İzmir'de vatandaşlar kanaldaki ölü balıkları topladı

İzmir'de tarım arazilerini sulamakta kullanılan Gediz Nehri’nin aktığı kanalda binlerce balık ölümü gerçekleşti. Vatandaşlar ise “Bize bir şey olmaz” diyerek kanal içerisindeki ölü balıkları topladı.

İzmir’in Menemen ilçesinde tarım arazilerini sulamakta kullanılan Gediz Nehri’nin aktığı kanaldaki balık ölümleri, görenleri şoke etti. Olayı gören vatandaşlar, daha önce bu kadar fazla ölü balıkla karşılaşmadıklarını ve balıkları zehirleyen bu suyla sulanan bahçelerden sebze-meyve yediklerini ifade ederken, bazı vatandaşlar ise ölü balıkları kanala girerek topladı.

'BİZE BİR ŞEY OLMAZ'

Balıkların zehirlenerek ölmesine aldırmayan vatandaşlar, “Bize bir şey olmaz” diyerek kanal içerisindeki ölü balıkların büyüklerini seçerek topladı. Birkaç öğrenci de tüm uyarılara rağmen topladıkları balıklarla beraber bölgeden uzaklaştı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Manisa’dan gelen Gediz Nehri'ne zehirli atık bırakıldığından şüphelenen Menemen İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ise su ve ölü balıklardan numuneler alarak inceleme başlattı.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Ortadoğu ülkesinde sıradan bir gün
işte Avrupa bizim bu yönümüzü kıskanıyor
ne oldu laik İzmir de balık zehirlenmesi agiriniza mi gitti
@ebci andaval mısın ? Atık gediz nehrinden geliyor ! Manisa büyük şehir beledilesi siz akapevemehape nin yeri ! sizler her yerde olduğu gibi orayı da zehirliyorsunuz ! Ha hiç bir siyasi parti umurumda değil vatandaşa bir şey olmasın !
@bunyaminsoner ne kadar zavallısın ya
İLGİLİ BAKANLIK NEREDE
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler