Kilitli poşetler sayesinde bu 10 basit yöntemle mutfakta harikalar estirin!

Size ‘’Mutfağınızın en vazgeçilmez ürünü nedir?’’ diye sorsalar ne cevap verirsiniz? Ben kesinlikle kilitli poşetleri söylerdim. Öyle pratikler ki neredeyse her mutfak ürünüyle kullanabiliyorum!

Kilitli poşetler sayesinde bu 10 basit yöntemle mutfakta harikalar estirin!

Hadi gelin nerelerde kullanıldığına hep birlikte bakalım.

1- Kilitli poşette omlet yapabilirsiniz.

Tüm omlet malzemelerini kilitli poşete dökün ve poşeti kapatıp suda haşlayın. Özellikle kalabalık gruplara kahvaltı ziyafeti vermek isteyenleri rahatlatacak bir yumurta pişirme yöntemi.Detayları bu tarifte!

2- Dondurma makinası olmadan dondurma yapmanın en kolay yolu!

Söylemeden geçmek olmaz! Poşeti bol bol sallayabilmeniz için güçlü bir kol kasına ihtiyacınız var. "Ben yine de ev yapımı dondurma tercih ederim" diyenler için muhteşem, sağlıklı dondurma tariflerimiz için tıklayın

Ev Yapımı 4 Sağlıklı Dondurma

3- Kızartma yapmak istemeyenler için sağlıklı bir balık pişirme yöntemi!

En az çaba sarf ederek lezzetli bir akşam yemeği hazırlamak için biraz limon, tereyağı ve baharata ihtiyacınız var. [Buradan nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.]

(https://www.youtube.com/watch?v=xqyD5Xb-RPc)

4- Yeşillikleri kağıt havluyla birlikte kiliti poşete koyun. Uzun süre taze kalsın.

Kağıt havlu aşırı miktardaki nemi absorbe ederken poşet onları tamamen hava geçirmez biçimde tutar.

5- Dünyanın en soslu tavuklarını yapabilmek için en kolay yöntem!

Ertesi gün yapacağınız mangal için tavukları önceden soslamak çok mantıklı! Tavukları ne kadar sosta bekletirseniz o kadar lezzetli oluyor. Dilediğiniz sosa buladığınız tavukları poşete koyun. Buzlukta dilediğiniz kadar bekletebilirsiniz.

6- Poşette diyet sebze!

Sebzelerinizi kilitli poşete yerleştirin ve su ileve etmeden üç dakika boyunca fırınlayın. Damak zevkinize göre içine baharat ve tereyağı ekleyebilirsiniz. Diyet yapanlar yaşadı!

7- Hiç kap kacak kirletmeden mis gibi salata hazırlama yöntemi!

Maşa, kaşık kocaman bir salata kabına ihtiyacınız yok. Tüm salata malzemelerini kilitli poşete dökün ve iyice sallayın. İşte sadece bu kadar!

8- Krema sıkma torbanız yoksa hiç dert değil!

Kek ya da cupcakelerinizi süslemek için krema sıkma torbanız yoksa kilitli poşetin ucundan minik bir bölümünü kesip kendi sıkma poşetinizi yapabilirsiniz.

9- Günlük detoks suyunuzu hazırlamak için her gün yorulmanıza gerek yok!

Sağlıklı ve enerjik bir yaşam için günlük sebze suyu tüketimi çok önemli. Ancak her gün sebzeleri yıkayıp, doğramak ve blenderdan geçirmek eziyet halini alıyorsa bunu sadece tek bir gün yapıp 7 poşete bölüştürmek ve tüm hafta boyunca tüketmek çok daha pratik!

10- Hamburger köftenizi önceden hazırlayın.

Hamburger köftenizi hazırladınız. Hepsini eşit parçalara ayırıp tek bir yerde bekletmek çok kolay. Tüm köfteyi poşete yerleştirin ve bir çubuk yardımıyla poşetin üzerinden geçip köfteye şekil verin. Bu şekilde buzlukta dilediğiniz kadar bekletebilirsiniz. Hem de şekli hiç bozulmadan!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler