Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli diyenler için daha uzun boylu görünümü yaratan bu kıyafet hilelerini öğrenin. İşte sizi olduğunuzdan uzun gösterecek kıyafet kombinleri.

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

"Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli" araştırması yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Bazı kıyafet seçimleri sizi olduğunuzdan daha kısa ya da kilolu gösterebilir. Öyle ki doğru kıyafet seçimleriyle birlikte olduğunuzdan daha uzun ve daha zayıf görünmek de sizin elinizde. İşte kısa boylu kadınları daha uzun gösteren kıyafet kombinleri.

TEK RENK TERCİH EDİN

Tepeden tırnağa tek bir renk giymek, yükseklik yanılsaması verir ve daha uzun bir siluet oluşturmanıza yardımcı olur. Çok sayıda farklı renk, tıknaz bir görünüm oluştururken siluetinizi bozabilir.

TOPUKLULARA MERHABA!

Kısa boylu kızlar için en belirgin ve benimsenmiş moda ipuçlarından biri topuklu ayakkabı giymektir. İster birkaç santimetre daha uzunluk ister daha fazla uzunluk peşinde olun, bir çift topuklu ayakkabı size fiziksel olarak ekstra yükseklik verecektir. Eğer stilettolarla etrafta salınmaya alışık değilseniz, dolgu topuklu ayakkabılar gibi daha 'güvenli' bir seçeneği tercih edebilirsiniz.<

YÜKSEK BELLİ KIYAFETLER GİYİN

Uzun boylu bir görünüm oluşturmak tamamen oranlarla alakalıdır. Yüksek belli şortlar, pantolonlar veya etekler bir tür optik yanılsama oluşturur. Yüksek bel, bacakları daha uzun gösterir ve böylece daha fidan gibi bir siluete yol açar.

UZUN ELBİSELERDEN KORKMAYIN

Uzun elbiseler veya etekler kısa boylu kadınlar için önemli bir endişedir. Kısa boylu kadınlar dolgun, pilili etekler içinde kaybolma eğilimdedir, uzun etek korkusunun kaynaklandığı yer bu olabilir. Kısa kadınlara uzun eteklerin ve elbiselerin yakışması için ipucu, şık sütun tarzı etek ve elbiseleri tercih etmeleridir.

BACAKLARINIZI GÖSTERİN

Eğer bacaklarınız uygunsa mini etek ve elbiseler harikadır. Doğru ayakkabı seçimi ile birlikte, uzun ve ince bacaklara sahip bir görünüm oluşturabilirsiniz. Ancak, boyu hemen diz üstünde olan etek ve elbiseler çoğu kısa boylu kız için daha güvenli bir tercih olur.

DOĞRU PANTOLON SEÇİN

Pantolon giyen kısa boylu kadınlar için ipuçlarına gelince, iş tamamen doğru oranları bulmaktan geçiyor. Çok hacimli olmayan dar bir stili tercih edin. Boru paça veya İspanyol paça kotlar daha uzun boylu görünmenizi sağlar. Bol veya aşırı hacimli stillerden kaçının.

KISA PANTALONLARDAN UZAK DURUN

Pantolon seçerken, kısa stillerden kaçının. Ayakkabının üstünde biten pantolonlar kalın bacak görünümü oluşturabilir. Ayakkabının tümünü kaplayan ve daha uzun görünümü verecek bir model tercih edin.

DAR KIYAFETLERİ SEVİN

Kısa boylu kadınlar dar giyimi kucaklamalılar. Çok hımbıl veya hacimli şeyler görünümünüzü şişirme ve sizi daha bodur gösterme potansiyeline sahiptir.

İNCE KEMERLER TERCİH EDİN

Kısa boylu kadınlar için kemerler tehlikeli olabilir. Bir elbise veya t-shirtte kemer kullanmak vücudunuzu ikiye böler ve daha uzun bir siluet yaratma çabalarını engelleyebilir. Genel bir kural olarak, daha orantılı oldukları için daha ince kemerlere sadık kalın.

KOYU RENKLİ KIYAFETLER GİYİN

Koyu renkler giymek size daha şık ve uyumlu bir görünüm verebilir. 'Siyah zayıf gösterir' diye boşuna denmez. Koyu renkli kıyafetleri beraber giymek, kısa boylu kadınların daha uzun bir siluet oluşturmasına yardımcı olur. 11

KIYAFETTE TADİLATA AÇIK OLUN

Kıyafetleriniz üzerinde boyunuza uyacak şekilde tadilat yaptırmaktan çekinmeyin.Paça boyunu veya bluz kol uzunluğu kısalttırmak gibi değişiklikler doğru uyumu sağlamada fark yaratır.

BÜYÜK ÇANTALARDAN UZAK DURUN

Boyunuza göre giyinirken aksesuarları göz ardı etmeyin. Doğru aksesuarların genel görünüm üzerinde büyük bir etkisi vardır. Kısa boylu kadınlar daha küçük çantaları tercih etmelidir, çünkü çok büyük çantalar sizi daha da kısa boylu gösterebilir.

BOYUNA ÇİZGİLİ KIYAFETLER GİYİN

Enine çizgilerin daha şişman görünmemize neden olacağı teorisine benzer şekilde dikey çizgili kıyafetler de daha ince ve uzun gösterme etkisine sahiptir.

DOĞRU DESENİ SEÇİN

Kıyafet söz konusu olunca desenler hiç bu kadar popüler olmamıştı. Yükseklik yanılsaması yaratan desen türleri seçmek daha uzun boylu görünüm yaratmada önemli rol oynar. Kısa boylu kadınlar, geniş desen ve baskılardan kaçınmalı. Bunun yerine, aşağı doğru basamaklı gibi duran uzun desen veya baskıları tercih edin. 1

SİVRİ BURUNLU BABETLERİ TERCİH EDİN

Sivri burunlu ayakkabılar daha uzun boylu görünümü verir. Eğer topuklu ayakkabılar size göre değilse ve düz ayakkabıya bağlıysanız, yuvarlak burunlu ayakkabılar yerine sivri burunlu babetleri tercih.

AYAK BİLEĞİNDEN KAYIŞLI AYAKKABILARDAN UZAK DURUN

Ayak bileğinden kayışlı ayakkabılar bacakların daha kalın görünmesine neden olur. Eğer bacaklarınızın daha uzun ve ince görünmesini istiyorsanız, o zaman ayak bileğinden şeritli ayakkabılardan kaçının.

YAKAYA DİKKAT EDİN

V-yaka ve U-yaka boyunlu kıyafetler kısa ve minyon kadınlar için yükseklik yanılsaması yaratmaya yardımcı olur. Ayrıca yüksek yakalılardan da daha güzel dururlar.

KENDİNİZE GÜVENİN

Ne kadar kısa ya da uzun boylu olursanız olun, sadece hissettiğiniz kadar güzel görünürsünüz. Ne giyiyor olursanız olun, önemli olan kendinize olan güveninizin etrafa yansımasıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ksa boylu kadınlar ne giyse yakışıyor zayıf olmak şartıyla
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler