Halk otobüsünde bayılan kadın yolcu otobüs şoförü tarafından hastaneye yetiştirildi

Kocaeli Gebze'de halk otobüsünde kadın bir yolcu baygınlık geçirdi. Durumu fark eden otobüs şoförü, yaptığı sağlık müdahalesinden sonuç alamayınca kadın yolcuyu hastaneye yetiştirdi. müdahalede bulunan otobüs şoförü, otobüs sürücüsü güzergahından çıkarak hastaneye götürdü.

Olay Gebze ilçesinde meydana geldi. Gebze- Darıca arasında sefer yapan halk otobüsüne binen ismi öğrenilemeyen kadın yolcu, bir süre sonra baygınlık geçirerek oturduğu koltuğa yığıldı. Otobüs içerisinden gelen sesler üzerine durumu fark eden halk otobüsü şoförü Emrah Acar, baygınlık geçiren yolcuya müdahale etmek istedi. Bir süre otobüs içerisindeki yolcularla baygınlık geçiren yolcuya sağlık müdahalesi yapan Acar, sonuç alamayınca halk otobüsünü güzergahından çıkararak Gebze Devlet Hastanesi’ne götürdü. Baygınlık geçiren kadın burada tedavi altına alındı. Genç kadının baygınlık geçirdiği ve hastaneye götürüldüğü anlar halk otobüsünün güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

'KÖTÜLEŞEBİLME İHTİMALİNE KARŞI EN YAKIN HASTANEYE GÖTÜRDÜM'

Otobüs içerisinden gelen sesler üzerine durumu fark ettiğini belirten şoför Emrah Acar, "Aracımda bir yolcunun rahatsızlandığını fark ettim. Daha sonra aracımı güvenli bir bölgeye çektikten sonra aldığım ilk yardım eğitimleri kapsamında yolcuya müdahale etmek istedim. Yolcunun durumunun kötüleşebilme ihtimaline karşı otobüsü en yakın hastaneye götürdüm. Yolcumuza bizler misafir gözüyle bakıyoruz. Ben değil bir başka şoför arkadaşım da olsaydı aynı şeyi yapacağından eminim" dedi.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Güzergah değiştirmek yerine hemen ambülansı arasaydı ........
Herkeste bir kahraman olma istediği , ambülansı aradığın zaman senin hastahaneye götüreceğin süreden daha kısa zamanda geliyor . 15 dk da orada . Kahraman olup tanınma peşinde . Amirinden belediye başkanından ödül terfi alma peşinde.
Ambulans gelene kadar hasta meftah olurdu en doğru olanı yapmış boş yapma toz ol...
ne gereksiz luzumsuz cok bilmis bir cevap
kafaya bak ya iyi ki sana denk gelmemiş
helal olsun
Soyadı gibi maaşallah arkadaşımız...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler