HDP’li belediye o caddenin ismini bakın ne ile değiştirdi

HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Silvan yolu üzerinde bulunan İyaz bin Ganem’in ismini, daha önce terör suçundan ceza alan doktorun ismi ile değiştirme kararı aldı.

İçişleri Bakanlığınca kayyum atandığı dönemde, Sur ilçesinde açılan bir caddeye İslam komutanı İyaz bin Ganem'in adı verildi. Yerel seçimlerin ardından belediye yönetimi HDP’li başkana geçti. HDP'li belediye yönetimince 19 Haziran’da alınan meclis kararı ile İyaz bin Ganem’in isminin verildiği caddenin adının değiştirilmesi kararlaştırıldı. Caddeye, 5 yıl önce hayatını kaybeden ve terör örgütüne yardım ve yataklık etmek suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası alan doktor İlhan Diken'in adının verilmesi kararlaştırıldı.

AW755735_01

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Ekrem'in "Çizgisini Beğeniyorum" dediği Selo'nun partisinden ne beklenirdi ki.. Yakında Ekrem de butür Cadde isimleri değiştirmeye başlarsa şaşırmayın.. sonuçta " HDP Oylarıyla Seçildiğini Bilsin" diyenler; illaki Diyet Borcunu Ödemesini isteyecekler.. Ya isim yada İş kadro vs şekilde ÖDEYECEK!
asil diyeti siz odediniz kocum. sizin kadar haysiyetsiz vatan haini yok lan bu memlekette. bide burda laf soylemeye calisiyon. ekrem kabusunuz oldu. akp cöküs donemine basladi. atm memurlari sizi. korkunuz mamadan olmamak demi. gidecen olum burdan cakma musluman
@palermo544 ekremi boşver o sadece istanbul, chp'lilerin genel seçim öncesi sloganı : 1 oy chp'ye 1 oy hdp'ye. bundan ötesi mi var? hadi onu da boşver, ben vatanseverim diyen herkes, chp hdp ortak bakırköy mitingini açsın, rezaleti kendi gözleriyle izlesin.
@fluide Kardeş beton Ekrem senide keklemiş galiba.Yalanlarına inanma.
Yok la belkide apo mektupla hangi caddeye ne isim verileceğini söyler. Yada trt ye çıkarlar isteklerini söylerler.
bıktık arap kültürü ve isimlerinden doğrusunu yapmışlar bu vatanın evlatları varken bu zübük isimler nereden çıktı
@sadikaliyuceer lan ırkçı terörist. islamın en büyük komutanlarından birinin ismini değiştiriyor. amaç islamı yok etmek. faşistçe yaklaşıyorsun. sen ve senin gibiler islamı yok edemezsiniz. ne demiş aliya, dağlara istediğiniz kadar haç dikin. gök yüzüne her baktığınızda hilali göreceksiniz. ayrıca kendi ismini bi sorgula. sadık ta ali de arapça kökenli.
Teröristler ne zaman bu vatanın evladı oldu, zübükzade...
@sadikaliyuceer senin adın ne sanki mal
Yakında istanbulda da chp ile birlikte değiştirirler istedikleri yerleri
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer Haberler