Üniversite Haberleri

Öğrencilerde heyecan, ailelerde telaş var... Üniversite masrafı 50 bin lirayı aşıyor

Gençleri, üniversiteye başlama heyecanı sarmışken ailelerde ise masraf telaşı var. Özellikle ailesinden ayrı olarak başka şehirde okuyan öğrencilerin en büyük gideri barınma. Onun dışında ise yemek, ulaşım kitap... Devlet üniversitesinde okuyan bir gencin bile aylık masrafı 5 bin lirayı bulurken bilgisayar gibi eğitim gereçleri de dahil edildiğinde, üniversiteye başlamak 50 bin TL'yi geçiyor...

Egitim 30-09-22 08:11

YÖK Başkanı Erol Özvar, Pamukkale Üniversitesinin 30. yıl etkinliğine katıldı

YÖK Başkanı Erol Özvar, Pamukkale Üniversitesinin 30. yıl etkinliğine katıldı

Yurthaber 26-09-22 15:18

Mardinli üniversite öğrencilerinin ihtiyaç sahibi ailelerine nakdi destek

Mardinli üniversite öğrencilerinin ihtiyaç sahibi ailelerine nakdi destek

Yurthaber 24-09-22 16:18

Hem eğitimini hem hokeyi kariyerine sığdırdı

A Milli Kadın Hokey Takımı oyuncusu Rabia Uysal: - "Hokeyle hayatınız çok güzelleşebilir. Ülke gezebilir, dil öğrenebilir, yakın arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Sporun katkısı çok" - "Üniversiteden mezun olduğumda, hem eczacılık mesleğimi yapıp hem de milli takımda yer almaya devam etmek istiyorum"

Yurthaber 24-09-22 11:15

Diğer Haber Etiketleri

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi af genelge maske otizm Ayakkabı tamircisi İnşaat mühendisi sınav Erzurum Teknik Üniversitesi Gaziantep Üniversitesi Pamukkale Üniversitesi Gazetecilik Halkla İlişkiler Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Havacılık Ve Uzay Mühendisliği Hemşirelik İbrani Dili Ve Edebiyatı İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı İletişim İletişim Sanatları İletişim Ve Tasarım İngiliz Dili Ve Edebiyatı İngilizce Öğretmenliği İnşaat Mühendisliği İngilizce YÖK Gaziantep Amasya Balıkesir Diyarbakır Elazığ Mersin Mardin Niğde Rize Trabzon Van Şırnak Iğdır Çarşıbaşı Edremit Voleybol öğrenci affı okul öğrenci indirim Yıldırım ÖSYM Erol Özvar Üniversite sınavı Kira su faturası kamp hayal iş imkanları hemşirelik nedir hokey kadınlar kariyer kayıt kayıt belgesi kayıt işlemleri kil laboratuvar meslek ösym yks tercih sonuçları ösym yks tercih sonuçları açıklandı mı otomotiv niğde ömer halisdemir üniversitesi şimşek tercih tercih dönemi şehitkamil belediyesi yerleştirme sonuçları yks yks tercih yks tercih sonuçları ne zaman yks tercih sonuçları ne zaman açıklanıyor yks tercih sonuçları ösym üniversite kaydı nasıl yapılır üniversite kayıt üniversite kayıt için gerekli belgeler üniversite kayıt tarihleri üniversite kayıtlar ne zaman üniversite kayıtları ne zaman üniversite kayıtları ne zaman 2022 üniversite kayıtları ne zaman başlıyor üniversite tercih üniversite tercih sonuçları üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanıyor üniversiteler ne zaman açılacak üniversiteler ne zaman açılacak son dakika üniversiteler ne zaman açılcak üretim vakıf üniversiteleri yükseköğretim kurulu yurt

Üniversite

Üniversite Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Üniversite Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Balıkesir'e kayıt için gelen üniversitelileri otogarda Vali Şıldak karşıladı

Balıkesir'e kayıt için gelen üniversitelileri otogarda Vali Şıldak karşıladı

Yurthaber 23-09-22 20:00

Trabzonlu tek yumurta üçüzleri ilk kez üniversite eğitimi için ayrılacak

Çarşıbaşı ilçesinde yaşayan üçüzlerden Burakhan KTÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Samet Giresun Üniversitesi Görele Güzel Sanatlar Fakültesi, Umut ise KTÜ Arsin Meslek Yüksekokulunda öğrenim görecek - Burakhan Kotbaş: - "İlk, orta ve lisede aynı sınıftaydık, birlikte okuduk. İlk defa üniversitede ayrılacağız"

Yurthaber 21-09-22 12:36

FEV Türkiye, otomotivde üniversite-sanayi iş birliğine önem veriyor

Yetenekli öğrencilerin projelerine sanayi danışmanlığı yapan FEV Türkiye, genç yeteneklerin yaratıcı ve yenilikçi yönlerini destekleyerek onları otomotiv sektörüne hazırlıyor

Yurthaber 19-09-22 16:38

Üniversite sevinci 6 saat 15 dakika sürmüştü! Hatalı işleme soruşturma

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Spor Bilimleri Fakültesi’nde kaydını sildiren ‘Helin’ isimli öğrenci ile yedekler listesinin ilk sırasında yer alan aynı adı taşıyan öğrencinin karıştırılması sonrası kayıt için aranan ancak hatanın fark edilmesi üzerine işlemi iptal edilen voleybolcu Cansu Karadereli’nin (18) üniversite hayali 6 saat 15 dakika sürmüştü. Üniversite, hatanın sorumlusu hakkında idari işlem başlattı. İşte ilginç olayın detayları...

Haber 19-09-22 16:06

Rizeli Cansu Karadereli'nin üniversite sevinci kısa sürdü

Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine antrenörlük eğitimi özel yetenek sınavı sonuçlarına göre yedek listeden kayıt yaptırabileceği bildirilen Karadereli, aynı gün isim benzerliğinden kaynaklanan hata nedeniyle yanlış bilgilendirildiğini öğrendi

Yurthaber 18-09-22 21:36

Genç kızın üniversite sevinci 6 saat 15 dakika sürdü! Arayıp 'kazandınız' dediler ama...

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Spor Bilimleri Fakültesi’nde kayıt için yedek listesinin 2’inci sırasında yer alan ve açılan kontenjanla ismi kazananlar listesinde yayınlanıp telefonla aranan voleybolcu Cansu Karadereli’nin (18), sevinci kısa sürdü. Görevlilerin kaydını sildiren ‘Helin’ isimli öğrenci ile yedekler listesinin ilk sırasında yer alan öğrenciyi karıştırdığının ortaya çıkması üzerine 6 saat 15 dakika sonra yeniden aranan Karadereli’yi kayıt yaptıramayacağı bildirildi.

Haber 18-09-22 10:05

SON DAKİKA | Paylaşımlı oda ilanlarını gören inanamıyor! 12 kişinin kaldığı evde yatak başı 3-4 bin TL

Son dakika haberi: Eylül ayının gelmesiyle birlikte okullar açılırken üniversiteler için de geri sayım başladı. Henüz kalacak yer bulamayan üniversite öğrencileri ise fırsatçıların hedefinde. 'Paylaşımlı oda' ilanlarıyla öğrencilere ev kiralayan fırsatçılar 12 kişinin kaldığı evlerde yatak başına 3-4 bin TL istiyor.

Egitim 13-09-22 07:36

Otizmli Recep Ege'nin konservatuvar sınavına hazırladığı engelli genç hayaline kavuştu

Hafif zihinsel engeli bulunan 21 yaşındaki Barış Kadıoğlu, otizmli Recep Ege Altıncıoğlu'nun verdiği eğitim sayesinde konservatuvar sınavını kazandı - Barış Kadıoğlu: - "Onun sayesinde kazandım. Hayalim müzik öğretmeni olmak"

Yurthaber 12-09-22 11:06

İletişim ve Tasarım mezunları ne iş yapar? İletişim ve Tasarım bölümü mezunları iş imkânları nelerdir?

Sözel puanla alım yapan İletişim ve Tasarım Bölümü son zamanlarda ön plana çıkmaya başladı. Bu lisans bölümünde öğrenciler, iktisat ve sosyoloji gibi farklı alanlarda dersler alıyorlar. Birçok farklı firmada çalışabilen İletişim ve Tasarım mezunlarının özel sektörde iş olanakları oldukça fazladır. Peki, İletişim ve Tasarım Bölümü nedir? İletişim ve Tasarım mezunları ne iş yapar?

Egitim 09-09-22 16:44

İletişim Sanatları mezunları ne iş yapar? İletişim Sanatları Bölümü mezunları iş imkânları nelerdir?

İletişim Sanatları öğrencileri, üniversite dönemleri boyunca davranış bilimleri, reklamcılık gibi birçok alanda ders görürler. Hem reklamcı hem de hakla ilişkiler mezunu olarak çalışabilirler. Peki, İletişim Sanatları mezunları ne iş yapar? İletişim Sanatları Bölümü mezunları iş imkânları nelerdir?

Egitim 09-09-22 16:44

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar? İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunları iş imkanları nelerdir?

Üniversitelerde dil alanında en çok tercih edilen bölümlerden birisi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüdür. Mezunlarına yazarlıktan çevirmenliğe, tercümanlıktan yöneticiliğe kadar pek çok farklı iş kapısı açar. Peki, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunlarının özel sektörde iş olanakları nelerdir?

Egitim 09-09-22 16:41

İnşaat Mühendisliği mezunları ne iş yapar? İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunları iş imkanları nelerdir?

İnşaat Mühendisliği en popüler mühendislik dallarından birisidir. İnşaat Mühendisliği mezunları iş imkânları, her yıl sürekli büyüyen inşaat sektörüyle birlikte artmaktadır. İstatistik, teknik resim ve mukavemet gibi farklı dersler alırlar. Peki, İnşaat Mühendisliği Bölümü nedir? İnşaat Mühendisliği mezunlarının kamuda iş olanakları nelerdir?

Egitim 09-09-22 16:40

İngilizce Öğretmenliği mezunları ne iş yapar? İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunları iş imkanları nelerdir?

Dil alanında en çok talep gören bölümlerden olan İngilizce Öğretmenliği bölümüdür. Lisans dönemi boyunca İngilizceye hem yazılı hem de sözlü bir şekilde hâkim olurlar. Aynı zamanda öğretmenlik mesleğine dair dersler almaktadırlar. Peki, İngilizce Öğretmenliği Bölümü nedir? İngilizce Öğretmenliği mezunları iş imkânları nelerdir?

Egitim 09-09-22 16:40

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı mezunları ne iş yapar? İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü mezunları iş imkanları nelerdir?

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, ülkemizde en bilinen bölümlerin başında gelir. Öğrenciler dört yıllık lisans dönemleri boyunca teknik çizimden iş sağlığına kadar çeşitli konularda eğitim alır. Özellikle dekorasyon firmalarının talep gösterdiği mezunlar farklı sahalarda çalışabilme imkânına sahiplerdir.

Egitim 09-09-22 16:39

İbrani Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar? İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları iş imkanları nelerdir?

Ülkemizde pek yaygın olarak bilinen ve tercih edilen bir bölüm olmayan İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü sadece bir üniversitede var. Lisans süresince oldukça kapsamlı bir eğitim alan İbrani Dili ve Edebiyatı mezunlarının kamuda iş olanakları maalesef ki zengin değildir. Peki İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü nedir? İbrani Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar?

Egitim 09-09-22 16:38

Hemşirelik mezunları ne iş yapar? Hemşirelik Bölümü mezunları iş imkânları nelerdir?

Hemşirelik dört yıllık lisans eğitimi boyunca anatomiden histolojiye kadar birçok ders görürler. Hemşirelik mezunları iş imkânları açısından da oldukça şanslıdırlar. Peki, Hemşirelik bölümü nedir? Hemşirelik mezunları ne iş yapar?

Egitim 09-09-22 16:23

Havacılık ve Uzay Mühendisliği mezunları ne iş yapar? Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü mezunları iş imkânları nelerdir?

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü son yıllarda artan uzay çalışmalarıyla popülerlik kazanmıştır. Matematik, fizik gibi birçok temel bilimin yer aldığı eğitim programı ile donanımlı mezunlar vermektedir. Hem özel sektörde hem de kamuda iş imkânı sunar. Peki Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü nedir?

Egitim 09-09-22 16:21

Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunları ne iş yapar? Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunları iş imkânları nelerdir?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, kurumların halk ile iletişiminin sağlanması için çalışmalar yürüten kişileri eğitir. Bu bölümden mezun olanlar hem kamuda hem de özel sektörde iş imkânına sahipler. Bölümde psikolojiden fotoğrafçılığa kadar pek çok alanda dersler verilir. Peki, Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışır?

Egitim 09-09-22 16:19

Diyarbakır'da akademi liselerinden yararlanan 800 öğrenci üniversiteye yerleşti

Diyarbakır'da akademi liselerinden yararlanan 800 öğrenci üniversiteye yerleşti

Yurthaber 09-09-22 12:45

Elazığlı ayakkabı tamircisi eğitim aşkıyla iki diploma aldı, üçüncüsü de yolda

Maddi nedenlerle liseden sonra eğitimine ara vermek zorunda kalan Mehmet Kazar, azmiyle hem ayakkabı tamir etti hem de bir ön lisans bir de lisans eğitimi aldı - Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencisi Kazar: - "Mesleğimi severek yapıyor, ailemi de mağdur etmiyorum. Bu şekilde 2 üniversite bitirdim, üçüncüsü de bitmek üzere. Okumaya devam edeceğim"

Yurthaber 06-09-22 11:04

Şırnak Üniversitesini tercih eden öğrencilerin sayısı arttı

Şırnak Üniversitesini tercih eden öğrencilerin sayısı arttı

Yurthaber 05-09-22 16:34

Tek yumurta ikizleri aynı üniversitenin aynı bölümünü kazandı

Tek yumurta ikizleri aynı üniversitenin aynı bölümünü kazandı

Yurthaber 31-08-22 12:39

Öğrenci affıyla yeniden üniversiteli oldular

Gaziantep Üniversitesine 11 yıl sonra yeniden kayıt yaptıran 34 yaşındaki Mustafa Asiltekin: - "Af çıktığı için mutluyum. Mezun olduktan sonra KPSS'ye girip öğretmen olmak istiyorum" - Geçirdiği trafik kazası nedeniyle eğitimine ara veren Selma Akbulat: - "Bazı planlarım var, bu af sayesinde gerçekleştireceğim. Öğrenci affını duyunca hemen geldim"

Yurthaber 30-08-22 11:49

Mucize kurtuluş! Okulun ilk gününde göğsüne yıldırım düştü, neye uğradığını şaşırdı

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Emma Eggler isimli 18 yaşındaki genç bir kız üniversitede eğitime başladığı ilk günde talihsiz bir kaza yaşadı. West Florida Üniversitesi’ndeki ilk gününde genç kızın göğsüne yıldırım düştü. Şans eseri hayatta kalmayı başaran Eggler’in kazanın etkisiyle bluzundan çorabına kadar tüm kıyafetleri yandı ve vücudunun çeşitli bölgelerinde yanıklar oluştu.

Trend 27-08-22 16:24

Kayseri'de üniversite öğrencilerinin su faturasına yüzde 50 indirim uygulanacak

Kayseri'de üniversite öğrencilerinin su faturasına yüzde 50 indirim uygulanacak

Yurthaber 26-08-22 16:12

Van'da 859 öğrenci belediyelerin kurslarıyla üniversiteye yerleşti

Kentte özel kurslara gitme imkanı olmayan öğrenciler, Büyükşehir, Edremit ve İpekyolu belediyelerine bağlı Sürekli Eğitim Merkezleri sayesinde üniversite hayallerini gerçekleştirdi - Soru bankası, kaynak kitap ve deneme sınavı ihtiyaçları belediyeler tarafından karşılanan öğrenciler, dershaneyi aratmayan ortamlarda ders çalışma imkanı buldu

Yurthaber 26-08-22 11:36

Kırsaldaki dar gelirli kızlar ücretsiz yurt ve eğitim desteğiyle üniversiteli oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin geçen yıl kent merkezinde hizmete açtığı "Konuk Evi Kız Yurdu"nda sağlanan ücretsiz barınma ve eğitim imkanından yararlanarak YKS'ye hazırlanan 100 gençten 61'i, aralarında tıp, hukuk ve eczacılık fakültelerinin de olduğu çeşitli üniversitelere yerleşti - İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Rojin Kılıç: - "Evde çalışarak kazanamazdım çünkü kalabalık aile olunca çalışmak zor. Hayallerime ulaşmamda buranın çok faydası oldu"

Yurthaber 26-08-22 11:05

Öğrenciler dikkat! Üniversite kayıtlarında son gün bugün

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 22 Ağustos tarihinde başlayan üniversite kayıt işlemleri bugün sona eriyor. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) da sosyal medya hesaplarından üniversite kayıt işlemlerinin bugün sona erdiğini hatırlatarak, “YKS yerleştirme sonuçlarına göre bir programı kazanan adaylar için kayıt süreci bugün sona eriyor” ifadelerini kullandı.

Egitim 26-08-22 10:54

Üniversite okuma hayali 58 yaşında gerçek oldu

Üniversite okuma hayali 58 yaşında gerçek oldu

Yurthaber 23-08-22 12:24

ÜNİVERSİTE KAYITLARI BAŞLADI! 2022 Üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler, kayıtlar ne zaman bitecek?

Üniversite kayıtları 22 Ağustos 2022 Pazartesi günü başladı. Yerleştikleri üniversiteyi ve bölümü öğrenen adaylar üniversite kayıtlarına ilişkin internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Birçok kişi arama motorlarında "Üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler", ", Üniversite kayıtları ne zaman sona erecek?" gibi soru ve konu başlıklarını sorguluyor. ÖSYM'den yapılan açıklama ve detaylar haberimizde...

Egitim 22-08-22 11:19

Heyecanla bekleniyor! 2022 Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? Üniversite kayıtları tarihi belli oldu mu?

Üniversite yerleştirme sınavına giren öğrenciler her yıl üniversite kayıtları zamanını heyecanla bekliyor. Üniversite kayıtları ne zaman başladı diye araştırmalar yapılıyor. YKS tercih döneminin bitmesinin ardından 2022 üniversite kayıtlarının başlama tarihi merak ediliyor. İşte üniversite kayıt tarihleri...

Egitim 21-08-22 11:53

Vakıf üniversitelerinin fiyatları gündem olmuştu! YÖK Başkanı Özvar'dan 'indirim' çağrısı geldi

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite öğrencilerinde tercih heyecanı başladı. Özel üniversitelerin fiyatlarının gündem olduğu sırada Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar'dan dikkat çeken bir 'indirim' çağrısı geldi. Üniversitelere seslenen Özvar, "Bu konuda destek olan vakıf üniversitelerimize önümüzdeki dönemde biz de Yükseköğretim Kurulu olarak gerekli kolaylıkları göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

Egitim 20-08-22 11:11

Iğdırlı kadınlar yün çorap dokumacılığını üniversite öncülüğünde yürütüyor

Iğdır Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde açılan kursa katılan 18 kadın, hem unutulmaya yüz tutmuş yöresel çorabı gelecek kuşaklara aktarıyor hem de İŞKUR desteğiyle aile ekonomilerine katkıda bulunuyor - Türk El Sanatları Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Cavit Polat: - "Bölgede küçükbaş hayvancılığın yoğun olması nedeniyle yün oldukça bol bulunmaktadır. Yünün kullanım alanını genişletmek, geleneksel el dokumacılığına katkıda bulunmak amacıyla yün çorap dokuması yapılası için çalışma başlattık"

Yurthaber 19-08-22 13:00

Özel yurtlar 200 bin liraya dayandı, penceresi olmayan evin kirası 5- 6 bin lira! Öğrencilerin ‘barınma sınavı’: Mutfakta kalan bile var…

Yurtlarda yer bulamayan üniversite öğrencileri çareyi ev kiralamakta buluyor. Ancak penceresi bile olmayan evlerin kiraları 5-6 bin liradan başlıyor. Konutta yaşanan arz ve fahiş fiyat sorunu nedeniyle öğrenciler aynı evin içinde 5-6 kişi yaşamak zorunda kalıyor. Kiraya ortak öğrenci sayısını artırarak geçinmeye çalışan öğrenciler, eve sığabilmeleri için Amerikan mutfaklı bir odada bile kaldıklarını söyledi.

Finans 18-08-22 10:51

YÖK Başkanı Özvar: Üniversite sınavına başvuru sayısı yüzde 25 arttı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Üniversite sınavına girmek için başvuran aday sayısı bu yıl, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 25 oranında artış kaydetmiştir. Geçen yıl 2 milyon 607 bin civarında olan aday başvuru sayısı, bu yıl 3 milyon 250 bine yaklaşmıştır" dedi.

Egitim 16-08-22 18:08

Üniversiteler ne zaman açılıyor 2022? Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversite açılma tarihleri, YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla beraber merak konusu oldu. Bir çok üniversite adayı YKS tercih sonuçlarıyla yerleştikleri üniversiteyi öğrendi. Bu gelişmeyle beraber üniversitelerin açılmasına ilişkin "Üniversiteler ne zaman açılıyor 2022? Üniversiteler ne zaman açılacak? soruları gündeme geldi. İşte üniversitelerin açılmasına dair merak edilenler...

Egitim 16-08-22 11:51

Yıllar sonra hayallerini gerçekleştirdiler! 'Gençlere hayatın devam ettiğini göstermek istedik'

Niğde'de 60 yaşındaki Mahmut ve 52 yaşındaki Ayşe Çakır çifti, yıllardır kurdukları üniversite hayalini gerçekleştirdi. 2 çocuk ve 2 torunları olan çift, Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nü kazandı. Ayşe Çakır, "İki çocuğumuzu okutmak için birçok şeyden vazgeçtik. Artık onlar hayatlarını kurmaya başlayınca onların da desteğiyle karı-koca beraber hayatın devam ettiğini de göstermek istedik gençlere" dedi.

Haber 15-08-22 18:07

İki torun sahibi çift, aynı üniversitenin aynı bölümüne yerleşti

Eşiyle Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünü kazanan 52 yaşındaki Ayşe Çakır: - "İmza atarken 'iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta' diyoruz ya hayatı birlikte yaşamak lazım. Okulda da sınıfta da birlikte yaşamak lazım. Biz de eşimle bunun için uğraştık, çok şükür nasip oldu" - 60 yaşındaki Mahmut Çakır: - "Yıllarca çocukları çalıştırırken kendimiz de çalışmışız. Ucundan baktık, günde 3-5 soru çözdük"

Yurthaber 15-08-22 16:25

Tuz Dağının kilinden üniversite laboratuvarında cilt maskesi üretildi

Iğdır Üniversitesi Öğretim Görevlisi Musa Karadağ: - "Bu maskenin yapımında kullandığımız kilin mineraller bakımından zengin olduğunu gözlemledik ve ağır metal bulgusuna rastlamadık"

Yurthaber 13-08-22 13:53

Fırsatçılar iş başında! Özel yurtlarda durum kötü... Konfor yok, fiyat el yakıyor...

Ev ve kira fiyatlarındaki artış, özel yurtlara da yansıdır. Üniversite tercihlerinin açıklanmasına sayılı günler öğrenciler yurt bakmaya başlarken fiyatların el yaktığı dikkat çekti. İstanbul'da yapılan araştırmaya göre ortalama kişi başı fiyat aylık 5-8 bin arasında değişirken, 10 bin lirayı geçen yerlerin de olduğu görüldü. Ayrıca verilen hizmetler de tatmin edici değil...

Haber 13-08-22 07:47

2022 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS tercih sonuçları için gözler ÖSYM AİS'te!

YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Üniversite tercih sürecinin sona ermesinin ardından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak son dakika YKS tercih sonuçları açıklandı duyurusu vatandaşlar tarafından heyecanla bekleniyor. Bilindiği üzere üniversite kayıtları 22 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Üniversite tercih sonuçları da bu tarihten önce erişime açılacak. Peki 2022 YKS tercih sonuçları ne zaman? İşte merak edilen soruların yanıtı...

Egitim 12-08-22 16:41

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? 'Deterjan Pazarı' vurgunu, Erdoğan'dan indirim açıklaması, doğal gazda kritik tarih...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Deterjan Pazarı vurgunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyükbaş hayvan etinde indirim açıklaması, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den doğal gaz için tarih, Fenerbahçe'de transferde ters köşe, balı fazla kaçırınca fenalaşan ayı...

Haber 11-08-22 17:18

Son dakika: 81 il valiliğine 'üniversite' genelgesi! Barınma imkanları, fahiş fiyat, güvenlik...

Son dakika haberi: 81 il valiliğine "Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri" konulu genelge gönderildi. Genelgede üniversitelerdeki yurt, güvenlik, fahiş fiyat gibi konulara ve bu alanlarda öğrencilerin yaşadığı sorunların çözümlerine odaklanıldı. Denetleme faaliyetlerinin artacağı belirtilen genelgede ayrıca üniversite öğrencilerinin barınma olanaklarının artırılacağı vurgulandı.

Haber 11-08-22 14:27

Üniversite yerleştirme sonuçları bugün mü açıklanacak? YKS üniversite yerleştirme (tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanma tarihi adaylar tarafından merak ediliyor. YKS tercih sonuçları için merak bekleyiş sürerken ÖSYM'den gelecek müjdeli haber yakından takip ediliyor. Peki 2022 YKS tercih sonuçları bugün mü açıklanacak? İşte üniversite yerleştirme sonuçları ilan tarihi!

Egitim 11-08-22 09:50

Fahiş kiralar karşısında öğrencilere güzel haber! Devlet yurtlarında yeni düzenleme

Okulların açılmasına bir ay süre kala öğrenci ve velileri yeni bir telaş sardı. Öğrenciler yurt arayışlarını sürdürürken, yüksek ev kiraları dikkat çekiyor. Kiralar ve özel yurt ücretlerindeki fahiş artış dolayısıyla devlet yurtlarına talebin artacağını öngören Gençlik ve Spor Bakanlığı; yurt kapasitesini 128 bin artırırken, devlet misafirhaneleri, özel yurtları ve gerekirse otelleri de öğrencilerin kullanımına sunmak için çalışma başlattı.

Egitim 11-08-22 08:10