Hiç Görmediğiniz Halleriyle Paris

New Yorklu yönetmen Tyler Fairbanks’ın son videosu, Işıklar Şehri olarak ün salmış Paris’e yazılmış bir aşk mektubu gibi.

Hiç Görmediğiniz Halleriyle Paris

Samantha Chong

BBC Travel

New Yorklu yönetmen Tyler Fairbanks'ın son videosu, Işıklar Şehri olarak ün salmış Paris'e yazılmış bir aşk mektubu gibi.

Bonjour, Paris!başlıklı video Paris hayranlarına kentin dört bir köşesinden ayrıntılı görüntüler sunuyor. (Video, bu bağlantıdaki metnin orijinalinde izlenebilir.)

İki dakikalık hızlandırılmış videoda Notre Dame'dan Eiffel Kulesi'ne ve geniş bulvarlara kadar uzanan bir yolculuğa tanıklık ediliyor.

Kamera şehrin farklı noktalarında baş döndürücü bir hızla dolaşırken arka planda duyulan sesler bu deneyimi daha gerçekçi kılıyor.

Video sadece yer üstündeki ünlü turistik alanlar üzerinde durmuyor; Eiffel Kulesi önünden yer altına inildiğinde tanık olunan sessizliği ve çıkıldığında değişen ortamın çelişkisini de ses ve görüntülerle çok iyi yansıtıyor.

Şehri ilk kez gezen bir insanın gözüyle yapılan çekimleriyle **Bonjour, Paris!

**kentin baş döndürücü ihtişamını iki dakikada görme olanağı veriyor. Daha önce hiç görmediğiniz halleriyle belki de.

Bu makalenin İngilizce aslını BBC Travel sayfasında okuyabilirsiniz. Dergideki diğer makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler