EĞİTİM

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman, saat kaçta, kaç soru sorulacak? KPSS Ortaöğretim sınav süresi!

KPSS ortaöğretim sınavının ne zaman, saat kaçta yapılacağı ve sınavda kaç soru çıkacağı, sınava girecek adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim sınav giriş belgeleri için yazılı açıklama yapılmıştı. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman, saat kaçta, kaç soru sorulacak? İşte KPSS Ortaöğretim sınav süresi...

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman, saat kaçta, kaç soru sorulacak? KPSS Ortaöğretim sınav süresi!

2022 KPSS ortaöğretim sınav tarihi araştırılmaya başlandı. Sınav giriş belgeleri de geçtiğimiz günlerde Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamanın ardından başvuruda bulunan vatandaşların erişimine açıldı. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman, saat kaçta, kaç soru sorulacak? İşte KPSS Ortaöğretim sınav süresi...

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS ortaöğretim tarihi 6 Kasım'da saat 10:15'te başlayacak.

Sınav sonucu ise 1 Aralık 2022 tarihinde açıklanacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI KAÇ DAKİKA SÜRECEK?

KPSS ortaöğretim sınavı 130 dakika (2 saat 10 dakika) sürecek .

Adaylara Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumlarında 60'şar soru olmak üzere toplam 120 soru sorulacak.

y2

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

KPSS ortaöğretim sınav yerleri ile ilgili ÖSYM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"06 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim sınavına (2022-KPSS Ortaöğretim) katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebiliyor.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, 6 Kasım'da yapılacak olan KPSS Ortaöğretim sınavı için adayların saat 10.00’dan sonra binalara alınmayacakları aktarıldı.

Sınav yerel saate göre yapılacağı için; adayların, Kıbrıs/Lefkoşa için saat 09.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacağı belirtildi.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ


Keşfet


En Çok Aranan Haberler