Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  İstanbul

  Doğu'nun Batı ile Tanıştığı Yer Türkiye'nin hangi kıtaya ait olduğunu sınıflandırmak nasıl zorsa, İstanbul için de aynı şey söylenebilir.

  İstanbul

  Genel Bilgiler

  Doğu'nun Batı ile Tanıştığı Yer

  Türkiye'nin hangi kıtaya ait olduğunu sınıflandırmak nasıl zorsa, İstanbul için de aynı şey söylenebilir. Şehir "Bir ayağı doğuda, bir ayağı batıda" tanımlamasına oldukça uygun. Bu gerçekten de ikisini bağlayan bir şehir.

  Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

  İstanbul, Türkiye'deki en büyük şehir ve yaklaşık 14 milyonluk nüfusuyla dünyanın en büyük şehirlerinden biri ve hangi kıtaya bağlıysa onun için de geçerli. İstanbul, dünyadaki en önemli şehirlerden biri olduğu için uzun bir tarihe sahip. Büyük ölçüde İpek Yolu ve Boğaz'dan geçen stratejik konumu sayesinde Karadeniz ve Akdeniz'i birbirine bağlıyor.

  Şehir ilk olarak milattan önce 600 yılında eski Yunan şehri, Bizans olarak kurulmuş. Milattan sonra 330'da Romalı güçler tarafından fethedildi ve son ismi Konstantinopolis (Constantinople) oldu.1453'de şehir Osmanlı güçleri tarafından ele geçirildi, İstanbul olarak adı değiştirildi ve son halifeliğin başkenti oldu. Şehir birçok imparatorluğun başkenti olmasına rağmen, günümüzde Türkiye'nin başkenti Ankara. Fakat şehrin etrafındaki yerler büyüleyici geçmişinin birer hatırlatıcısı.

  İstanbul'da olağanüstü ve mutlaka görülmesi gereken yerler, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camisi (Mavi Cami). Bunların hepsi Sultan Ahmet ya da şehrin eski merkezinde bulunuyor.

  Express

  En Çok Aranan Haberler