İmamoğlu'ndan ortak yayın açıklaması! 'Buradan RTÜK'e ve Yıldırım'a sesleniyorum'

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Pazar günü gerçekleştirilecek ortak TV yayınından elde edilecek reklam gelirlerinin faydalı kurumlara aktarılması teklifinde bulundu.

Bahçelievler'deki bir programı sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, "Münazarada programın ortasında bir ara verileceği hususu bana iletildi. Yanılmıyorsam 10 dakika kadar reklam arası olacak. Buradan RTÜK'e ve rakibim Yıldırım'a da sesleniyorum. Aklıma Mehmetçik Vakfı geldi. Başka kurumlar da eklenebilir. Bu münazara esnasında tüm TV'lerde oluşacak reklam gelirlerini, uygun görülecek kamu yararına güzel hizmetler yapan vakıf ya da derneklere bu anlamdan dağıtılması konusunda bir sesleniş yapmış olayım.

bbbi

"SAYIN YILDIRIM'IN DA OLUMLU KARŞILAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Bu seslenişi Sayın Yıldırım'ın da olumlu karşılayacağını düşünüyorum. Eğer öyle bir reklam arası oluşursa, RTÜK'ün yetkisi dahilinde ise, ya da bu konuda genel bir anlaşma sağlanırsa, tüm kanallardaki reklam gelirlerinin, bu anlamda fayda sunan kurumlara dağıtılması konusundaki teklifimi buradan iletmiş olayım. Sayın Yıldırım'ın da buna, 'Evet' diyeceğini tahmin ediyorum" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 74 yorum
reklam kokan hareketler bunlar
sizin zihniyetiniz bu işte. anca ondan anlarsınız cahil koyun
yani siyaset zaten reklam üzerine kurulu akparti yıllardır yol yaptık yol yaptık derken ne kokuyordu ayrıca şu an sadece yolsuzluk reklamları çıkıyor oda ayrı
Adam Adam...
Hayatında sanırım hiç adam görmemişsin dostum..
BOŞ TENEKE ÇOK SES ÇIKARIR
@ersinsami Şu yüzkırkdokuz kırmızının alayı milimetrik hazır kıta
Teklifi kabul etmez. Daha sonra kendi teklif eder. Biz yaptık der :)
cuk diye oturtmuşsun kardeşim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler