YURTHABER

Kırşehir'de köy okulu öğretmenleri öğrencileri şiirle karşılayacak

Çayağzı köyü TEV Zahide Zehra Garring İlk ve Ortaokulu yönetici ve öğretmenleri, pazartesi okula gelecek öğrencilerine okuyacakları "Öğrencilerimi Özledim" şiiri için çevrim içi bağlantı ile prova yaptı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de köy okulu öğretmenleri, yüz yüze eğitim için okula gelecek öğrencilerine şiirli hazırlık yaptı.

Merkeze bağlı Çayağzı köyündeki TEV Zahide Zehra Garring İlk ve Ortaokulu yöneticileri ve öğretmenleri, yüz yüze eğitim için okullarını hazırladı.

Özel solüsyonlu ilaçla dezenfekte edilen sınıflar süslendi ve öğrencilerin yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle okul bahçesinde duracakları yerler sosyal mesafe kuralına göre işaretlendi.

O gün öğrencilerini şiirle karşılamayı planlayan öğretmenler, "Öğrencilerimi Özledim" adlı şiirin provasını çevrim içi bağlantı ile yaptı.

Öğretmenler seslendirdikleri şiirle öğrencilerine duydukları özlemi dile getirdi.

Okul Müdürü Murat Gürsoy, AA muhabirine, 15 Şubat Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerini en iyi şekilde karşılayacaklarını ifade etti.

Gerekli hazırlıkları yaptıklarını vurgulayan Gürsoy, "Pandemi sürecine uygun dezenfeksiyon işlemleri tamamlandı. Öğretmenlerimiz ile uzun süre yüz yüze eğitimden uzak kalan öğrencilerimiz için 'Öğrencilerimi Özledim' şiirini seslendireceğiz. Normalde öğrenciler öğretmenleri için şiir okur ama şimdi biz onlar için şiir okuyacağız. Okulumuz bu zorlu süreçte eğitim ve öğretime hazır duruma getirildi. Büyük bir heyecanla öğrencilerimizi bekliyoruz." diye konuştu.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön