Kemik Suyunun Bilmediğimiz 6 Şaşırtıcı Faydası

Kemik suyu, kulağa küçükken annenizin sizi yemeye zorladığı haşlanmış sebzeler ve o korkunç çorba gibi gelebilir. Ama sağlığa çok sayıdaki faydasını öğrendiğinizde, kemik suyunu beslenmenize hemen dahil edeceksiniz.

Kemik Suyunun Bilmediğimiz 6 Şaşırtıcı Faydası

Kemik suyunun eklem ağrılarını dindirmekten, sindirimi kolaylaştırmaya ve hatta iltihabı iyileştirmeye kadar sayısız sağlığa sayısız faydası var. Bunlardan bazıları şöyle:


Enfeksiyonlarla savaşır;

Can sıkıcı soğuk algınlıkları için mükemmel bir çözümdür. Kemik suyu, gerçekten enfeksiyonu hafifletiyor ve grip virüsleri ile mücadele ediyor.


İltihabı ve eklem ağrılarını azaltır;

Artrit şikâyetiniz mi var? Günde bir kase kemik suyu içmek ağrıyı uzak tutacak. Kemik suyunda bulunan glukozamin, ağrıyı azaltan yeni kolajenin büyümesini arttırır ve zarar görmüş eklemlerin onarılmasına yardımcı olur.


Kemiklerin oluşumu, büyümesi ve onarımına yardımcı olur;

Çünkü kemik suyu, kemiklerimizin sağlıklı işleyişi için çok önemli olan kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi besin öğelerini içerir.


Sindirimi geliştirir;

Kemik suyundaki jelatin, mide özsuyuna yardımcı olan bir hidrofilik kolloit olarak işlev görür. Ayrıca, sindirim kanalındaki mukozal hattın korunmasında önemli bir rol oynar.


Vücut üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır;

Kemik suyu, daha iyi bir uyku ve rahatlamayı sağlayarak vücutta yatıştırıcı bir etkiye sahip glisin amino asidini içerir. Evet, artık derin uykulara dalmanın vakti geldi :)


Gıda takviyelerinden daha sağlıklıdır;

Ev yapımı kemik suyu, özel hapların içinde bulunandan daha fazla besleyici madde içerir ve yavaş pişirme bu maddeleri korumaya yardımcı olur.

BONUS: GIDA ZEHİRLENMESİNE İYİ GELEN YİYECEKLER

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Doktor hanım kronik öksürüğüm var geçirir mi?
@bonusyavuz Bendenizden bedava yanıt.Hayır.Şekerin yoksa keçiboynuzu kaynat iç.
kemik suyunun en büyük etkenlerinden biride kırıklar sonrası içilmesi kırık olan yerin kaynamasında inanılmaz yardımcıdır kemiklerinizi güclendirir
dene bak?!!
Diğer Haberler