Yanık Haberleri

Kansere karşı koruma sağlıyor! İçeceğine katanlar kışın hastalık görmüyor

Bal, özellikle kahvaltıda ve sağlıklı tariflerde sıklıkla tükettiğimiz besinler arasında bulunuyor. Balın faydaları saymakla bitmezken yine arıların meydana getirdiği polenler ve propolisler de sağlık için inanılmaz faydalar sağlıyor. Propolisler kanser ve bağışıklık sistemi için mucizevi etkiler gösteriyor. Propolisin faydalarını duyanlar şaşırıyor.

Haber 18-10-22 13:03

Olmaz olsun böyle arkadaş: Şaka kurbanı genç kadın tanınmaz hale geldi

Bir bar masası ısıtıcısıyla ilgili şakanın yanlış gitmesi nedeniyle komada kalan ve korkunç üçüncü derece yanıklara maruz kalan bir anne, şimdi günde 23 saat yüz kompresyon maskesi ile gezmek zorunda.

Haber 13-10-22 22:29

Terkedilen Galya bebek aylar sonra hastaneden yuvaya uğurlandı

Ağır yanık nedeniyle getirildiği hastaneye annesi tarafından terk edilen 21 aylık Faslı bebek, yaklaşık 6 ay süren tedavinin ardından taburcu edildi ve devlet koruması altına girdi - Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Yanık Merkezi hemşirelerinden Halil Mutlu: - "Onunla güldük, onunla eğlendik, onunla yedik, onunla içtik. Hayatımızın her yerinde 7/24 bebeğimiz vardı. Üzgünüz, mutluyuz, karmaşık duygular içerisindeyiz"

Yurthaber 13-10-22 11:40

Antalya'da seyyar güzellik aracında cildine zarar verildiğini iddia eden kadın şikayetçi oldu

Güzellik merkezine dönüştürülen minibüste yüzüne "plazma pen" adı verilen lazer uygulaması yaptıran Hicran Çukur, kalıcı yanık izleri kalması üzerine kendisini dermatolog olarak tanıtan kişi hakkında suç duyurusunda bulundu - Hicran Çukur: - "Eskiden makyajsız dışarı çıkabiliyordum. Şimdi ise evden çıkamıyorum. Aynalara bakamıyorum"

Yurthaber 12-10-22 11:22

Erzincan'da elektrik akımına kapılan işçi yaralandı

Erzincan'da elektrik akımına kapılan işçi yaralandı

Yurthaber 08-10-22 20:05

Birlikte yaşadığı kadının üzerine kızgın yağ döktüğü öne sürülen zanlı yakalandı

Birlikte yaşadığı kadının üzerine kızgın yağ döktüğü öne sürülen zanlı yakalandı

Yurthaber 16-09-22 11:28

Mesafeyi ayarlamadılar! Cinsel ilişki sırasında merdivenlerden düşünce hastanelik oldu

İngiltere’de yaşayan Beth ve nişanlısı Danny ilginç bir cinsel ilişki deneyiminden söz ederek popüler olmayı başardı. İkili cinsel ilişki sırasında kapıyı açamadıkları için yanlarında bulunan merdivenin mesafesini ayarlamadı ve bir anda dengelerini kaybederek merdivenlerden aşağıya düştü. Büyük bir ağrıyla uyandıklarını dile getiren ikili soluğu hastanede aldı.

Trend 13-08-22 15:17

İnternette görüp evde uyguladığı tehlikeli deneme hastanelik etti

Erzurum'da internette izlediği videodan etkilenip bacağına döktüğü kolonyanın yanıp yanmadığını çakmakla kontrol eden 6 yaşındaki çocuk yaralandı

Yurthaber 13-08-22 14:42

Feci şekilde yanmıştı! 5 haftalık komadan sonra hayata dönen genç kadının kendine seçtiği kariyer şaşırttı

Bit tedavisi için saçında yanıcı bir kimyasal madde varken mutfağa girdiğinde yaşadığı korkunç bir kaza sonucu vücudunun neredeyse yarısından fazlasının yanan Aleema Ali, kazadan 6 yıl sonra bir sosyal medya uygulamasında dikkat çekti. Bugün 18 yaşında genç bir kız olan Aleema, TikTok'ta güzellik üzerine yaptığı paylaşımlarıyla dikkat çeken binlerce takipçisi olan bir influencer.

Trend 07-08-22 13:59

İzmir'de kimya imalathanesinde çıkan yangında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

İzmir'de kimya imalathanesinde çıkan yangında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Yurthaber 25-07-22 00:49

Herkesi uyardı! Bitkiye dokunduğu için ağır yanıklar meydana geldi

Dev tavşancılotu bitkisi toplum tarafından fazla bilinen bitkiler arasında bulunmuyor. Oldukça tehlikeli olan bu bitkiye temas etmek ciltte yanıkların oluşmasına neden olabiliyor. Kimberley Walker’ın 12 yaşındaki oğlu dev tavşancılotu bitkisiyle temas ettiği için cildinde ciddi yanıklar meydana geldi. Talihsiz çocuğun annesi bu bitki hakkında herkesi uyardı.

Haber 28-06-22 17:19

Türkiye’de yaşadığı tatil burnundan geldi! Endişeli anne kimyasal yanık hakkında uyardı

Lynne Humphreys, geçen ay oğlu ile birlikte Türkiye’de tatil yapmaya geldi. 10 yaşındaki oğlu koluna hint kınası ile geçici dövme yaptırdı. Bu geçici dövme zamanla tepkimeye girerek cildinde kimyasal yanıkların oluşmasına neden oldu. Endişeli anne hint kınası yaptırmak isteyen herkesi uyardı.

Haber 28-06-22 11:45

Soyulmadan, yanmadan bronzlaşmak mümkün! Güneşlenirken dikkat edin

Yaz aylarında bronzlaşmak isterken yanıyor ve cildinizin soyulmasına mı yol açıyorsunuz? Bronzlaşırken bazı noktalara dikkat etmek yanmadan istediğiniz renge ulaşmanızı sağlayabilir. Hem sağlığınız hem görünümünüz için aşağıda yer alan püf noktaları uygulamanız gerekiyor.

Kadin 22-06-22 15:41

Dokunan yanıyor: Yanlış yaparsanız yara içinde kalırsınız! Doğru kullanırsanız faydaları inanılmaz

Son günlerde İngiltere’de başta kırsal bölgelerde yaşayanlar olmak üzere ülkenin dört bir yanında sorunlara neden olan dev tavşancıl otu, ülkemizde de bulunuyor. Karadeniz bölgesinde yoğun olarak rastlanılan dev tavşancıl otunun faydaları olduğu kadar zararları da var. Kök ve yapraklarının sedatif ve afrodizyak etkileri olduğu öne sürülen dev tavşancıl otunu yanlış kullandığınızda cildinizi mahvediyor.

Haber 21-06-22 14:36

Sosyal medya trendi için kendini yaktı: Her şey 10 saniyede oldu

Sosyal medyada viral olan videolardan biri bu sefer az kalsın 10 yaşında bir kızın hayatını bitiriyordu. Arkadaşlarıyla birlikte olan 10 yaşındaki çocuk, TikTok’ta gördüğü videoyu denemeye karar verdi. Arkadaşlarını da ikna etmeyi başaran 10 yaşındaki kız çocuğu sprey deodorantı yakından ve doğrudan koluna püskürttü.

Kadin 21-06-22 07:37

Okul gezisinde hayatının kabusunu yaşadı! Bir bölge o bitkiye karşı teyakkuza geçti

İngiltere’nin Manchester kentinde okul gezisine çıkan bir grup öğrenci beklenmeyen bir durumla karşılaştı. Gezide yer alan dört yaşındaki küçük kız, parkta oyun oynarken zehirli dev tavşancıl otuyla temas etti. Temas sonrası vücudunda yanık gibi yaralar çıkmaya başladı. Her yeri su toplayan talihsiz çocuğun tedavisi hastanede devam ediyor. İngiltere’deki okullar velileri ve öğrencileri ülkeyi saran dev tavşancıl otuna karşı bilgilendirme çalışmaları yapıyor.

Haber 15-06-22 10:26

Ailelerinin dikkatsizliği onları bu hale getirdi! Kardeşler ölümle burun buruna

3 yaşındaki Xander ile 22 aylık Tanner, ailelerinin gözden kaçırdığı kritik bir hata yüzünden ölümle burun buruna! İki erkek kardeş bahçede yakılan ateşin etrafında eğlenirken, ateşin içine atılan kimyasal sprey şişesinin patlaması sonucu ölümcül yaralar aldı. Feci şekilde yara alan iki kardeşin hastane masrafları için yardım kampanyası başlatılırken, yaşam mücadeleleri devam ediyor.

Haber 14-06-22 08:53

Güneş yanığı sandılar ama gerçek bambaşka çıktı! Küçücük bebek bu hale geldi

İngiltere'nin 'en tehlikeli bitkisi' olarak anılan ve ülkemizde de görülen dev tavşancıl otu 22 aylık bebeğinin ellerini yanık içinde bıraktı. Bebeğin anne ve babası ilk başta güneş yanığı sandıkları yara bir süre sonra büyüyerek devasa hale geldi. Bebeğin içinde kalmasına neden olan yaranın sorumlusunu bulmak çok uzun sürse de suçlunun dev tavşancıl otu olduğu ortaya çıktı.

Haber 07-06-22 07:34

Resmen canlı canlı pişti! Polis memuru genç adamın sebebi oldu

26 yaşındaki Jean Barretto, Osceola County'de gaz pompalarken, bir memurun patlayıcı bir yangına neden olmasından sonra canlı canlı yandı. Barretto'nun vücudunun yaklaşık %75'inde üçüncü derece yanıklar devam ediyor. Raporlar, benzin istasyonu yangınına bir elektroşok tabancasının neden olduğunu doğruladı.

Trend 18-05-22 17:34

Sakın atmayın! Demlikte kalan çayın faydalarına şaşıracaksınız

Çay ülkemizde en çok tercih edilen içecekler arasında yer alıyor. Türkiye çay tüketimi en fazla olan ülkeler arasında yer alıyor. Çayı içtikten sonra demlikte kalan çayı atıyorsanız atmadan önce bir kez daha düşünün! Demlikte kalan çayın faydaları saymakla bitmiyor. Faydalarını öğrendikten sonra çok şaşıracaksınız.

Yemek 17-05-22 13:59

11.000 voltluk şokun ardından 'ateş topu'na döndü! ''Birkaç dakikalığına ölüydüm''

İngiltere'den 29 yaşındaki Darren Harris, kentsel bir keşifteyken, canlı bir elektrik kutusuna rastladı. Dokununca 11.000 voltluk bir şokla elektrik çarptığında "ateş topu" haline gelen genç adam, birkaç dakika "ölü" kaldıktan sonra hayata döndüğü anları anlattı.

Trend 12-05-22 17:46

Yanığa ne iyi gelir? Yanığa iyi gelen besinler ve evde doğal tedavi yöntemleri

Yanık, genellikle kaza sonucu meydana gelir. Özellikle mutfakta yaşanan kızgın yağ sıçraması, çaydanlıktan kaynar su dökülmesi gibi olaylar herkesin başına gelebilir. Bu tip yanık olaylarında acıyı dindirmek için yapılacakları bilmek ve yanıklarda ilk müdahale çok önemlidir. Yanığa ne iyi gelir diye merak edenler için yanığa iyi gelen besinler ve evde uygulanabilecek doğal çözümlerle tedavi yöntemleri...

Haber 06-05-22 15:15

Yanığa ne iyi gelir? Yanık acısına iyi gelen doğal yöntemler

Yanık problemi cildin en çok zarar gördüğü durumlardan biridir. Dört farklı dereceyle incelenerek tedavi edilmeye çalışılan cilt yanıklarına ne iyi geldiği acısını azaltmak isteyen herkes ve hastaların yakınları tarafından araştırılır. Birinci dereceden incelenen yanıklar genelde en az zarar veren yanıklardır. Uygulanan tedavi yöntemleri dışında yanığa ne iyi gelir?

Haber 06-05-22 14:49

Sadece doğum günü kutlayacaklardı! Hayatları değişti

29 yaşındaki April Charlesworth, 28 yaşındaki kuzeni Ashleigh ‘yi doğumgünü için ziyaret etmişti. İkili kutlama için bir barda otururken bir adamın ısıtıcıya etanol atması üzerine korkunç bir kaza yaşandı. İkisi de feci şekilde yandılar. Kazadan sağ çıkan ikili hala iyileşmeye çalışıyor.

Trend 26-04-22 16:53

Tiner atölyesinde korkunç olay! Vücudunun yüzde 40'ı yandı

Korkunç olay Diyarbakır'da yaşandı. 13 yaşındaki M.B., çalıştığı atölyede tiner kutusunun patlaması sonucu ağır yaralandı. Vücudunun yüzde 40'ında yanıklar oluşan M.B.'nin hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Haber 03-04-22 13:51

Her derde deva aleo veranın kullanım alanları

Aleo vera özellikle son yıllarda kozmetik açısından doğal ürünler tercih edenlerin gözdesi konumunda yer alıyor. Aleo veranın hem cilt hem de saç için pek çok faydası bulunuyor. İçerisinde bulunan zengin mineraller sayesinde saç ve cildin çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Aleo vera kullanım alanlarını ve faydalarını öğrenmek için bu haberi okuyabilirsiniz.

Kadin 22-03-22 17:33

Facia! 13 yaşındaki Yunus'u hem soba yaktı, hem kaynar su

Erzurum'da ayaklarını sobada ısıtmak isteyen 13 yaşındaki Yunus, üzerine çaydanlığı devrilmesi sonucu feci şekilde yandı. yüzünde ve kafasında 2. ve 3. derece yanıklar oluşan çocuk, hastaneye sevk edilirken başına gelen faciayı şöyle anlattı: ''Sobanın ayaklarının biri çıkmıştı. Sonra bir anda diğer ayağı da çıktı ve soba üzerime geldi. Sobanın üzerindeki suda üzerime döküldü. Annem hemen geldi beni kaldırdı ve soğuk suya tuttu beni ve hastaneye kaldırdılar.''

Haber 28-01-22 10:36

3 çocuk babası uyurken dehşeti yaşadı! Uyandığında şoke oldu: Oh ne iyi yaptım

Sakarya'da 3 çocuk babası Ahmet Sarılar evde dinlenmek için uyuduğu sırada kız kardeşi tarafından yüzüne yanıcı madde atıldı. Uyandığında can havliyle soğuk suya koşan Sarılar, kız kardeşinin kendine, "Oh ne iyi yaptım, seni yaktım" dediğini ileri sürdü. Hayatının şokunu yaşayan adam kız kardeşinden şikayetçi oldu ve şu anda serbest olmasına isyan etti.

Haber 26-01-22 16:22

Sıcak su dolu kabı ısıtıcıdan alırken yanlışlıkla bebeğini ve kendisini yaktı

Sıcak su dolu kabı ısıtıcıdan alırken yanlışlıkla bebeğini ve kendisini yaktı

Yurthaber 15-12-21 16:00

Manisa'da yeğenini ısıttığı yemek kaşığıyla yaktığı iddia edilen amca gözaltına alındı

Manisa'da yeğenini ısıttığı yemek kaşığıyla yaktığı iddia edilen amca gözaltına alındı

Yurthaber 26-11-21 01:40

Kilerdeki kokuya koştu! Ne konuşabiliyor ne de hareket edebiliyor

Erzurum’un Şenkaya ilçesinde tüp patlaması sonucu 70 yaşındaki kadının vücudunda ikinci ve üçüncü derecede yanıklar oluştu. Koku üzerine kilere giren ve çakmak yakan yaşlı kadın oluşan yanıklar nedeniyle konuşamıyor ve hareket edemiyor.

Haber 06-10-21 10:36

Güzellik merkezinde lazer işlemi yaptırdı, kolları ve bacağı yandı

Diyarbakır'da eylül ayı başında gittiği güzellik merkezinde lazer işlemi yaptırdığı sırada kollarında ve sağ bacağında ikinci derece yanık oluşan Leyla Dalkıran (37), şikayetçi oldu. Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Dalkıran, "Maddi, manevi ve cezai işlem davası açtım. Tüketici hakem heyetine başvurdum" diyerek yaşadığı durumun ardından başvurduğu hastanede psikolog eşliğinde yaşadığı travmayı atlatmaya çalıştığını söyledi.

Haber 28-09-21 11:41

Tandıra düşmesi sonucu vücudunda yanıklar oluşan kadın tedavi altına alındı

Tandıra düşmesi sonucu vücudunda yanıklar oluşan kadın tedavi altına alındı

Yurthaber 15-09-21 15:32
Yurthaber 03-09-21 15:48

Açık yaralara 'larva' tedavisi! 3 gün boyunca yara içinde kalıyor

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Polikliniği'nde larva tedavisine de başlandı. Temini İstanbul'dan yapılan larvalar açık yaraya yerleştiriliyor, dokunun iyileşip bölgenin kesilmesi önleniyor. 3 gün boyunca yara içinde kaldığı belirtilen larvalar, diyabet veya yanık yarası olan hastalara uygulanıyor.

Haber 03-09-21 08:07

Sıcak çay yüzünden vücudu yandı, ambulanstan kaçtı

Gaziantep'te çöp konteynerine giren çocuğun üzerine sıcak çay döküldü. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin bindirdiği ambulanstan kaçan çocuğun plastik şişe dolu çuvalın kaybolmasından korktuğu için kaçtığı öğrenildi. Esnafın çuvalı koruyacağı sözü üzerine ikna olan çocuk, hastaneye gitmeyi kabul etti.

Haber 24-08-21 15:42

Dil yanmasını bu kolay yöntemlerle saniyeler içinde iyileştirin

Ağzın içinde tat almayı sağlayan tomurcuklar bulunur. Çok sıcak bir şey içtiğinizde ya da yediğinizde bu tomurcukların daha da belirginleştiğini hissedersiniz. Diliniz yandığında bu tomurcuklar işe yaramaz ve tatları doğru bir şekilde algılayamayız. Sizler için diliniz yandığında anında rahatlatabilecek çözümleri araştırdık.

Yemek 24-08-21 11:33

Arkadaşının yaktığı kolonyayı söndürürken yanan çocuk Erzurum'da tedaviye alındı

Arkadaşının yaktığı kolonyayı söndürürken yanan çocuk Erzurum'da tedaviye alındı

Yurthaber 18-08-21 15:34

Denizli'de traktörünü alevlerin arasında bırakıp yanmaktan kurtulan Köylüoğlu, o anları anlattı:

"Traktörün ödemesi geçen yıl bitmişti. Seviniyorduk taksitlerini bitirdik diye. İşte sevincimiz kursağımızda kaldı. Alevlerin içinde kalan traktörü terk etmek zorunda kaldım" - "5-10 saniye daha terk etmesem orada kalacak, yanacaktım"

Yurthaber 03-08-21 13:20

Güneşlenme uyarısı: Kanser riskini arttırıyor! Su toplanması görülüyorsa...

Deri kanseri nedenleri arasında çocuklukta birden fazla geçirilen güneş yanıklarının da olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Sıla Kılıç Sayar, su toplamaların da görüldüğü 5'ten fazla yaşanan güneş yanıklarında tehlikeli bir kanser türü olan melanom tipi deri kanserinin gelişme riskinin yaklaşık 2 kat arttığını söyledi.

Haber 29-07-21 10:11

Denizli'de bakımını yaptığı termosifonun patlaması sonucu yaralanan kişi hastaneye kaldırıldı

Denizli'de bakımını yaptığı termosifonun patlaması sonucu yaralanan kişi hastaneye kaldırıldı

Yurthaber 09-07-21 22:15

Şeker hastasının yanan ayağı, Erzurum Şehir Hastanesinde kesilmekten kurtarıldı

Ağrılı 73 yaşındaki Yusuf İnak: - "Erzurum Şehir Hastanemizdeki doktorlarımıza helal olsun, ayağım gitmişti. Onlar ayağımı tedavi etti ve sanki yeni bir ayak verdiler. Kesilecek denilen ayağımı kurtardılar" - Dr. Mehmet Öztürk: - "Erken müdahale etmesek nekroz daha ilerleyip kemik enfeksiyonu gelişecek ve ayak kesilecekti. Şimdi yarası temiz. Cilt defektini kapatmayı planlıyoruz"

Yurthaber 02-07-21 11:07

Banyo yaparken sıcak suyla yanan Erzurumlu Yasin Ergeni'nin tedavisi sürüyor

Banyo yaparken sıcak suyla yanan Erzurumlu Yasin Ergeni'nin tedavisi sürüyor

Yurthaber 02-07-21 10:52

Sıcak suyla oynarken yanan minik Ayfer, Erzurum'da tedaviye alındı

Sıcak suyla oynarken yanan minik Ayfer, Erzurum'da tedaviye alındı

Yurthaber 03-06-21 10:06

İftar için yakılan mangala benzin döktüler: 1’i ağır 2 yaralı

Samsun’da evin bahçesinde iftar için yakılan mangala daha iyi tutuşsun diye benzin dökülünce 1’i ağır 2 kişi yaralandı.

Haber 05-05-21 20:14

Gonca Vuslateri bir operasyon daha geçirecek

Evinde koronavirüs tedavisi görürken üzerine kaynar su dökülen ve hastaneye kaldırılan oyuncu Gonca Vuslateri, tedavi sürecinin iyi gittiğini ve bir operasyon daha geçireceğini söyledi.

Magazin 22-04-21 11:10

Yaralanma ve yanıklarda doğru müdahale nasıl olmalıdır?

Ne kadar dikkatli olursak olalım kazaların yaşanmasına engel olamıyoruz. İş yerinde, yolda, evde veya herhangi bir yerde başımıza gelen kazaların, sonrasında bırakacağı hasarları en aza indirmek için doğru müdahalede bulunmak gerekiyor. Öğreneceğimiz birkaç temel ilk yardım bilgisi ile yaralanma ve yanıklara doğru şekilde yaklaşmak mümkün olabiliyor.

Haber 20-04-21 13:12

Lazer epilasyonda bacaklarında 'yanık oluştuğu' iddiasıyla şikayetçi oldu

İzmir'deki güzellik merkezinde, lazer epilasyon yaptırırken vücudunda 1'inci derecede yanıklar oluştuğunu iddia eden Sibel Bilir (44), şikayetçi olup, savcılığa dilekçe vereceğini söyledi. Bilir, "Beni arayıp, şikayetimi geri almam durumunda sınırsız hizmet vereceklerini, yaşanılan olumsuz durum nedeniyle yaptıkları işlem ücretini geri ödeyeceklerini söylediler. Kabul etmeyip, gerekli yerlere şikayetimi yaptım" dedi.

Haber 06-04-21 16:33