MAGAZİN

İmam Halil Konakcı bu defa Cem Yılmaz'ı hedef aldı: Bunu söyleyen de, alkış tutan da...

Camii imamı Halil Konakcı'nın sosyal medya üzerinden yayınlanan vaazları gündem olmaya devam ediyor. Tartışmalara yol açan konuşmalar yapan Konakcı, Cem Yılmaz'ın esprisini hedef aldı. "Soytarılar çıkıyor televizyona espri yapıyorlar" diyen Konakcı, söz konusu esprilere gülenlerin de alkışlayanların da dinden çıktığını iddia etti.

Daha önce sanatçılar, dövme yaptıranlar ve kıyafetleri yüzünden kadınlarla ilgili açıklamalarıyla tartışmalara neden olan imam Halil Konakcı bu defa Cem Yılmaz'ı hedef aldı.

"DİNDEN ÇIKMIŞTIR"

Konakcı, Cem Yılmaz'ın bir gösterisindeki kadının yaratılışına ilişkin esprisiyle ilgili "Soytarılar çıkıyor televizyona espri yapıyorlar. Neymiş? Allah erkeği yaratmış, sonra bakmış düşünmüş 'Ben bundan iyisini de yaratırım' diyerek kadını yaratmış. Bunu dinleyen de söyleyen de, buna alkış tutan da, zevk alan da hepsinin imanı gitti" dedi.

c444

ŞARKILARI DA HEDEF ALDI!

Konakcı konuşmasının devamında Türk Sanat Müziği'ndeki bazı parçalarda geçen sözleri dinleyenlerin ve o sözleri yazanların dinden çıktığını ileri sürdü.

Başlıksız-1

Konakcı şunları söyledi:
"Cenneti değişmem saçının teline diye şarkı yazmış adam, bak bak... Sensiz cennet bile sürgün sayılır, madem unutacaktın beni neden yarattın... Şarkı sözleri bunlar. Bunları dinleyip keyif alan, söyleyen, yazan dinden çıkmıştır."


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler