günlük 1 milyon ekmek üretim kapasitesi ile o liselerin satış büfelerinde vatandaşların düşük fiyatlı ekmekle buluşturulacağını söyledi.

Haber 26-06-22 19:31

Fırıncılar Federasyonu Başkanı'ndan ekmek fiyatları açıklaması: Pazartesi gününden itibaren...

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İstanbul'un 3 ilçesinde ekmeğin 5 liradan satılmasıyla ilgili, "Yapılan çalışma neticesinde bu 3 ilçede 5 lira uygulaması son bulmuş oluyor pazartesi gününden itibaren." dedi.

Finans 25-06-22 18:08

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı'dan ekmek fiyatı açıklaması:

"(İstanbul'da 3 ilçede ekmeğin 5 liradan satılması) Yapılan çalışma neticesinde bu 3 ilçede 5 lira uygulaması son bulmuş oluyor pazartesi gününden itibaren" - "Tüm Türkiye'de olduğu gibi bu 3 ilçede ve İstanbul'un tamamında ekmek kilogram fiyatı, azami 20 liranın üzerinde olmayacak"

Yurthaber 25-06-22 15:34

Piknikte mide bulandıran olay! İçinden fare çıktı, ekmek alamaz oldular: Olayın şokundayız

Antalya’da bir marketin fırınından ekmek alıp ailesiyle birlikte pikniğe giden genç adam, ekmeği bölünce karşılaştığı manzara karşısında adeta şoke oldu. Ekmeğin içinde telef olmuş fareyi gören vatandaş maddi ve manevi tazminat davası açarken Alihan Taş, ''Artık ekmek almıyoruz. Ekmeği kaynanam kendi yapıyor, öyle yiyebiliyoruz. Daha olayın şokunu üzerimizden atamadık” dedi. Bu arada yapılan denetimlerde söz konusu fırında fare kapanı ve fare pislikleri tespit edildi.

Haber 24-06-22 15:31

Aldığı ekmekten çıkanı görünce şoke oldu! Gerekenin yapılmasını istiyorum

Kırşehir’de bir vatandaş, fırından aldığı ekmekten poşet çıktığı iddiasıyla şikayetçi olurken, sorumlular hakkında işlem yapılmasını istiyor.

Haber 23-06-22 12:58

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı'dan ekmek fiyatı açıklaması:

"İstanbul'da 3 ilçede tarife dışı bir uygulama olması, 5 liradan satılması tüm İstanbul'da ekmeğin 5 liradan satılacağı anlamını taşımamaktadır" - "Bu yasal olmayan uygulama yetkili kurumlar tarafından gerekli denetimler yapılarak neticelendirilecektir"

Yurthaber 21-06-22 17:22

Ekmek fiyatlarıyla ilgili yeni gelişme! 5 lira oldu mu? Açıklama geldi

İstanbul'da ekmek fiyatlarının bazı ilçelerde 5 lira oldu iddiasına Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'dan son dakika açıklaması geldi. Balcı, "Son zamanlarda kamuoyunda gündeme gelen ’Ekmek İstanbul’da 5 lira oldu, tüm ilçelerde de yakın zamanda 5 lira fiyat uygulanacak’ açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

Finans 21-06-22 16:21

İstanbul’da ekmek fiyatı 5 TL mi oldu? İstanbul’da halk ekmeğe zam yapılacak mı, ekmek ne kadar olacak?

İstanbul’da ekmek fiyatı 5 TL mi oldu? Megakent İstanbul'da bazı yerlerde ekmeğe zam geldiğinin açıklanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin unlu mamuller üreten şirketi Halk Ekmek'te fiyatların değişip değişmeyeceği merak konusu oldu. Peki İstanbul’da halk ekmeğe zam yapılacak mı? İşte ayrıntılar..

Haber 21-06-22 13:19

'Ekmek fiyatları 5 lira oldu' iddiası sonrası harekete geçtiler

İstanbul'un bazı ilçelerinde resmi duyuru yapılmadan bugünden itibaren ekmek 5 liradan satılmaya başlandı. Ekmek fiyatlarının arttıran fırıncılar için Ticaret Bakanlığı ekipleri denetime çıktı. Kadıköy’de 220 gram ekmeği 5 liradan satışa sunan fırıncılara uyarılar yapılarak, tutanak tutuldu.

Finans 21-06-22 12:47

Kilo vermek için hangi ekmek tercih edilmeli? Uzmanların önerisi...

Kilo vermek için çıkılan yolda uzman desteği alınmadığı zaman birçok hata yapılıyor. Bu hatalar kilo verme yolunda motivasyon düşmesine neden oluyor. Diyet yapanların kafasını kurcalayan sorulardan biri de beslenme listesinde ekmek olmalı mı sorusu oluyor. Uzmanlara göre; kilo vermek ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olmak için sağlık açısından en iyisi arpa ekmeğini tercih etmektir.

Haber 16-06-22 09:46

Sofranızdaki düşmanlar: Yavaş yavaş öldürüyor

Besinler, insanların hayatta kalmalarını sağlar. Yıllar içinde besinlerden üretilen yiyecekler sofralarda yer almaya başladı. Ancak yiyecekler yıllar içinde farklı kimyasal maddelerle birlikte kullanılarak beleyici bir yiyecekten çok adeta zehre dönüştü. Gerek uzun raf ömrü gerek daha lezzetli olması için yapılan müdahaleler yiyeceklerin yapısını değiştirdi. Her gün düzenli olarak tüketilen bazı yiyecekler ise faydadan çok zarar veriyor.

Yemek 15-06-22 13:12

Sakın yemeyin! Alzheimer riskini arttırıyor

Sinsice ilerleyerek unutkanlığa sebep olan Alzheimer hastalığı toplumda sıklıkla görülüyor. Alzheimer hastalığına neyin neden olduğu tam olarak bilinemese de bazı yiyecekler Alzheimer’a yakalanma riskini arttırıyor. Alzheimer hastalığından korunmak için bu hastalık hakkında bilinçli olunması gerekiyor.

Haber 13-06-22 15:27

Diş sağlığınızı korumak istiyorsanız bunlardan uzak durun

Dişler tüm görünümü etkiliyor. Daha güzel bir gülüş ve etkili şekilde iletişim kurabilmek için diş sağlığına, bakımına dikkat etmek gerekiyor. Dişlerinize dışarıdan bakım yaparken içeriden de beslenmenize önem vermelisiniz. Diş sağlığınızı korumak için aşağıdaki gıdalar uzak durmak gerekiyor.

Haber 11-06-22 17:38

Ekşi mayalı ekmeğin raf ömrü bitki çayıyla uzatıldı

AKÜ Gıda Mühendisliği doktor öğretim üyesi Gökhan Akarca: - "Gördük ki ekmek ıhlamur, ada çayı gibi çaylarla yapıldığında geç bayatlıyor ve küflenmiyor. Bu da tabii ki ekmek israfının ciddi anlamda önüne geçiyor"

Yurthaber 10-06-22 14:49

Un fiyatları 280 TL'den 500 TL'ye çıktı! Fırıncılar Federasyonu'ndan dikkat çeken açıklama

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı desteklerin devam edecek olmasının hem esnafa hem de vatandaşa nefes aldıracağını söyledi. Bununla beraber ekmek fiyatlarıyal ilgili dikkat çeken açıklama geldi. Balcı"Bugün kilogramını 15 liraya sattığımız ekmeği 25 lira yapsak dahi esnafımızın para kazanması söz konusu olmayacaktı." dedi.

Finans 07-06-22 11:29

Son dakika: Ekmek fiyatları için çok kritik gelişme! 10 gün içinde hesaplara yatacak! 2022 buğday ve arpa alım fiyatı açıklandı

Ekmek fiyatları üzerinde büyük rol oynayan arpa ve buğday fiyatlarına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik bir açıklamada bulundu. TMO’nun 2022 buğday ve arpa alım fiyatlarını açıklayan Erdoğan, sert ekmeklik buğdaya bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapılacağını bildirdi. TMO’dan yapılacak açıklamada ise, “Ürünün TMO'ya teslim edildiği tarihten itibaren 10 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacak” denildi.

Finans 06-06-22 07:52

Ekmek fiyatlarıyla ilgili yeni gelişme! Bakanlık açıkladı: Uygun fiyatla buğday satışı devam edecek

Tarım ve Orman Bakanlığından, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) un regülasyon uygulamalarına Haziran ayından itibaren tekrar devam edilmesinin uygun görüldüğü bildirilerek, "Bu kapsamda fırınlara ve ekmek üreticilerine belirli bir fiyattan un satışı yapacağını taahhüt eden un fabrikalarına TMO tarafından uygun fiyatla ekmeklik buğday satışı yapılmaya devam edilecektir." ifadesi kullanıldı.

Finans 01-06-22 18:58

Ekmek fiyatları için flaş gelişme: Yarından itibaren sınırlama kalkıyor: Fiyatlar yükselecek…

Ekmek fiyatları üzerinde etkili olan un fiyatları için son dakika gelişmesi yaşandı. IAOM Avrasya Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, un fiyatları üzerindeki TMO’nun sınırlamasının yarından itibaren kalkacağını ve çuvalı 260 TL olan unun artık mevcut piyasa fiyatları göz önüne alındığında kaba bir hesapla 400 TL civarında bir fiyattan satılmaya başlanacağını açıkladı.

Finans 31-05-22 16:10

Fırıncılar arasında ucuz ekmek kavgası! Silahlar çekildi 4 kişi yaralandı

Şanlıurfa'da fırıncılar arasında ucuz ekmek kavgası çıktı. Aynı mahalledeki bir fırın, ekmek fişlerini indirimli fiyattan satınca, diğer fırının işletmecisi ve çalışanları ile aralarında kavga çıktı. Silahların çekildiği kavgada 4 kişi yaralanırken, mahalleye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Haber 27-05-22 01:12

Cezayı bile önemsemediler! Ekmek fiyatına usulsüz zam: 4,5 liraya yükseldi...

Son 6 ayda 3 kez zam yapılan ekmek için artan maliyetler gerekçe gösterilerek yüzde 16 fiyat artışı istendi. Ekmek zammı bu ayki Meclis gündemine alınmayınca İstanbul'ın bazı semtlerinde fırıncılar cezaları göze alarak 3,5 liradan satılan ekmeğin fiyatını 4,5 liraya yükseltti.

Finans 24-05-22 11:36

Çölyak hastalığını tedavi etmek mümkün

Çölyak hastalığı gösterdiği belirtiler nedeniyle kişiye oldukça rahatsızlık vermektedir. Tahılların içerisinde bulunan glütene karşı tepki veren çölyak hastalığının tedavisi mümkündür. Doğru diyet programı ile çölyak hastalığını tedavi edebilirsiniz. Çölyak hastaları hayatlarının sonuna kadar doğru diyet programı ile beslenmelidirler.

Haber 09-05-22 16:42

Vatandaşlardan fırıncılara tepki! Fiyatını artırmak isteyince... 3 bin ekmek dağıttılar

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde fırıncılar, artan maliyetleri gerekçe göstererek somun ekmeğin fiyatını 2,5 TL’den 3,5 TL’ye çıkarmak istedi. Gelen tepki üzerine fırıncılar greve girerken mahalle sakinleri de fırıncılara tepki olarak Sivas merkezden getirdikleri 3 bin ekmeği ilçe sakinlerine dağıttı.

Haber 06-05-22 20:40

Liselilerin yaptığı ekmekler ramazanda ihtiyaç sahiplerinin de yüzünü güldürüyor

Gaziantep'te günlük 20 bin ekmek üreten Şehit Serdal Şakır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ramazan dolayısıyla ilave olarak yaptıkları günlük 2 bine yakın pideyi de ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor

Yurthaber 19-04-22 11:48

TÜRKİYE'NİN EKMEK KÜLTÜRÜ - Söke'nin tescilli lezzeti tatlı maya ekmeği

Söke'de 3 kuşaktır tatlı maya ekmeği üreten Haldun Arıcı: - "Tatlı mayayı diğer ekmeklerden ayıran özelliğine 'canı sıcak' deriz, her şeyinin sıcak olması lazım" - "Derecesini düşürmeden fırına girmesi lazım hatta fırına verirken içerideki tüm pencerelerin kapalı olması gerekiyor"

Yurthaber 17-04-22 11:02

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden İndirimli ekmek açıklaması

Artan ekmek fiyatları sonrası "indirimli ekmek kuponu" uygulamasını hayata geçiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden açıklama geldi. İndirim kuponunun birçok markette geçmediğine yönelik gelen tepkilere ve uygulamaya yönelik eleştirilere yanıt veren Belediye, marketlerin sisteme dahil edilmediğini, bu yüzden "markette geçmiyor" şeklindeki eleştirilerin haksız olduğunu bildirerek, ekmek karnesi dağıtıldığı yönündeki iddiaları da yalanladı.

Haber 13-04-22 14:23

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden indirimli ekmek açıklaması:

"Marketler bu sisteme zaten dahil edilmemiştir. Haliyle hiçbir markette geçmiyor eleştirisi haksızdır. Ekmek karnesi çeşitli nedenlerden dolayı piyasada ekmek arzının yetersiz olduğu durumlarda kullanılmaktadır. Gaziantep'te ekmek üretiminde herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin dağıttığı kuponlar indirim kuponudur"

Yurthaber 13-04-22 14:12

Dar gelirli vatandaşa ‘Ekmek indirim kuponu’ dağıtıldı! Dikkat çeken iddia…

Ekmek fiyatlarının artması ile dar gelirli vatandaşlar zor günler geçirirken Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşlara ekmek indirim kuponu dağıttığı öğrenildi. Ekmek indirim kuponunun ise birçok markette geçmediği iddia edildi.

Haber 13-04-22 07:35

İHH, Suriye'de 3 milyon ekmek dağıttı

İHH, Suriye'de 3 milyon ekmek dağıttı

Yurthaber 12-04-22 12:14

Buğdaya yüzde 22 zam geldi! Ekmek fiyatlarına zam kapıda

Buğday fiyatlarında Rusya-Ukrayna savaşı sonrasında yükselişe geçmişti. Geçtiğimiz günlerde Toprak Mahsulleri Ofis (TMO), un sanayicilerine sattığı ekmeklik buğday fiyatlarına yüzde 21-22 oranlarında zam yaptı. Yapılan zammın ardında gözler ekmek fiyatlarına çevrildi. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'dan ekmek fiyatlarına zamla ilgili açıklama geldi. İşte haberin detayı...

Finans 30-03-22 11:00

Buğdaya yüzde 22 zam geldi! Ekmek fiyatlarına zam kapıda

Buğday fiyatlarında Rusya-Ukrayna savaşı sonrasında yükselişe geçmişti. Geçtiğimiz günlerde Toprak Mahsulleri Ofis (TMO), un sanayicilerine sattığı ekmeklik buğday fiyatlarına yüzde 21-22 oranlarında zam yaptı. Yapılan zammın ardında gözeler ekmek fiyatlarına çevrildi. Tarım uzmanları ekmek fiyatlarının da artacağını öngörüyor.

Finans 29-03-22 10:44

Sakın çöpe atmayın! Bayat ekmeği taze hale getirmek mümkün

Bayat ekmekler artık çöpe gitmiyor. Bu yöntem sayesinde bayat ekmekleri hızlı ve ucuz bir yolla taze ekmek haline getirebilirsiniz.

Yemek 23-03-22 10:56

Tüm diyet tariflerini unutun ekmek yiyerek zayıflayabilirsiniz! En kolay kahvaltılık diyet tarifi nedir? Ekmek diyeti var mı?

Diyet denilince akla tatsız, tutsuz az kalorili yiyecekler, içecekler gelmektedir. Özellikle diyet yapanlar gönül rahatlığıyla kahvaltı edemez. Aslında kahvaltı da tüketilen besinler aşırıya kaçılmadığı takdirde çok da kilo almanıza etki etmez. Günlük hayatta da yemek konusunda aşırıya kaçınılmadığı zaman bir problem teşkil etmiyor. Şimdi kahvaltılık diyetlere bakalım. Diyet listenize kahvaltılık bu tarifi de ekleyebilirsiniz. İşte haberin detayları!

Haber 22-03-22 17:39