Karatay uyardı: Sadece tek bir meyve yeseniz bile...

Prof. Dr. Canan Karatay, "Bir meyve yersen 5 kilometre koş ki toksik etkisini vücuttan atabilesin. Tarım zehiriyle yüklü meyveleri yemeyeceksiniz. Elmalarda mineral kalmamış. Çocuk başı gibi elma olmaz. Onun için yemeyin. En sağlıklı meyve zeytindir." dedi.

Karatay uyardı: Sadece tek bir meyve yeseniz bile...

Canan Karatay, katıldığı bir konferansta; şekerin hayatları mahvettiğini, şekerli içeceklerin, gebelere yapılan şeker yüklemesinin bütün hücrelere zarar verdiğini dile getiren Karatay, şekerin, şeker hastalığı, obezite, alzheimer, depresyon, parkinson, kanser hastalıklarına neden olduğunu vurguladı. Gebelikte şeker tespiti için yapılan şeker yüklemesi yöntemini eleştiren Karatay, "Şimdi gebelere şeker yüklemesi yapıyorlar. Karaciğer yağlanmasına, alzaymıra, obeziteye neden oluyor. Bu yasaklanmalıdır. Zavallı kadınlara bu yüklenir mi? Şeker hastalığı tespitinin başka yolları var." diye konuştu.

canan

Ekmeğin de en tatlı zehir olduğunu, beyni uyuşturduğunu, vücuttaki trigliseriti yükselttiğini, sık sık acıktırdığını belirten Karatay, rafine unlarda aminopeptin şekeri bulunduğunu, insan metobolizmasında bunu hazmedecek enzim olmadığını ifade etti. Karatay, "'Ekmek kutsal değil mi, yemeyecek miyiz?' diyorlar. Yemeyeceksiniz kardeşim. Ekmek yenmeyecek." dedi.

Karatay, üç beyazın neden olduğu hastalıkların genetik değil, tamamen önlenebilen hastalıklar olduğunu vurgulayarak, bu tür hastalıkların son 20-30 yıl içinde mantar gibi arttığını söyledi. Canan Karatay, mikrobik salgınlarla mücadele için kurulan Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) bile şu an obeziteyle mücadele ettiğini anlattı.

obezite

Gençlerin vücut yapmak için kullandıkları proteinlerin de zararlı olduğunu dile getiren Karatay, her türlü meyvenin vücutta trigliseriti yükselttiğinin altını çizdi ve şu uyarılarda bulundu:

"Meyve yenmeyecek, bitti. Merak etmeyin aç kalmayacaksınız. Ben tüccar değilim, üretici değilim. Hekim ve sağlıkçı olarak konuşuyorum. Meyve şekeri de çocukların karaciğerini yağlandırır. Çocuklar şimdi şişman. Alkol mü, bira mı içiyorlar? Hayır. Ekmek, dondurma, tost, cips, makarna, gofret yeyip, kola, buzlu çay içiyor.

Gut hastalığı şeker zehirlenmesinin belirtisidir, sebebi kırmızı et değildir. Meyve suyu ve fruktoz gut hastalığının nedenidir. Taze sıkılmış dahi olsa meyve suyu içilmeyecek. Alzaymırın, otizmin, parkinsonun, felcin, eklem ağrılarının temeli göbeğin genişlemesidir. Göbekteki yangını söndürmek elimizde. Ekmek yemeyeceğiz.

meyve suyu

Rafine tuzlardan da uzak duracağız. Bu sofra tuzları, rengi açılsın diye içine kimyasallar eklenmiş, akışkan olsun diye alüminyum eklenmiş tuzlardır. Kristal kaya tuzu rafine olmamıştır. Kristal olarak kullanılır. Sağlık kaynağıdır, saftır, mineral topluluğudur. Kristal kaya tuzu ömrü uzatır. Bu tuzu suya katıp sabah akşam gargara yapın, hastalanmazsınız."

"İbn-i Sina günde 2 öğün önermiş"

Tıp Kanunu kitabı Avrupa'da tıp mekteplerinde okutulan İbni Sina'nın günde 2 öğün yemek yenilmesini önerdiğini aktaran Karatay, "2 öğün sağlıktır, 3 öğün hastalıktır. Senelerce araştırıldı. Size 11 asırdır olan lafları anlatıyorum. Endüstrinin oyuncağı olmayın. Spor salonları, yüzme kursları yerine çıkın dışarı hareket edin." önerilerinde bulundu.

Bir insan vücudunun 24 saat içinde yalnızca 5 gram şekere ihtiyaç duyduğunu söyleyen Karatay, bunun fazlasının kanser hücrelerini beslediğine vurgu yaptı. Canan Karatay, "Peki ne yiyeceğiz diye soranlara müjde" diyerek, su, doğal köy tereyağı, soğuk sıkım zeytinyağı, köy tavuğu, köy yumurtası, peynir, kelle paça, ayak paça, kemik suyu, kırmızı et tüketilmesini önerdi. Kelle, ayak paçanın bütün vücudu dinçleştirdiğini, bu bulunamıyorsa kemik suyu içilmesinin önemli olduğunu anlatan Karatay, "Kemiği kaynat, her sabah limonla suyunu iç. Bak bakalım hastalık kalıyor mu?" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 46 yorum
kafayı sıyırmış artık bu nedir ya o toksik bu toksik kendisi ne acaba anti toksik olduğunu mu sanıyor.
@01sagate toksin olacak o toksit değil
hocamız peygamber efendimizin söylediklerini bugünde uygulanmasını istiyor kendisine teşekkür ediyorum
@ednanu peygamberdemi söylemiş bunları yapma ya bak sen bizde inandık !!!!
@ednanu her şeyi dine bağlamasanız ölürsünüz var ya..
@dogan_cem_1987 Cahilsin ya, buna da inansan zarar etmezsin.
@ednanu Peygamber efendimiz meyve yemeyin mi demiş? Kur'an'da birçok meyvenin adı geçiyor ve peygamber efendimizde bu meyvelerin faydalarından bahsediyor. Ayrıca bu kadından başka meyveler için zararlı diyen başka bir uzmanda yok!
@ednanu meyveler zararlı demiyor kullandıkları tarım ilaçlarından dolayı meyveleri yemek tehlikeli diyor
öyle olsa hurma yemeyin demez...kadın hurmayıda yasak etti.
@ednanu Sallama !!peygamber hele bizim peygamberimiz "meyve yenmeyecek" diye bişey söylemez..
eyyy hoca senin yüzünden ceviz badem fındık fiyatları aldı başını gitti. öğütlerini de kimse dinlemiyor.rast gele bir markete gir, kasa kuyruğunda bekleyen arabalara bak; hepsi ağzına kadar senin"almayın" dediğin cipsler kolalar meyva suları hazır gıdalarla dolu.
hem öğütlerini kimse dinlemiyor demissiniz, hemde senin yüzunden ceviz badem findik fiyatlari aldi basini gitti diyosunuz. bi karar verseniz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler