Kural tanımaz sürücüler vatandaşı isyan ettirdi

Aydın'ın Efeler ilçesinde yaya geçitlerine park eden araçlar vatandaşları çileden çıkarttı. Kural ihlallerini trafik polislerine bildiren Aydınlılar, sürücüleri duyarlı olmaya çağırdı.

Kural tanımaz sürücüler vatandaşı isyan ettirdi

Aydın'da her geçen gün artan araç sayısı sık sık trafikte kilitlenmelere neden oluyor. Kural tanımaz sürücülerin yaptığı ihlaller ile trafik iyice içerisinden çıkılmaz bir hale gelirken, vatandaşlar yaya geçitlerine park eden araçlara tepki gösterdi. Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçidine park edilen lüx Jeep'in sahine tepki gösteren vatandaşlar "Jeep sahibi olunca trafik kuralları farklı mı oluyor?" diye sordu.

AW685416_01

"ZEVKLE İHBAR EDİLİR"

Vatandaşlar, "O arabanın altındaki sarı çizgiler var ya, işte onlar bana yani yayalara ait yaya geçidi. Zevkle ihbar edilir, ceza kestirilir” diye tepkilerini dile getirdiler. Efeler Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir'de zaman zaman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile muayenehanesinin karşısında bulunan yaya geçidine park eden araçlara tepki göstermişti.

AW685416_02

AW685416_04

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Yaya geçidi ve üst geçitleri kullanmayıp arabaların önüne atlayan yayaları kime şikayet edeceğiz peki? Hani şu bazen kendi dikkatsizlikleri ve cahillikleri nedeni ile ezilip sürücülerin de başını yakanlar var.
Yayaların bunu yapması,arabaların yaya geçidine park etmesini mi gerektiriyor?Öncelik her zaman yayanındır.Ama senin gibiler nereden bilecek ki bunu.
Eğitimlisinden eğitimsizine kadar memlekette kimsenin kimseye saygısı yok
ASTRA DA GÜZELMİŞ
Toyota corolla daha guzel bence
kriz var yahu, her geçen gün nasıl araba çoğalır! ya bir tuhaflık ya da bir yalan var ortada!
@aradabir82 toros' tek geçerim
yola güneş ışığı vuran yer daha güzel, sıcacıktır şimdi ora...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler