Mağara Haberleri

Bingöl'de PKK'lı teröristlerin kullandığı 8 katlı mağara tespit edildi

Bingöl'ün Genç ilçesinde düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı 8 katlı mağarada 17 el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

Yurthaber 04-01-2024 11:01

Teröristlerin kış hazırlığına Mehmetçikten darbe! 6 ilde 'Kahramanlar-30' için düğmeye basıldı

Teröristlerin kış hazırlığına Mehmetçikten darbe geldi. 6 ilde kırsal alanda 'Kahramanlar-30' operasyonları düzenlendi. Operasyonlar kapsamında çok sayıda mağara, sığınak ve depo imha edildi.

Haber 27-11-2023 08:24

Gizemli mağara! O ilimizde bulunuyor, keşfedilmeyi bekliyor: Gizli bir geçit var

Cittaslow İcra Kurulu’nun "sakin şehir" ağına kabul edilen Erzurum’un Uzundere ilçe merkezine sadece 1 kilometre uzaklıkta, doğanın derinliklerinde yer alan Köptek Mağarası, gizemi ve tarihi ile dikkat çekiyor. Uzundere'de sınıf öğretmenliği yapan Hamza Çelebi, "Bu mağaradan Engüzekkapı'ya (Ağca Kale) gizli bir geçit var" diye konuştu. Mağaranın içinde nelerin saklı olduğu ve bu gizli geçidin neye hizmet ettiği de hala büyük bir soru işareti...

Haber 01-11-2023 10:47

Şanlıurfa’da dev mağarada tavan çöktü, hayvanlar telef oldu!

Şanlıurfa'da feci bir olay yaşandı. Mağara tavanından düşen dev kaya parçası, büyükbaş hayvanların üzerine düştü. Olayda 5 büyükbaş hayvan telef oldu

Haber 30-10-2023 16:27

Doğaseverler Vanadokyada yürüyüş yaptı

Van'da doğaseverler, Başkale ilçesinde bulunan ve halk arasında "Vanadokya" olarak adlandırılan Yavuzlar Peribacaları'nın bulunduğu bölgeyi gezdi.

Yurthaber 16-10-2023 11:30

'Ortaya büyük bir soru işareti çıkıyor' Mersin'de günler sonra kurtarılan ABD'li ile ilgili Fatih Altaylı'dan dikkat çeken ifadeler! O sistemi işaret etti 'Basit bir mağaracı olmadığını ortaya koyuyor'

Mersin'deki Morca Mağarası'nda 1200 metre derinlikte rahatsızlanıp getirildiği 1040 metredeki tedavisinden sonra 11. günde kurtarılan ABD'li Mark Dickey, araştırmalarını tamamlamak için mağaraya tekrar dönmek istediğini açıklamıştı. Gündem olan olayın ardından gazeteci Fatih Altaylı, Dickey'le ilgili dikkat çeken bir yazı yazdı. Kendisine verilen bilgilerin ilginç olduğunu söyleyen Altaylı "Veriler Dickey’in basit bir mağaracı olmadığını ortaya koyuyor" deyip kurulan bir sisteme işaret etti.

Haber 06-10-2023 17:38

O mağaraya yoğun ilgi: Öyle bir rivayeti var ki... “Şansımı deneyeyim diye geldim”

Denizli'de bir dönem televizyon programlarına da konu olan Keloğlan Mağarası, yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Kel bir çobanın mağarada 2 gün kaldıktan sonra, saçlarının yeniden çıktığı rivayeti bölge insanı arasında dilden dile dolaşıyor. Bunu duyan yerli turistler de mağaraya ayrı bir ilgi gösteriyor. Mağaraya ziyarete gelen bir vatandaş ise "Mağarada bir şansımı deneyeyim dedim. Saç çıkardığını duydum. İnşallah faydası olur” diye konuştu.

Haber 17-09-2023 11:32

Mersin’deki mağaradan 9 gün sonra kurtarıldı! ABD’li dağcı yaşadıklarını ‘inanılmaz’ diyerek anlattı…

Mersin'deki Morca Mağarası'nda araştırma yaparken 1200 metre derinlikte mide kanaması geçiren ABD'li dağcı Mark Dickey'i kurtarma çalışmasında günler sonra mutlu sona ulaşıldı. Dickey, çalışmaların 9. gününde mağaradan çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Kendisini kurtaran ekiplere teşekkür eden ABD'li dağcı yaşadıklarını anlatırken ise ‘inanılmaz bir tırmanış yapıp hayatımı kurtardılar’ dedi.

Haber 12-09-2023 07:36

Son 500 metre...8 ülkeden ekipler seferber oldu! Mersin'de Mark Dickey için kurtarma operasyonu

Mersin'deki Morca Mağarası'nda araştırma yaparken mide kanaması geçirip mahsur kalan ABD'li bilim insanı 40 yaşındaki Mark Dickey'i kurtarma çalışması devam ediyor. 8 ülkeden 196 kişilik personelin katılımıyla gerçekleştirilen kurtarma çalışmasında Dickey'in son 500 metreye çıkarıldığı, 2-3 gün içinde tahliyesinin gerçekleştirileceği açıklandı.

Haber 11-09-2023 09:11

Mersin'de mağarada rahatsızlanan ABD'li dağcıdan Türk yetkililere teşekkür:

Mersin'in Anamur ilçesinde, iniş yaptığı mağarada rahatsızlanan ABD'li dağcı, kendisine ulaşarak ilaç tedavisi uygulayan yetkililere teşekkür ederek, "İhtiyacım olan tıbbi malzemeleri alabilmek için Türk hükümetinin hızlı müdahalesinin hayatımı kurtardığını düşünüyorum." dedi.

Yurthaber 08-09-2023 07:25

Mersin'de ABD'li dağcı rahatsızlandığı mağarada mahsur kaldı

Mersin'in Anamur ilçesinde, iniş yaptığı mağarada rahatsızlanması nedeniyle mahsur kalan ABD'li dağcının kurtarılması için çalışma başlatıldı.

Yurthaber 04-09-2023 09:37

Evlerinin altından asırlık gizli mağara çıktı! “Gördüğümüzde gerçekten çok heyecanlandık”

Birleşik Krallık’ın Nottingham bölgesinde bir gurp öğrenci kendilerine teraslı bir ev kiraladı. Kiraladıkları evin altına doğru giden gizli bir bölme keşfeden öğrenciler asırlık mağarayı bulunca şaşkınlığını gizleyemedi. Sosyal medyadan evlerinin altında bulunan mağarayı gösteren öğrenciler, “Burada parti yapmak için çok sabırsızız. Gördüğümüzde gerçekten çok heyecanlandık” dedi.

Trend 05-08-2023 08:25

Gizemli kazı alanında altın mağarası iddiası! Bolu'daki o arazi Türkiye'nin gündemine oturdu: Çok büyük hazine var orada

Bolu'da 3 aydır esrarengiz bir kazı çalışması yürütülen arazi Türkiye'nin gündemine oturdu. Arazi sahipleri dahil kimsenin yaklaştırılmadığı alana maden işçileri getirilmişti. Arazide bulunan mağarada çok büyük hazine olduğu söylentileri dilden dile dolaşmaya başladı. Bölgede çobanlık yapan vatandaşın anlattığına göre mağarada altın olduğu da konuşuluyor. İşte 'altın mağarası' söylentilerine konu olan gizemli araziden yeni detaylar...

Haber 29-07-2023 15:40

14 yaşındayken evinden ayrıldı! Tam 40 yıldır mağarada yaşıyor... Modern dünyadan tamamen uzaklaştı

Arjantin’nin ücra bir dağındaki mağarada tek başına yaşayan 87 yaşındaki Pedro Luca’nın hayatı duyanların ilgisini çekiyor. Henüz 14 yaşındayken evinden ayrılan Luca, 40 yılı aşkın süredir kendisine inşa ettiği mağarada tek başına yaşıyor. Luca’yı ve yaşadığı yeri görmek için bölgede yerel turlar düzenleniyor.

Trend 19-07-2023 09:09

Mağaranın derinliğine indiklerinde gözlerine inanamadılar: 1976 model Murat 124 keşfi hepsini şaşkına çevirdi!

Antalya'da mağara keşfi için yola çıkan ekip mağaranın içinde karşılaştıkları manzarayla duyan herkesi şaşkına çeviren bir keşfe imza atmış oldu. İbradı'daki bir mağaranın tehlikeli girişini atlatan ekip yaklaşık 50 metre derinliğine indiğinde gördüklerine inanamadı. Bu keşfi heyecanla anlatan ekiplerin değerlendirmesine göre olay bundan yaklaşık 25-30 yıl önce gerçekleşmiş...

Haber 17-07-2023 15:02

Gizemli kayboluş! Mağarayı görmek için İstanbul'dan gelmişti! Kafile arasındaki o iddia...

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesi sınırlarındaki Küre Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan Ilgarini Mağarasını görmek için İstanbul’dan Kastamonu’ya gelen kafileden 1 kişi kayboldu. 4 gündür haber alınamayan vatandaşın gizemli bir şekilde kaybolmasının ardından başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Öte yandan kafile arasında tartışma çıktığı iddiası üzerinde kafiledeki vatandaşların ifadelerine başvuruldu. Çalışmaların "Ejder Çukuru" olarak bilinen Ejder Mağarasında devam edeceği öğrenildi.

Haber 03-05-2023 12:04

Kantaron balı nedir, faydaları nelerdir? Kantaron balı nasıl üretilir ve tüketilir?

Guinnes Rekorlar Kitabı’nda Dünyanın en kıymetli balı olarak yerini alan kantaron balı, Türkiye’nin mağaralarında üretiliyor. Bu bal rakımı 2 bin 500 metre yüksekte yer alan mağaralardan toplanıyor. Bilinen bal yetiştiriciliğinden farklı olarak üretiliyor. Kantaron balı besin değeri yüksek olan, yararlarıyla birlikte fiyatı da oldukça dikkat çeken bir besindir. Kantaron balı nedir, kantaron balı nasıl üretilir?

Haber 10-04-2023 14:41

Gören bir daha bakıyor! 3 odalı mağaranın üzerindeki 3 katlı bina 30 yıldır ayakta

Mardin’de 3 odalı bir mağara üzerine yapılan ev görenleri hayrete düşürüyor. Yaklaşık 30 yıldır ayakta olduğu söylenen 3 katlı evi gören bir daha bakıyor. Evin altındaki mağaranın kaç yıllık olduğu bilinmezken, odalarının biri ahır, diğeri kümes, bir diğeri ise kiler olarak kullanılıyor. İşte görenleri şaşkına çeviren ilginç evin detayları...

Haber 27-03-2023 12:50

Depremde evi yıkılınca korkudan mağaraya yerleşti! Burası daha sağlam

Kahramanmaraş merkezli depremi Hatay'da yaşayan ve evi yıkılan 44 yaşındaki Suriyeli Yusuf, sağlam olduğuna inandığı mağaraya yerleşti. Henüz yaşadıklarını atlatamayan Suriyeli uyruklu Yusuf tekrardan deprem olma ihtimalinden korktuğu için burada yaşadığını söyledi.

Haber 02-03-2023 10:07

Dünyanın elle yapılan en büyük tüneli! Hatay'daki 2 bin yıllık tarihi yapılar, depremde hasar görmedi

Hatay'ın Samandağ ilçesinde tarihi 2 bin yıl öncesine dayanan yapılar, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar görmedi. 'Dünyanın elle yapılan en büyük tüneli' olarak bilinen Titus Tüneli ile eski çağlarda 'ölüler şehri' olarak adlandırılan bölgede bulunan Beşikli Mağara, binlerce binanın yıkılmasına neden olan depremleri hasarsız atlattı.

Haber 16-02-2023 09:40

Ankara'dan deniz çıktı! Tesadüfen keşfedilmişti, şaşırtıcı tespit heyecan yarattı: Ciddi anlamda fırsat

Ankara'nın ilk ve tek, tarihin ise en eskilerinden biri olan Tulumtaş Mağarası'nda hayli şaşırtıcı bir ize rastlandı. Tesadüfen keşfedilen mağarada yapılan incelemelerde denize kıyısı olmayan başkentte vaktiyle deniz olduğunu gösteren tespitler yapıldı. Prof. Dr. Yusuf Kağan Kadıoğlu, mağaranın "Ankara için ciddi anlamda bir fırsat" olduğunu söylerken "En ilginç taraflarından biri de bazı yapıların kendiliğinden oluşmasıdır" diyerek şaşırtıcı özelliklerini anlattı.

Haber 29-01-2023 10:17

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler karşılaştığı manzaraya inanamadı! 3 yıldır mağarada yaşıyordu

Birleşik Krallık’ın Suffolk bölgesinde ihbar üzerine olay yerine gelen ekipleri karşılaştıkları manzaraya inanamadı. Ormanlık alanda kazı çalışmaları yapan ekipler toprak altındaki bir mağarada ismi açıklanmayan bir adamın yaşadığını tespit etti. 2019 yılından beri herkesten uzakta mağarada yaşayan adam görenleri şaşkına çevirdi.

Trend 28-12-2022 10:35

Köylünün geçim kaynağı oldu, gizemi çözülemedi! Akın akın gelip şaşkına dönüyorlar

Derinliği tam olarak bilinmiyor, tarihi çok eskilere dayanıyor. Köydeki gizemli mağarayı ziyaret edenler hem büyüleniyor hem şaşkına dönüyor. Mardin'deki Derinsu Mağarası, doğal güzelliğinin yanı sıra köylüler için de büyük geçim kaynağı. Mağaradan gelen suyla bahçelerini ve tarlalarını suluyor, tarım yapıyor ve pirinç yetiştiriyorlar. Gizemini koruyan ve dalgıçların yolunu kaybetmesine de yol açan mağarayla ilgili ise köy halkının dikkat çekici bir isteği var...

Haber 07-12-2022 10:37

Son dakika: Mağaradan ellerini kaldırarak çıktılar! Teröristlerin teslim olduğu anlar kamerada: Türk askeri aman dileyene zarar vermez

Türkiye'nin terörle mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. PKK'daki çözülme teröristlerin etkisiz hale getirilmesinin yanı sıra zaman zaman bazılarının teslim olmasıyla da gerçekleşiyor. Son olarak Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde iki gün arayla toplamda 7 terörist teslim oldu. Teslim olan teröristlerin mağaradan ellerini kaldırarak çıktığı anları Milli Savunma Bakanlığı sosyal medyadan paylaştı.

Haber 12-11-2022 10:13

Mağara eş anlamlısı nedir? Mağara kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Türkçenin kelime haznesi yabancı kökenli kelimeler bakımından oldukça zengindir. Türkçe tarih boyunca etkileşimde bulunduğu dillerden kelime almıştır. Bu kelimeler zamanla Türkçenin fonetiğine uygun hâle gelmiştir. Mağara kelimesi Arapça kökenli olup dilimize yerleşen kelimeler arasındadır. Peki, mağaranın eş anlamlısı olan kelime nedir, cümle içinde nasıl kullanılır?

Egitim 15-10-2022 12:29

Yol çalışmasında keşfedilen mağaranın sırrı çözüldü! Yer altı sularıyla oluşmuş

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, yol yapım çalışmasında bir mağara keşfedildi. Bunun üzerine alandaki çalışmalar durduruldu. Ekiplerin incelemelerde bulunduğu mağaranın sırrı çözüldü. İncelemeler sonucunda mağaranın yer altı sularıyla oluştuğu, arkeolojik özellik taşımadığı belirlendi.

Haber 26-09-2022 17:06

Ordu'da belediyenin yol çalışmasında mağara bulundu

Ordu'da belediyenin yol çalışmasında mağara bulundu

Yurthaber 24-09-2022 19:05

Yol yapım kazısında tesadüfen bulundu! Alandaki çalışmalar durduruldu, ekipler sevk edildi...

Ordu'nun Fatsa ilçesinde yol yapım çalışması esnasında iş makinesi operatörü, kırım işlemi yaparken kayalıkların arasında tünel olduğunu fark etti. İhbar üzerine olay yerine polis ve belediyenin kültür müdürlüğünden ekipler sevk edildi. Bölge güvenlik şeridiyle çevrildi, alana ise giriş-çıkışlar yasaklandı. Mağaranın derinliği ve özellikleri uzman ekiplerin incelemelerinin ardından belli olacak.

Haber 24-09-2022 18:54

Bu fotoğrafları ilk kez göreceksiniz! Yıllarca burada saklanmışlar: 50 metre uzunluğunda 9 odalı; mutfak, tuvalet, depo...

Terörle mücadeledeki kararlı operasyonların ardından teröristlerin yıllardır saklandıkları mağara ilk kez görüntülendi. Çok sayıda yaşam malzemesi ve silahın yer aldığı mağarada 9 oda tespit edildi. Ağrı'yla Van'ın arasında kalan bölge komandoların titiz çalışmasıyla didik didik edildi. İşte operasyonların ardından ortaya çıkarılan mağaradan ilk kareler...

Haber 19-09-2022 23:21

Teröristlerin Tendürek'te kullandığı 9 odalı mağara ile cephanelik bulundu

Teröristlerin yıllarca kullandığı sığınak, barınak ve mağaraların tespit edilmesine yönelik operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, içinde mutfak, tuvalet ve depoların olduğu 9 odalı büyük mağara ile çok sayıda silah ve mühimmatın bulunduğu cephaneliği kullanılamaz hale getirdi - Çok sayıda kalaşnikof silah, çeşitli silahlara ait yaklaşık 80 bin fişek, 16 el bombası, tabanca ve şarjör, akü, jeneratör, gıda maddeleri, taşınabilir güneş paneli, ütü ve masası, ilaç, 7 bidon akaryakıtın ele geçirildiği operasyonu AA ekibi görüntüledi

Yurthaber 19-09-2022 11:05

Terörist mağaraları böyle görüntülendi! Ayakta bile yürünmüyor, jeneratör bulunuyor

Yüzlerce teröristin etkisiz hale getirildiği Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında Mehmetçik, teröristlerin saklandığı iki mağarayı tespit etti ve içindeki çok sayıda silah ile mühimmatı ele geçirdi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) mağaraların görüntülerini paylaştı. Güçlükle yürünen ve tünellerin bitmediği mağarada jeneratör bulunması dikkat çekti.

Haber 14-09-2022 11:26

Mersin'deki su altı uçurumları ve mağaralar derin dalış tutkunlarını ağırlıyor

Dalış eğitmeni Boğaç Dağhan Günöz: - "Burada duvar dalışı yapabileceğimiz uçurumu andıran çok güzel bir duvarımız var. Açığa doğru gittiğimiz zaman resifler mevcut. Mağara sayılabilecek yani 'kovuk dalışı' dediğimiz yapılar da var"

Yurthaber 04-09-2022 11:10

Girilmesi yasaktı: Emekli öğretmen mağarada hayatını kaybetti! Son görüntüleri de ortaya çıktı, yasağın sebebi ise...

Karaman’ın Ermenek ilçesinde feci bir ölüm meydana geldi. 73 yaşındaki emekli öğretmen Mustafa Uğur, bir arkadaşıyla birlikte girilmesi yasak olan Maraspoli Mağarası’na girdi. Uğur, mağarada fenalaşıp yaşamını yitirdi. AFAD ekipleri, cenazeyi mağaradan 2 saatlik bir çalışmanın ardından çıkarttı. Mağaraya girişin yasak olmasının nedeni öğrenilirken Uğur’un mağaradaki son görüntüleri de ortaya çıktı. Uğur'un kesin ölüm sebebi ise otopsinin ardından netleşecek.

Haber 29-08-2022 16:27

Eren Abluka-35 Operasyonunda terör örgütüne ait mağara ve sığınakta silah ve mühimmat bulundu

Eren Abluka-35 Operasyonunda terör örgütüne ait mağara ve sığınakta silah ve mühimmat bulundu

Yurthaber 29-08-2022 12:45

Gaziantep'te sıcak havadan etkilenmeyen kendir ustaları mağaralarda üretimlerini sürdürüyor

Gaziantep'te sıcak havadan etkilenmeyen kendir ustaları mağaralarda üretimlerini sürdürüyor

Yurthaber 27-08-2022 11:15

Yerin 150 metre altında! Turistler Hititler döneminden kalan Tuz Mağarası’na yoğun ilgi gösterdi

Çankırı’da Hititler döneminden beri kullanılan Tuz Mağarası, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar yaz tatili ile birlikte Tuz Mağarası’na yoğun ilgi göstermeye başladı.

Trend 27-07-2022 17:50
Yurthaber 15-07-2022 14:03

Buzluk Mağarası vatandaşların akınına uğradı! İçine giren 5 dakika duramıyor

Elazığ'da Buzluk Mağarası vatandaşların akınına uğradı. Yazın eksi 20’lere kadar düşen sıcaklığıyla dikkat çeken ve yaklaşık 150 metre uzunluğunda olan Buzluk Mağarasının belli bir kısmına kadar girilebiliyor. Malatya’dan geldiklerini belirten vatandaşlardan Nurullah Arman, ''Aşağıda çok durduğun zaman donma tehlikesi dahi oluyor. İnsan mağaranın içerisinde en fazla 5 dakika falan kalabilir. Yukarı da hava sıcaklı 40 derece ama aşağı indiğin zaman bu sıcaklık eksilere düşüyor'' dedi.

Haber 14-07-2022 12:04

Kandil'de teröristlere nokta atışı! SİHA mağaraya girmelerine izin vermedi

Irak'ın kuzeyindeki Kandil'de mağaraya girmeye çalışan 2 terörist, SİHA atışıyla etkisiz hale getirildi.

Haber 11-07-2022 11:48

Antalya'da inşaat kazısı sırasında sarkıt ve dikitlerin olduğu mağara bulundu

Antalya'da inşaat kazısı sırasında sarkıt ve dikitlerin olduğu mağara bulundu

Yurthaber 08-07-2022 15:27

Rize’nin ilk mağarası Pileki, yerli ve yabancı turistlerin akına uğradı! Yoğun ilgi gösterdiler

Rize’nin turizm değerleri arasında yer alan İyidere ilçesindeki Pileki Mağarası ziyaretçilerini ağırlıyor.Rize’nin tek mağarası olma özelliğini taşıyan mağarayı her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor.

Trend 27-06-2022 18:00

Malatya’da bulunan mağara ilgi odağı oldu! Binlerce yıldır gizemini koruyor

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan bir mağara yerli halkın ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yaklaşık 150 metre derinlikteki mağara binlerce yıllık gizemini koruyor ve birçok şehir efsanesine de konu oluyor.

Trend 27-06-2022 17:53

Gizemlerle dolu! Vatandaşlar içeriye girmeye korkuyor

Malatya'nın Akçadağ ilçesindeki "yedi kapılı mağara" olarak adlandırılan mağara gizemini koruyor. Define avcılarının tahrip ettiği 150 metre derinlikte bulunan ve binlerce yıllık olduğu ileri sürülen mağaraya vatandaşlar ise girmeye korkuyor. Mağaranın gizemlerle dolu olduğunu iddia eden Akçadağ Muhtarlar Dernek Başkanı Aydın Coşkun, "Burası gizemli basamaklı bir mağara. Yıllar önce buraya girip de çıkamayan insanların olduğu söyleniyor." dedi.

Haber 27-06-2022 11:47

İki yıl sonra kapılarını açan Altınbeşik Mağarası 5 ayda 40 bin ziyaretçi ağırladı

Antalya’da iki yıl sonra kapılarını yeniden açan Altınbeşik Mağarası, 5 aylık süreçte 40 bin ziyaretçiyi ağırladı. Yerli ve yabancı turistlerin akına uğrayan mağarada ziyaretçiler botlarla tur yaptı. Sodalı suyu dolayısıyla turkuaz renginde olan göl, mağaranın içine süzülen ışıklarla ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.

Trend 15-06-2022 17:50

Heyelan nedir, ne zaman ve nasıl oluşur? Heyelan en çok hangi iklimde, bölgede görülür?

Şiddetli yağış alan alanlarda, yamaçlarda ve zayıf zeminlerde meydana gelen heyelan, yıkıcı etkide can ve mal kayıplarına neden olur. Ülkemizde en çok Karadeniz Bölgesi'nde meydana gelene heyelan, yağış alan dik yamaçlarda daha fazla görülen bir doğa olayıdır. Heyelan nedir, ne zaman ve nasıl oluşur?

Egitim 09-06-2022 16:02

Malatya'da terör operasyonunda 5 kilogram patlayıcı ele geçirildi

Malatya'da terör operasyonunda 5 kilogram patlayıcı ele geçirildi

Yurthaber 27-05-2022 19:24

Son dakika: Teröristlere ait 120 metrelik mağara tespit edildi! Çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Son dakika haberine göre, Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile teröristlere ait 120 metre uzunluğunda ve 1 metre genişliğinde bir mağara tespit edildi. 7 odası bulunan mağarada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Haber 18-05-2022 18:18

Adalar'da Akdeniz foku mağarası tespit edildi

Dünyada nesli tehlike altında olan Akdeniz fokuna ait mağara, kurulacak fotokapanlarla takip edilecek - Akdeniz Koruma Derneği Akdeniz Foku Program Koordinatörü Ezgi Saydam: - "Akdeniz foklarının sayısı dünya genelinde 700'den az, Türkiye kıyılarında ise 100 kadarının yaşadığı bilinmekte"

Yurthaber 10-04-2022 11:04

Sarkıt ve dikitleri buz tutan İnsuyu Mağarası ziyaretçilerini ağırlıyor

Sarkıt, dikit, sütun, damlataş ve kalsitle bezeli İnsuyu Mağarası'na süzülen su miktarı artınca mağaranın soğuk alanlarında oluşan buz kristalleri oluştu - İnsuyu Mağarası Tesis Sorumlusu Deniz Ayaz: - "Gelen insanlar bu manzarayı görünce fotoğraf çekmeden duramıyorlar. Mağaradaki diğer sarkıt ve dikitlerin yanında buzdan sarkıt ve dikitlerle de karşılaşınca hayrete düşüyorlar"

Yurthaber 24-03-2022 11:11