Oğlak Burcu Aylık Yorumu

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketleriyle örtüşüyor. Beklediğimiz bir haberi almak, finansal açıdan rahatlamak, düşünülen bir hedefe ulaşmak kolay olmuyor. Doğal olarak bazen egomuza yenik düşüyoruz bazen de hayatın bizi sınava çektiğini düşünüyoruz. Oysaki geri hareket zamanlarında endişe yerine, duruma odaklanarak tekrar bir gözden geçirmek, yeni bir bakış açısıyla ele almak gayet faydalıdır. 13 Ağustos tarihinde burcunuza gerileyecek Mars, kişisel kararlara, ailevi konulara, uzun vadeli hedeflere, önemli bazı plan ve projelere tekrar bir göz atmamızı gerektiriyor. 19 Ağustos tarihinde, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. 26 Ağustos tarihi, iki ayrı iş veya proje üzerinde çalışabiliriz. Bizi rahatsız eden kişilerden, ilişkilerden uzak dururuz. Kendimize yüksek bir standart hayat hedefleriz, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz.27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. İşlerinizi başarılı bir şekilde yerine getirirsiniz. İlişkinize, hayatınıza, sağlığınıza özel önem vererek, yolunuzda ilerlersiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 1-5 Ağustos tarihlerinde parasal konularda öyle büyük harcamalar veya yatırımlara yönelmeden önce iyi düşünmek lazım. Çünkü Mars geriliyor ve Eylül ayına kadar parasal durumu, kaynakları, hedefleri gözden geçirmek ve tabii ki bütçemizi zorlamamak lazım. Organize etmek, bir şeyleri planlamak şu aralar pek kolay değil. İnsanız, iyi şartlarda yaşamak, hayatın güzelliklerini yaşamak istiyoruz. Bu durumda bazen ne harcadığımızı, ne yaptığımızı bilemiyoruz. Bu hafta evet bir sıkışıklık var ama şöyle de bir olumlu tarafı var. Hakikaten bir değişime ihtiyacınız olduğunun farkındasınız. Bu durum, yeni arayışları da beraberinde getiriyor. Sözgelimi yeni kaynaklar yaratmak, yeteneklerinizi bir alanda göstermek, belki daha farklı bir işe yönelmek gibi. Benzersiz ve orijinal olanı istiyoruz. Zaten Oğlaklar artık rahat etmek istiyorlar. Aşkta da durum bu. Yürümeyen, zorlayan, yoran veya sürekli sıkıntı yaratan kişiyi hayatımızda istemiyoruz. Huzur kadar değişim de ilgimizi çekiyor. Benim bu hafta size tavsiyem, hem bu yazdıklarımı gözden geçirmeniz hem de Eylül ayına kadar en azından riskli harcamalardan, kararlardan kaçınmanızdır.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, finansal meseleleri halletmede, arzu ettiğiniz hamleleri yapmakta bir hayli tutkulu olduğunuzu gösteriyor. Ödemeler veya alacaklarla ilgili meseleler bir hayli önem taşıyor. Kişisel olarak gayet hırslı, azimli ve başarılı olmak için gayret gösteriyorsunuz. Ancak size daha önce belirttiğim gibi, Merkür ve Mars gezegenleri geri hareket sürecindeler. Beklediğimiz bir haberi almak, finansal açıdan rahatlamak, düşünülen bir hedefe ulaşmak kolay olmuyor. Doğal olarak bazen egomuza yenik düşüyoruz bazen de hayatın bizi sınava çektiğini düşünüyoruz. Oysaki geri hareket zamanlarında endişe yerine, duruma odaklanarak tekrar bir gözden geçirmek, yeni bir bakış açısıyla ele almak gayet faydalıdır. Hatta daha sonra bunun yararlı olduğunu anlarız. Onun için harcamalarımıza dikkat edelim. Kredi kartı kullanırken, kredi çekerken, birisine söz verirken çok iyi düşünmeliyiz. Oldubittiye getirmemeliyiz. Ayağımızı yorgana göre uzatmalıyız. Bu sıkıntılar, durgunluklar ay sonuna doğru düzelmeye, netlik kazanmaya başlar. Ona gere kararımızı veririz.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Yönettiği burç Terazide ilerleyecek Venüs dönemi sizler açısından hem mesleki ve toplumsal hem de aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Mesleki konularda en önemli yansıması, kişinin kendi yeteneklerini değerlendireceği bir alanda sorumluluk alması halidir. İnsan, çalıştığı yerde ve otoritelerle olan ilişkisinde huzur, uyum, hakkaniyet ve paylaşım isteyecektir. Eğer böyle bir işe sahipse, bu süreçte tatmin olur, kendini mutlu hisseder. Çünkü bir işten, beklentisi olanları elde ettiği için, geleceğine de umutla bakar. Tam tersi durumda, hayatın sadece iş ve sorumluluklar üzerine kurulduğu düşünerek sıkılır. Bu süreçte sanatsal, sosyal paylaşım, ortaklaşa işbirliği gibi alanlarda çalışabilir. Toplumsal açıdan bu süreçte, kişiler arası ilişkilerde eşitlik ilkesi gözetilir.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında burcunuza gerileyecek Mars, kişisel kararlara, ailevi konulara, uzun vadeli hedeflere, önemli bazı plan ve projelere tekrar bir göz atmamızı gerektiriyor. Belki şu sıralarda bir hamlede bulunamayacağız. Ancak doğru ve yanlış olanları tekrar ele alıp, tespitte bulunacağız. Belki de bunu yapmasaydık, sonradan pişman olacağımız bir karar verecektik. Bu açıdan bakarsak geri hareketler geriye bakıp, ileriyi hesaplamada bir hayli yararlıdır. Bizler ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu şartlara da bakmalıyız. Belki dış etkenler nedeniyle yavaşlıyoruz, bu bizim elimizde olmayabilir. İnsanın yapmak istediklerini şöyle bir kendi içinde ele alarak, kararlarını süzgeçten geçirmesi sonraki hamlelerinde başarılı olmasını sağlayacaktır. Geri hareket, sözünü ettiğim konularda yeni bir girişim planı için uygundur. Daha önce adım atmış işlerimizin eksiklerini kontrol etmemizde yararlıdır. Nasıl bir yol izlememiz gerektiğini şimdi daha iyi görebiliriz. Kendimizi üzmeden, aceleci veya tedirgin olmadan süreci geçirmeliyiz. İşlerimize bakacağız, günlük hayatın rutin işlerliğine göre tedbirli ve dikkatli şekilde zamanı geçireceğiz.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında, Başak burcunda ilerleyecek Güneş, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi geliştireceğiniz bir zaman dilimidir. Eğitimden girişimlerinize kadar geniş bir alanda sıkı çalışmanın işaretçisidir. Her durum titizlikle gözden geçirilir ve yaş tahtaya ayak basılmaz. Bu süreç, maddi ortaklıklar, bölüşümler, parasal konuların da gündeme gelmesini sağlar. Ayrıca sağlığınızı güçlendirici, çalışma hayatında verimliliği yükselticidir. Çevremizle olan ilişkimizde dikkatli olmamız gerekebilir.

Sevgili Oğlaklar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay birçok açıdan besleyici ve büyütücüdür. Sizin hayata nasıl baktığınız önemli tabii ki. Hem çevremizle ruhsal anlamda kurulan bağlantılar hem de dünyayı gerçekçi bir gözle ele alanlar, değişime açık ve gelişmelere kayıtsız kalmayanlardır. Tam tersine alışkanlık, aşırı duyarlılık, şikayetçilik, eleştirdiği halde bir şey yapmayanlar için bu Dolunay zorlayıcı olacaktır. Biz olumlu tarafından bakalım. Öncelikle hayatı ele alış biçiminde radikal değişimler görüyoruz. Kendimize bakmak, güzellik, sağlık, aşk, değişime açık olmak, kendimizi yenilemek gibi. Bunlar yavaş yavaş hayatınızda önem taşıyacak. Çevreniz sizi başarıyla ve örnek kişi kabul edebilir. Sizde görülecek yenilikler başkalarına ilham verebilir. Tabii ki bundan iş hayatı da nasibini alır. Öyle üzerimizde baskı kuran sistemler yerine kendi isteklerimizi öne süreceğimiz bir yol deneyebiliriz. Belki iki ayrı iş veya proje üzerinde çalışabiliriz. Yaşımız ve yaşam stilimize göre çocuk sahibi olabilir, çocuklarımızdan maddi-manevi destek görebiliriz. Ilımlı yaklaşmayan, dengeyi bozan kişilerden uzaklaşırız. Kendimize yüksek bir standart hayat hedefleriz, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz. Bütün bu gelişmelere sıcak bakanlar bu Dolunayda sorun yaşamazlar.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Oğlaklar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek güçlü Mars, hem ilişkiniz hem yaşamsal hedefiniz hem de genel olarak kendinizi gayet olumlu bir şekilde yönlendireceğiniz zaman dilimidir. Doğanızda bulunan sabır, kararlılık, disiplin ve sorumluluk özellikleri, Mars geçişiyle cilalanır. Burcunuz üzerinde iki yıl sonra geçiş yapan Mars hakikaten gayet olumludur. Siz zaten ne yaptığını bilen insanlarsınız. Rutin işlerinizi, görevlerinizi gayet başarılı bir şekilde yerine getirirsiniz. İlişkinize, hayatınıza, sağlığınıza özel önem vererek, yolunuzda ilerlersiniz. Bu süreç, amaca uygun şekilde insanın kendini yönlendirmesini sağlar. Sağlığınızı güçlendirir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-12-13-17-18-21-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-14-15-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler