İnci kefalinin zorlu yolculuğu

Dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan ve yılın belli döneminde üremek için suyun akışının tersine yüzerek tatlı sulara göç eden inci kefalinin zorlu yolculuğu başladı. Bu yolculuğu görmek isteyen doğa meraklıları göçün olduğu noktada gözlem yapıyor.

Van Gölü'nde yaşayan inci kefali, üreme dönemi olan 15 Nisan-15 Temmuz'da zorlu bir yolculuğa çıkıyor. Gölün tuzlu ve sodalı suyundan nehirlerdeki tatlı sulara doğru yüzmeye başlayan milyonlarca inci kefalinin yolculuğunu görmek isteyen birçok kişi bu göçün gözlemlendiği noktalara geliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
VAN GEZİLMESİ GEREKEN GÜZEL İLLERİMİZDEN BİRİ.ANCAK VAN'I GEZMEK İÇİN TERÖRÜN BİTMESİ LAZIM.VANLILARIN TERÖRE, TERÖRİSTE VE HDP LİLERE UZAK DURMASI LAZIM. VAN ŞU AN GÜZELLİKLERİYLE DEĞİL TERÖRLE ANILIYOR. VAN'LILAIN BUNU EN KISA ZAMANDA AŞMASI LAZIM.VANLILAR UNUTMASIN Kİ'' DEPREMDE TÜRK MİLLETİNİN HER FERDİ YARDIMLARINI ESİRGEMEDİ..TÜRK MİLLETİNİN DEVLETİ YENİ BİNALAR İNŞA EDEREK YENİ BİR VAN KURDU.VANLILAR DEVLETİNİN YANINDA OLMALIDIR.
sana zahmet sen gelme ilgilenme Van ile sana ihtiyacımız yok
size katılıyorum. Van da ikamet ediyorum çok güzel bir yer ama nedense hala terör korkusu var içimde. Ayrıca Van 'ın insanı çok iyi sevdim..
@apartmanyikan al işte nankör bir insan! evladı!
Tüm meraklıları İnci Kefali göçünü izlemeye Van'a davet ediyoruz.
görmek isteyen herkesi bekleriz...
@nurgulbakan meraklı değilim ama davet etsen etsen gelirim:)
@karayel7272 iyi ananı da al git bence !
geçen 1 ton kaçak avlayıp gölün kenarına atmışlardı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler