İBB Medya AŞ'de işten çıkarılanlar belediye önünde kararı protesto etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Medya AŞ tarafından iş akitleri önceki gün feshedilen bazı çalışanlar, belediye önünde kararı protesto ederek açıklama yaptılar.

Saraçhane'de grup adına basın bildirisini okuyan Mihriban Çetinay, İBB Medya AŞ'nin, 184 kişinin çalıştığı, belediyenin proje, etkinlik, faaliyet ve hizmetlerini duyurduğu, İstanbulluları gerek haber gerekse kültür sanat alanında bilgilendirilen yayın mecralarına sahip bir iştirak şirketi olduğunu anlattı.

Çetinay, "CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu seçim dönemi katıldıkları programlar ve meydanlarda ısrarla kimseyi işten çıkarmayacaklarını söyledikleri halde, usulsüzce ve hiçbir gerekçe gösterilmeksizin 20 Ağustos 2019'da aralarında özel kalem, müdür, şef, kameraman, muhabir, editör, teknik ekip ve idari personel olmak üzere 50 çalışanın işine son vermiştir." diye konuştu.

"BİZLERİ 'BANKAMATİK ÇALIŞANI' OLARAK NİTELENDİRENLERE HUKUKİ GEREKEN YAPILACAK"

Çetinay, şöyle devam etti:

"Usulsüzce işten çıkarılmayla birlikte özellikle sosyal medyada hakkımızda oluşturulan karalama kampanyası, iftiralar, hakaretler ve yalanlarla oluşturulan içi boş algıları iddia sahiplerine iade ediyoruz. Gecesini gündüzüne katıp bu şehre hizmet için çalışmış bizleri 'bankamatik çalışanı' veya 'trol' olarak nitelendirenlere de hukuki gerekenin yapılacağını söylemek istiyoruz. Usulsüzlüğü kabul etmediğimizi belirterek tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna bildiririz."

Medya AŞ'de kameraman ve editör olarak çalışan Göktuğ Çakmak ve Rümeysa Perçinkaya, nişanlı olduklarını ve 2 hafta sonra evleneceklerini söyledi.

Çakmak, "Ayın 20'sinde mesaj geldi 'SGK'dan kesintiniz olmuştur, iş akdiniz feshedilmiştir.’ diye. Kimseye bir şey söylenmedi. Haber verilmeden işten çıkartıldık. Apar topar herkes insan kaynaklarının yanına çıktı. 50 kişilik bir liste oluşturulmuş. Bu kişilerin hepsi işten çıkartıldı. Çıkartırken bir sebep belirtilir, performans düşüklüğü olabilir, böyle bir durum da yok. Sözleşmede, sebepsiz işten çıkartılmayı göstermişler." diye konuştu.

6d01e09d572e18eaa1c7d3e0d853824c

"DÜĞÜNDEN ÖNCE BÖYLE BİR ŞEY YAŞAMAMIZ ÜZDÜ"

Perçinkaya ise, "Düğünden önce böyle bir şey yaşamamız üzdü. Düğünden sonra önümüze bakacağız. Sebep eğer partiyse bile, 'Partili partisiz ayırt etmeksizin herkesi çalıştıracağım, herkesle çalışacağım.' dedi. Ben 2011’den beri buradayım. 'Liyakata bakacağım, emeğe değer vereceğim, emekçinin yanında olacağım.' dedi. Benim emeğim kadar kimsenin emeği yok bu şirkette ve beni işten attı." diye konuştu.

d7519d9f9aa3bbcdd6f93567579ec8e3

"LİNÇ KAMPANYASI YAPILIYOR"

İşten çıkartılan Medya AŞ İnsan Kaynakları Şefi Erkan Yaldız da "Sosyal medyadan bize linç kampanyası yapılıyor. İnsan kaynakları şefinin bankamatik olma ihtimali var mı? Ben personelin girişini, çıkışını takip eden birisiyim. Kamu hakkını, belediye hakkını koruyan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyan birisiyim ben. Benim 3,5 yaşında çocuğum var. Ben o haramı çocuğuma yedirmem." ifadelerini kullandı.

a80510c895b79df95f9572ab60443c93

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 234 yorum
hadi naş naş ağlamayın yeter bu kadar yediğiniz
Şehid yakınlarını işten atıp yerlerinede Kandil'e çalışan PKK militanlarını sempatizanları dolduranlara Destek olanlar; İBB de ve İstanbul için çalışan insanların işten atılmasını elbette alkışlar..
biz onlara hizmet edemeyiz diyen sizlerdiniz noldu simdi
Vaktinde herşey iyi hoştu şimdi böyle oldu hiçbir şey sebepsiz değildir kimse kimseyi durup dururken işten çıkarmaz
@xmen3131 şaka gibisin koyun sizden olunca sorun yok yeterki yesede bizimki yese zihniyeti dağdaki teroristden daha tehlikeli
3 şehrin belediye başkanını bir gece ansızın gorevden alıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor isini yapmayan biz sizden baskasina hizmet edemeyiz diye akpye seslenen sizlerin sesi maşallah en üst perdeden çıkıyor
@xmen3131 efendi ol
@palermo544 geç bunları,herşeye kılıf bulmaya alıştınız 18 yılda.
@palermo544 @palermo544 arkadaş bunlar boş laf. Biraz maddi sıkıntının ne olduğunu anlasınlar. Turkiyenin durumu hakkında bilgi sahibi olsunlar. Hep alkış tutmakla olmaz bu işler.
@palermo544 seçim kurulu denen işe yaramazlar kadrosu ne iş yapar adamlar madem pkk yanlısı haklarında suç duyurusu var baştan almasınlar siz uygun değilsiniz seçime giremezsiniz diye
@xmen3131 her şey çok güzel oluyor .. Atatürk ün partisinde ..
ağzınıza söylediniz " biz bunlara nasıl hizmet ederiz " diye.
Keser döner sap döner , gün gelir hesap döner diye boşuna söylemiyoruz.
en doğru kelime????
Gün oldu devran döndü!!
@chiquita Devran hep döner ama adaletsizlik adaletsizliktir. Yapanın kimliğine göre tavır alanlar dilerim sizlerde adaletin herkese gerekli olduğunu anlarsınız. İnsanları sırf sizden farklı düşünüyorlar diye işten atarsanız hak, hukuk, adaletten söz etmeye hakkınız yok demektir. Gücü eline alan gücünü insanları ezmek için yandaşlarını işe sokmak için kullanıyorsa bunun adı adaletsizliktir. Bunu yapan saygıyı hak etmez, destekleyen de ondan farksızdır...
@69480kimyager BİRİLERİ SİZE EMRİNİZİN ALTINDA ÇALIŞMAM, MEDYA YOLU İLE FETÖ- PKK - RUM ŞU VEYA BU DESE VE SİZDE YÖNETİM GÜCÜNÜ ELİNİZE ALDIĞINIZDA NE YAPARDINIZ?
@69480kimyager Şimdi mi anladın adaletin herkes için olduğunu. 25 yıldır işe kimler alınıyordu kimlere neler yapılıyordu haberin oldu mu..Allahtan kork yahu. Yargı yolu açık değil mi. Sorun ne..
@69480kimyager adaletsizligi 10 yıldır yaşıyoruz sen bugunmu farkettin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler