SPOR

Hollanda-Arjantin maçı ölüm getirdi! Karşılaşmanın heyecanına dayanamayan ünlü isim hayatını kaybetti

2022 FIFA Dünya Kupası'nın yarı finalinde Arjantin ile Hollanda arasında oynanan karşılaşmayı takip ettiği sırada fenalaşan ABD'li gazeteci Grant Wahl, yaşamını yitirdi.

Hollanda-Arjantin maçı ölüm getirdi! Karşılaşmanın heyecanına dayanamayan ünlü isim hayatını kaybetti

Katar'da düzenlenen organizasyonu takip eden 48 yaşındaki Wahl, Lusail Stadı'nın basın tribününde maçın uzatma bölümleri oynanırken fenalaştı. Sağlık ekiplerinin hemen müdahale ettiği ABD'li gazeteci, tüm müdahalelere rağmen kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.

"ŞÜPHELİ ÖLÜM"

FjmhXXDWQAI83ry

Katar'da gökkuşağı tişörtü giydiği için stadyuma alınmayan spor muhabiri Grant Wahl, dün gece Hollanda-Arjantin maçını izlerken aniden yere yığılıp hayatını kaybetti.

Kardeşi, Grant Wahl'ın tamamen sağlıklı olduğunu ve şüpheli bir durum olduğunu düşündüğünü açıkladı.

ABD Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, "Federasyon ailesi olarak Grant Wahl'ı kaybettiğimizi öğrenmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Grant, futbolu hayatının merkezi haline getirdi. Onun yazılarının artık bizimle olmayacağı için yıkılmış durumdayız." ifadeleri kullanıldı.

Wahl, internet sitesindeki bir yazısında; az uyku, yüksek stres ve çok çalışma nedeniyle kendini iyi hissetmediğini, bu nedenle FIFA Basın Merkezi'ndeki sağlık kliniğine gittiğini paylaşmıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price, bakanlığın Wahl'ın ailesiyle "yakın iletişim" içinde olduğunu bildirdi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler