Instagram’dan büyük şok: Beğeni özelliği kaldırılıyor!

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, beğenileri gizlemeye hazırlanıyor. Daha önce beğeni sayılarını gizlemek için çalışmalara başladıklarını duyuran Instagram, önümüzdeki günlerde pilot bölge olarak seçilen ülkelerde Instagram beğenilerine kilit vuracak.

Instagram’dan büyük şok: Beğeni özelliği kaldırılıyor!

Instagram beğenme özelliği birçoğumuzun günlük hayatında en çok kullandığı Instagram özelliklerinden biri. Instagram’da gezinirken güzel bir fotoğraf gördüğümüzde ya da güzel bir içerik gördüğümüzde parmaklarımız hemen ekrana iki kere tıklamaya ya da kalp tuşuna basmaya gidiyor. Kendi paylaşımlarımıza gelen beğenilerin sayısı da kimi zaman ‘’en çok beğeniyi ben almalıyım’’ yarışına dönüşüyor. Uzmanlara göre beğeni yarışı da gençleri olumsuz etkiliyor. Bu yarışın farkında olan Instagram, çok yakın bir dönemde Instagram beğenilerini gizleyeceğini duyurmuştu. Instagram’ın yaptığı son açıklamaya göre ‘o çok yakın dönem’ geldi çattı bile.

INSTAGRAM BEĞENİLERİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA GİZLENİYOR

Instagram, yaptığı son açıklama ile önümüzdeki hafta Instagram beğenilerini kaldıracağını duyurdu. Yeni güncelleme ile kaldırılacak beğeniler ile paylaşılan herhangi bir gönderinin beğeni sayısı sadece paylaşımı yapan kişiye gösterilecek. Gönderi sahibi dışındaki kişiler ise her ne olursa olsun o gönderinin ne kadar beğeni aldığın ve o gönderiyi kimlerin beğendiğini göremeyecek.

dasdasd,

INSTAGRAM BEĞENİ GİZLEME ÖZELLİĞİ 7 ÜLKEDE TEST EDİLECEK

Instagram’ın beğeni gizleme özelliği her ülkede aynı anda devreye girmeyecek tabii ki. Platform, şu anda Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi 7 farklı ülkedeki bazı Instagram kullanıcılarından beğeni özelliğini kaldırmış durumda. Instagram bu 7 ülkeden olumlu geribildirimler alırsa, test ağını genişletecek ve beğeni gizlemesini Amerika Birleşik Devletleri’nde test etmeye başlayacak. Bu sürecin nihai sonucu olarak ise Instagram beğenileri ülkemizde dahil olmak üzere tüm dünyada kaldırılacak.

FACEBOOK DA DUYURDU

Öte yandan Instagram’ın halihazırda sahibi olan Facebook da beğenileri gizlemek için girişimlerde bulundu. Instagram ile aynı sebeplerden ötürü beğenileri kaldırmak isteyen Facebook ise test süreci için Avustralya’yı seçti ve Avustralyalı Facebook kullanıcılarının beğenilerini gizlemeye başladı. Popüler sosyal medya mecralarının bu yeni furyası, daha da büyüyecek gibi. Bu durum, onurlu ve gururlu stalker’ları bir hayli üzecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
çok şükür instagram bile delirdiğimizi anladı
vah vah!!! çok üzüldük. arkadaş bir insan kendini niye neden niçin deşifre eder?? akıllara zarar, hırsıza davetiye. millet iyice sıyırdı sıçarken bile fotosunu paylaşacak neredeyse. nereden çıktı bu rezillikler yaaa!! bu instagram facebook tweeter vs var ya bunlar insan hayatının en büyük düşmanlarıdır!! insanlar artık konuşmuyor yüzyüze iletişim SIFIR.insanlar bu siteler yüzünden ömürlerinden saatleri çöpe atıyor.şu sitelerin başında geçirilen zaman kadar kitap okunsa insanoğlu neler yapar!! şu rezilliklerin başında geçirilen zamana yazık günah
çok isabetli bir uygulama..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler