SPOR

Hırvatistan'da basketbol ligleri tamamen iptal edildi

Hırvatistan Basketbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada bu sezon şampiyon bir takımın olmayacağı ve sezonun tamamen iptal edildiği belirtildi.

Hırvatistan'da basketbol ligleri tamamen iptal edildi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa'da spor durma noktasına geldi. Erteleme ve iptal kararları da peş peşe geldi. Hırvatistan'dan gelen bir son dakika haberi ise geniş yankı uyandırdı.

SEZON TAMAMEN İPTAL EDİLDİ

Hırvatistan Basketbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada bu sezon için şampiyon bir takımın olmayacağı ve sezonun tamamen iptal edildiği belirtildi. Takımların bu yılı boş geçeceği ve gelecek sezon için çalışmalarına başlayacağı kaydedildi.

ap-croatia-dario-saric

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bizde de aynisi olacak net.
@ozanbasal_2015 niye feneri kurtaralım diyemi ?
@ozanbasal_2015 sizlere kalsa ya aziz yıldırım yada ali koç yaydı virüsü inşallah oynanırda bizde rahat ederiz
Böyle liglerde bu normal. el salvador futbol liginde lig tescil oldu sıralamaya göre. Hemde daha 11 hafta oynanmıştı. Bir basketbol liginde de aynı. Ancak uefa ve Şampiyonlar ligine kulüp gönderen ülkelerde bu kararın alınması çok zor. İptal olsa yayıncı kuruluş olmayan lig için niye para ödeyeyim diyebilir. psg, liverpol gibi takımlar iptale de karşı çıkar zaten şampiyon olacakları kesin neredeyse. Eğer tamamlanamazsa bence tescil olur. bazı ülkeler bu sene için kupa vermez lig sıralamasını avrupaya gönderir. Kupayı vermeyeceği için sıralamada değişiklik yapmaz. 5-10 yıl ortalama olmaz yani.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler