İki dönem belediye başkanlığı yapmıştı, şimdi sebze satıyor!

Bangladeş’in Chapai Nawabganj şehrinin Gohalabari belediyesinde 2003'ten 2011 yılına kadar belediye başkanlığı yapan Abdur Raşid, artık pazarlarda sebze satarak ailesini geçindiriyor.

İki dönem belediye başkanlığı yapmıştı, şimdi sebze satıyor!

Yaklaşık 8 sene belediye başkanlığı yapan 65 yaşındaki Abdur Raşid, “Başkanlığı döneminde bütçe olarak gelen her şey insanların emanetiydi. Ben sadece onların bir hizmetkâraydım” diye konuştu.

Bangladeş Cemaati İslami’nin adayı olup belediye başkanı olan Abdur Raşid, "Çoğu siyasetçi göreve gelmeyi bir fırsat olarak düşünüp zengin oluyor. Siz neden böylesiniz?" sorusuna şu şekilde cevap verdi:

"Emanete ihanet yapamam. Benim eğitim ve dinim bana ihanet etmememi öğretti. Ayrıca ihanet edenleri Allah asla sevmez. Benim partim Bangladeş Cemaati İslami de bunu asla kabul etmez. Bir gün öleceğim. Burada insanların emanetine ihanet etsem Allah’a ne cevap vereyim ki?” şeklinde konuştu.

Gelecekte ülkenin siyasi düzeni değişirse yine başkanlığa aday olacağını belirten Abdur Raşid, "Şimdi sadece sebze satıyorum ve bu işten de çok memnunum" dedi.

Sosyal medyaya düşen eski belediye başkanı Abdur Raşid’in bu videosu, milyonlarca tıklanırken vatandaşlardan da tebrik yorumu alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
Ekrem Başkanın begenebilecegi bir Çizgiye benzemiyo. Bodrum'da tatile engel bir durum
@kulyutmazincizgisinibegeniyorum Ekrem başkan kökten zengin. Sen içinizdeki sonradan görmelere bi bak
anaforum! Ekrem Başkan kökten zengin olsa Holdinginde Masasında otururdu. STV de spikerlik yapmazdı. Onun zenginliğinin kökü Beylikdüzü'nden uzağa gitmez
"Fakir neden fakirdir biliyor musun? Çalmasını beceremediği için fakirdir." Bu sözü yıllar önce RTE söylemişti. Şimdi durup bakalım kimler zengin kimler normal durum da.
aynı bizdeki gibi
Türkiye de sanmıştım ????
şaka yapıyorsun değilmi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler