Klasiklerden Sıkılanlara: Bayram Sofralarını Taçlandıracak 8 Enfes Tatlı

Baklavanın, hanım göbeğinin yeri elbette bir başkadır ama gelin bu bayram misafirleri hep birlikte şaşırtalım! Baklavanın tadını aratmayacak kadar lezzetli olan 8 tarif için sizi şöyle alalım…

Klasiklerden Sıkılanlara: Bayram Sofralarını Taçlandıracak 8 Enfes Tatlı

Sofranızda güller açsın: Gül Baklava

Baklavadan tamamiyle vazgeçecek değildik. Alışmışız, ne yapalım :) Bu bayram için ise farklı bir versiyonunu seçtik. Yapımı oldukça kolay, öyle 40 kat açmanıza da gerek yok. Lezzeti mi? Şöyle söyleyelim; hem göze hem damağa hitap ediyor!

Tarifi için tıklayın

Bol tarçınlı: İzmir Lokma

Özel günlerin aranan lezzetidir o. Madem öyle bu bayram bizim eve konuk olsun dedik. En özel, en güzel günümüzde döküverdik lokmaları. Birçok kişi tarçınsız yemeye alışsa da siz eksik etmeyin. Lezzetinin ikiye katlandığını göreceksiniz.

Tarifi için tıklayın

Bu bayram da diyette olanlar için: Unsuz Şekersiz Brownie

Misafir önemlidir. Şeker bayramı diye tedirgin olan diyettekileri rahatlatmanın sırası sizde sayın ev sahibi. Onlar için bu özel, sağlıklı, sıfır şeker ve unsuz brownie’yi yamaya ne dersin?

Tarifi için tıklayın

Puf puf: Ev Yapımı Lokum

Klasikler bir yana dedik ama kültürel lezzetlerimizden vazgeçemedik. Her zaman dışarıdan almaya alıştığımız lokumların en tazesini ve en lezizini kendi mutfağımızda yapıyoruz. İster fındık isterseniz fıstık kullanın. Tek atımlık pamuk gibi lokumları bir tadan bir daha isteyecek!

Tarifi için tıklayın

Süt kokulu mis lezzet: Lor Tatlısı

Misafiri mest etme garantili tatlımız var sırada. Sıcak havalarda içi baymayan, yedikçe şişirmeyen muazzam bir tatlı! Şeker yok, dondurma var. Tarifini istemek için sıraya girenler olacak, şimdiden söyleyelim.

Tarifi için tıklayın

Adıyla tavladı bizi: Afitap Tatlısı

Nasıl anlatsak, nerden başlasak… İsmi de kendisi kadar çekici. Bayram sofranızı taçlandıracak harbi lezzet kendisi. En özel misafirleriniz için hazırlayacağınız afitaplar sade gitmez. Yanına orta şekerli bir kahve! Şimdi oldu işte :)

Tarifi için tıklayın

Balkan güzeli: Trileçe

Son birkaç yıldır aşina oldupumuz bol sütlü tatlıyı bu bayram sevdiklerimizle paylaşalım dedik. Biz karamellisini tercih ettik. Ekşi sevenler trileçeyi karadut sosuyla da deneyebilir.

Tarifi için tıklayın

Balıkesir Usulü: Höşmerim

Türkye'nin dört bir yerinde farklı tarzlarda yapılan höşmerimi bu bayram Balıkesir usulü yapıyoruz.

https://yemek.mynet.com/balikesir-usulu-hosmerim-1164481


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler