Harvard uzmanları açıkladı! İşte zinde tutan o besinler

Harvard Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaların sonucuna göre zinde kalmamızın sırrı yediğimiz besinlerden geçiyor. Gün boyu zinde ve sağlıklı kalmanın sırrı Harvard'ın yaptığı araştırma sonucu bakın hangi besinlerden geçiyormuş, gelin hep birlikte öğrenelim...

Harvard uzmanları açıkladı! İşte zinde tutan o besinler

Güne dinç başlamak istiyorsanız bunun için öncelikli olarak tükettiğiniz kahve miktarını azaltmalısınız. Gün içinde kahve tüketmek yerine yeşil çaya yönelebilirsiniz.

kahve

Kahveden alacağınız kafeini yeşil çaydan sağlayabilirsiniz çünkü yeşil çaydan aldığınız kafein kahvedeki kafeine göre çok daha faydalıdır.

yeşil çay

Günde 8 saat uyuyorsunuz ve hala kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz? Bunun nedeni vücudunuzdaki demir eksikliği olabilir. Bu eksikliği kapatmak için demir yönünden güçlü besinlerden faydalanabilirsiniz: Ispanak, fasulye, barbunya ve pekmez bu duruma çözüm sunabilir. Düzenli olarak bahsettiğimiz besinlerden tüketerek güne çok daha dinç başlayabilirsiniz.

pekmez

Vücudun enerji ihtiyacını karşılamak için güne bir avuç kuru üzümle başlayabilirsiniz. Üzüm yemek istemeyenler için diğer bir alternatif ise tam tahıllı ekmekle beraber yiyebileceğiniz fıstık ezmesidir.

fıstık

Gün içinde lifli gıdalar tüketmek sağlığınız için son derece faydalıdır. Bu gıdaların sindirimi yavaş olduğu için vücudunuzu uzun süre dinç tutacaktır. Üstelik kilo kontrolünü de bu sayede çok daha kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Lifli gıdaları sabah kahvaltınıza dahil etmeyi unutmayın.

lapa


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler