İngilizler şokta! Saraydan milyon değerinde altın klozet çalındı

İngiltere'de eski Başbakan Winston Churchill'in doğduğu saraydan değeri 1 milyon sterlini geçen altın klozetin çalındığı belirtildi.

İngilizler şokta! Saraydan milyon değerinde altın klozet çalındı

İngiliz basınına göre, olay dün gece saat 04.50 sıralarında Blenheim Sarayı'nda meydana geldi.

Binaya giren kişiler, bir sergi kapsamında saraya getirilen ve tamamen işler haldeki "Amerika" adlı 18 ayar altın klozeti yerinden sökerek götürdü.

EN AZ İKİ ARAÇ KULLANDILDI

Konuya ilişkin açıklamada bulunan polis yetkilisi Jess Milne, kurulu haldeki klozetin yerinden sökülmesinin "ciddi zarara ve su baskınına yol açtığını" söyledi.

En az iki aracın kullanıldığı olayla ilgili 66 yaşındaki bir kişi gözaltına alınsa da klozet henüz bulunamadı.

Blenheim Sarayı'ndan yapılan açıklamada da "öngörülemeyen bir olay" nedeniyle binanın bugün yerel saatle 14.00'a (TSİ 16.00) kadar kapalı olacağı belirtildi.

DEĞERİ 1 MİLYON STERLİNDEN FAZLA

İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan'ın sergisinin bir parçası olan klozet, 2016'da New York'taki Guggenheim Müzesi'nde sergilenmiş ve ziyaretçilerin kullanımına sunulmuştu. Kullanım 3 dakikayla sınırlandırılırken kapıda da korumalar beklemişti.

ABD Başkanı Donald Trump'a da teklif edilen ve değeri 1 milyon sterlini geçen klozet, perşembe günü Blenheim Sarayı'nda sergilenmeye başlanmıştı.

  1. yüzyıl dönemi yapılarından Blenheim Sarayı, Londra'ya yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Oxford kenti yakınlarında yer alıyor.

Eski Başbakan Winston Churchill'in doğduğu ve büyüdüğü sarayda düzenli olarak sergiler gerçekleştiriliyor. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
adam klozete ne emek harcamış benim götüm öyle değerli demiş. bir de isim koymuş amerika diye :-)))))) bundan sonra bende evdeki klozete abd diyecem. alaturkaya da rusya mı desem acaba :-)))))
BU HABERDE Bİ ŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİ İNGİLİZ KAFİRİ GİBİ YAHUDİ SUUDİLİER E ALTIN KLOZETE ZIÇIYOLAR NE TESADÜF İKİ Sİ DE AYNI BOK DEMEK Kİ !!
Aaaa altın klozet bakingımdan cıktı kk
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler