Hırvatistan’da Ivan Gazdek isimli futbolcu sahaya giren tavuğu tekmeleyerek öldürdü

Hırvatistan’da NK Jelengrad forması giyen Ivan Gazdek sahaya giren tavuğu tekmeleyerek öldürdü. Yaptığı hareket sonrası hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ve hakkında dava açılan Gazdek, suçlu bulunursa 1 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Hırvatistan’da NK Jelengrad forması giyen Ivan Gazdek, saha kenarındaki tavuklardan birini tekmeleyerek öldürdü. Ölü tavuğu kaldırarak sahayı çevreleyen çitin üstünden atan Gazdek, yaptığı hareket sonrası hakem tarafından kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

Gazdek, yaptığı acımasız hareketi ise "Bana inanın ki kasıtlı bir hareket değildi. Maçın sonucu nedeniyle gergindim. Tavuklar sürekli sahaya giriyor ve oyun duruyordu. Ayrıca hijyenik olmayan bir alan oluşturuyorlardı. Kovalamak için koştum ve ayağımı salladım ancak bir tanesine geldi" sözleriyle hafifletmeye çalıştı.

HAPİS CEZASI ALABİLİR
Bir köpeği ve iki kedisi olduğunu belirten Gazdek, hayvanları çok sevdiğini belirtirken, ülkedeki sivil toplum kurulu olan "Hayvan Dostları", Gazdek için "hayvan öldürme ve işkence" suçundan dava açacaklarını duyurdu. 23 yaşındaki futbolcu suçlu bulunursa yasalar gereği 1 yıla kadar hapis cezası alabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
suçlu bulunursa diye bir şey yok kanıt ortada adam direk suçlu
belkide affetmek için bahane ariyacaklar
gavur gavurluğunu belli etmeden olmaz
insan olmak zor degil aslinda.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler