İnsanlıktan utandıran görüntüler! Tepki yağdı

Brezilya’da yaşayan bir grup kimsesiz çocuk, podyumda evlat edinmek isteyen ailelerin önünde yürütüldü. Köle pazarını andıran etkinlik ülkede tepkilere yol açtı.

Brezilya'da evlat edinmeyi bekleyen kimsesiz çocuklar kendilerini evlat edinmek isteyen ailelerin önünde adeta “köle pazarına çıkarılır” gibi, hazırlanan bir sahnede yürütüldü. Ülkede büyük tepkiye neden olan etkinlik Evlat Edinme Araştırma ve Destek Derneği'nin (Ampara) yerel birimi ile Avukatlar Birliği (OAB) tarafından bir alışveriş merkezinde düzenlendi.

"ÇOCUKLAR BU GEÇİTLE KENDİLERİNİ ÖZEL HİSSEDECEKLER"

"Podyumdan Evlat Edinme Programı” şeklinde duyurulan organizasyon için OAB Çocuk ve Gençlik Komisyonu Başkanı Tatiane de Barros Ramalho, “Evlat edinilme potansiyeli olan bu çocuklar için düzenlenen gece, insanları evlat edinme hakkında daha fazla bilgiye sahip kılacak. Çocuklar bu geçitle kendilerini özel hissedecekler” ifadelerini kullandı.

İnsani değerlerin ayaklar altına alındığı program toplanan binlerce imzayla protesto edilirken organizatörler ise hiçbir çocuğun katılmaya zorlanmadığını iddia etti. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Yaa ne var şimdi bunda adamlar insanlık edip evlatlık alacak tabiki de sağlıklı olmasına bakacak
evladın sağlıklı yada sağlıksızi mi olur?
Bence sagliktan ziyade istismar niyetiyle bakiyorlardir
Gerizekalılar, seçilmeyen çocuğun psikolojisini düşünemeyecek kadar reklam manyakları bunlar.!
Napacan işte senin gibi insan kılıklılarda var bu dünyada
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler