Harput Kalesi önündeki drift şov pahalıya patladı

Elazığ'da Harput Kalesi önünde drift yapan sürücü jandarma ekipleri tarafından fark edilince ceza almaktan kurtulamadı. Kale önünde bulunan MOBESE'yi inceleyen ekipler, sürücüye 5 bin 10 TL para cezası keserek, ehliyetine de el koydu.

Olay, merkeze bağlı tarihi Harput Mahallesi Harput Kalesi önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, S.Ç. idaresindeki otomobil ile kale önüne gelerek drift yapmaya başladı. Bu sırada İl Jandarmaya bağlı Harput Karakol Komutanlığı ekipleri Mobese kamerasından drift yapan aracı fark etti. 1 dakika süreyle drift yapan sürücü jandarma ekipleri tarafından araçla yakalandı.

5 BİN 10 TL PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI

AW684446_01

Trafik timlerine teslim edilen sürücüye 5 bin 10 TL para cezası kesilirken, 2 ay ehliyetine el konuldu. Sürücünün tekrar ehliyetini alması için psikoteknik muayeneye gitmesi gerektiği öğrenildi.

BENZER OLAY OCAK AYINDA DA YAŞANMIŞTI

AW684446_02

Öte yandan, ocak ayında yine Harput Mahallesi’nde 3 sürücü karda drift yaparken yakalanmıştı. Sürücülerin her birine 5 bin 10 TL'den toplam 15 bin 30 TL para cezası verilmişti. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Trafik Magandalarını bende sevmiyorum ama trafiğe kapalı alanda yapılan hareketlere bile ceza yazıyorsanız yuh size şimdi yenide yasa çıkardılar trafik cezası alab daha çok sigorta parası ödiyecek
Bunu yapanların ailesini açıklamalısınız,kimin nesi nasıl cesaretlenmiş halk bilsin.
CEZANIN YANI SIRA AKIL VE RUH SAĞLIĞI KONTROLUDA YAPILMALI. ÇÜNKÜ BU FİİL KENDİ KENDİNİ JİLETLEME GİBİ PSİKOPAT ÇA BİR DAVRANIŞI ANDIRIYOR.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler