İBB'den çifte müjde! 1 yıl daha indirimli olacak, ücretli öğretmenler de yararlanacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Yükseköğretin Kurumları Sınavı’nı (YKS) kazanamamış öğrencilerin, bir yıl daha indirimli ulaşım kartı kullanmasına karar verdi. Kararda ayrıca ücretli öğretmenlik yapanların da indirimli ulaşım kartı alması karara bağlandı.

İBB' Meclisi, eylül ayı toplantılarının ikinci oturumunu yaptı. İBB Meclis oturumuna, AK Partili Meclis 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ başkanlık etti. İBB Meclisi, AK Parti grubu tarafından teklif edilen, liseden mezun olup da YKS sonucuna göre bir bölüme yerleşememiş öğrencilerin kartlarının süresinin 1 yıl daha uzatılmasını görüştü. Teklif oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre söz konusu öğrenciler ulaşım kartlarını 40 lira karşılığında 200 geçiş olarak uzatabilecek. Ayrıca toplu ulaşımda öğretmenlere uygulanan indirimden, ücretli öğretmenlik yapanların da yararlanmasına karar verildi.

İBB Meclis toplantısında alınan bir diğer karara göre, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın adı, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Daire Başkanlığı olarak değiştirildi. Teklif oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca başkanlığa bağlı Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Müdürlüğü kurulması da kararlaştırıldı.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
Bu kadar güzel şeyler yapılabiliyordu da ak parti yıllardır hakkımızı neden yedi.Cemaatlere para akışı kesildi halka döndürüldü.Ak parti misyonunu tamamladı artık.
25 yıldır IBB yi yönetenlerin aklına gelmemiş hayret !
@kirats2 okuduğunu anlamayan veya anlamak istediği gibi anlatan insancıklar yemezler! Haberde ne diyor 1 yıl daha! demek ki geçen senede bu uygulama vardı. Bir diğer husus ne diyor İBB meclisi yani çoğunluğu Ak partili olan meclis kararı. Hadi eyvallah
Allah kimseyi burnunun ucunu göremeyecek kadar nanKÖR etmesin
ensari vermeyince demek ki böyle olunuyor
@forhapys Bence sen okuduğunu anlayamamışsın.Liseyi bitiren ve üniversiteyi kazanamayan öğrenciler indirim hakkını kaybediyordu düzenleme ile bu kişilere 1 yıl daha indirimden faydalanma hakkı gelmiş geçen sene olan bir şey değil yeni bir hak.Ayrıca İBB meclisinde 25 yıldır Ak Parti çoğunluğu var neden daha önce bu indirimleri yapmadılar diye sormak lazım.
yksyi kazanamamış öğrencileri düşünmeleri çok güzel olmuş, etüt merkezine gidip gelmek için tam parası ödemek psikolojik açıdan çok büyük yük.
Esenler otogarı otobüs giriş ücretlerinde çok büyük indirim yapıldı. 1 saate kadar otopark ücretsiz ! adam gibi adam Imamoğlu !
Her şey çok güzel olacak.. birazcık sabır lütfen..
@r.etkar Halk ekmeğe, suya, servis ücretlerine, ulaşıma çok güzel zamlar geldi zaten daha da mı yapacaksınız...
Sen ŞATOLARA laiksin BAŞKAN HELAL BEY OYUM SANA EKREM BAŞKANIM. 25 YIL AKP YAPAMADIĞINI 2,3 halk bile inanmaz bu iyiliğinizi sayın ekrem başkan. HERŞEY GÜZEL OLACAK
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler